Neler Yeni

Laptop seçimi konusunda kararsız kalmak...

depmen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay şanlı
Herkese selamlar.Şuan hali hazırda 1050ti ve i7 7700hq işlemcili bir oyun laptopum var lakin kendisini taşımak artık bana çok güç geliyor.Özellikle üniversiteden aile evine dönerken.Şuan yazılım mühendisliği okuyorum ve 2.sınıfım.Şubat ayında staj yapmam gerek ve bende buradan alacağım maaş ile kendime bir laptop almaya karar verdim.Şuan kullandığım bilgisayarı kardeşime vericem.Yani bir nevi yeni bilgisayarım 2. bilgisayarım gibi olacak.
Şimdi gelelim asıl konuya.İlkten macbook air m2 16gb ram ve 512gb ssd 'li modeli alacaktım ama çevrem ve internet kafamı çok karıştırdı.Air fiyatına 3060 ekran kartlı monster alabileceğimi söylediler.Sonra fiyatı arttırıp 14 inç basic model macbook pro m2 almam gerektiğini bundan sonra ise buna vereceğim para ile 3070ti 'lı bir monster almam söylediler.Sorun şu 14 inç macbook pro veya 3070ti 'lı monster benim için biraz hayal gibi çünkü bu fiyatlar beni fazlası ile aşan fiyatlar.Ama gerçekten bunlara gerek varsa yazın biraz daha çalışıp üstüne ekleyebilirim.
Ben bu laptopları kullanma amacım ve şuanda kullandığım programlar:
1-Yazılım geliştirme (şuanda okulda gördüğüm diller: php,html,javascript,phyton,java,css,asp.net,c#)(kullandığım editör:visual studio code,visual studio 2022,eclipse,pycharm,php devserver)
2-Günlük işler
3-Ödev-okul gibi alan
4-İlerleyen zamanlarda iş yerinde kullanım..
Alacağım bilgisayar en az 5 sene beni idare etmeli arkadaşlar.
İnternette ki macbook incelemeleri hep video,fotoğraf editi gibi alanlar ama yazılım konusunda pek bir bilgi yok.
Ayrıca Oyun konusunda ise eskisi kadar oyun oynamıyorum.En fazla hoi4 oynarım gibime geliyor çünkü artık kendimi profesyonel alanda geliştirme istiyorum.Ayrıca bu yaz unity kursu almayı planlıyorum.
Evet dostlar sizce hangi bilgisayarı almalıyım biraz açıklayarak fikrinizi belirtirseniz çok sevinirim...

PCLER:
1-MACBOOK AİR M2 16GB RAM 512GB SSD
2-MONSTER TULPAR T7 V20.5
3-MACBOOK PRO 14 İNÇ -16GB RAM -512GB SSD -M2 PRO - 16GPU 10 CPU (BENİ ÇOK ZORLAR)
4-MONSTER TULPAR V21.9 (BENİ ÇOK ZORLAR)

1v9uknow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
170
İsim
Ayhan TOPCU
M2 pro 14 benim baya zorlar ama belki 14 pro m1'e çıkabilirim.Açıkçası benimde gönlümden air geçiyor.
Vs,Vs code gibi uygulamarda herhangi bir sıkıntı yaşamam diye düşünüyorum değil mi ?
Mac'i çok uzun deneme fırsatım olmadı, ben farklı bir alan üzerine çalışıyorum o yüzden neye ihtiyacın olabilir, nelerde sorun yaşarsın bilemiyorum onları araştırman lazım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,896
Üyeler
140,720
Son üye
chenkov
Top Bottom