Neler Yeni

Laptopların kaliteleri hakkında

Akhisarli45

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
294
İsim
Berke
Başlamadan burdaki karşılaştırmalar soğutma watt performans gibi bilgiler olmadan sadece dış malzeme kalitesi ve fiyat üzerinden yapılmıştır

Daha önce 40k laptop öneri konusu açmıştım. Bir sürü öneri geldi Acer nitrolar Lenovo loq jp victus omen. Bu gün gidip bir alışveriş merkezinde inceleyeyim dedim mazleme kaliteleri nasıl. Ve şunu fark ettim ya bu işi hakkıyla yapan
Asus rog strix serisi o ekran çerçeveleri o malzeme hissiyatı ekranı açarken tuşlara tıklarken hissediyorsunuz.
Atlanmaması ikincisi Lenovo legion ben ona gösterişsiz kral diyorum öyle çok gösterişi yok ama rog strixden az kalır yanı yok.
Bir alta indiğimde Asus tuf A15 gerçekten sağlam güzel hissettiriyor hissiyatı falan güzel.
Bu sırada Lenovo loq geliyor. Legionla yan yana duruyorlardı tasarım hatları benziyor ama bariz bir kalite farkı var ama hala kaliteli diyebileceğim bir hissiyatı ve malzeme kalitesi var
Bir altında hp ler geliyor diyebilirim. Omen ve victus arasında öyle bir fark yok gibi omen bir tık daha iyi gözüküyor. Ama şöyle bir ekranı açıp kapattım menteşe yerleri esniyordu victusda böyle bişey yok. Bu esneme basit gelebilir ama zamanlar kasayı mahvediyor. Şuanki kullandığım bilgisayardan tecrübeliyim.
Son sırada kesinlikle Acer nitro. Ya yanlış anlamayım benim baktığım serinin kasasından mı bilmiyorum 4050 li bir modeldi. Ya gerçekten 2. Sene garantisi bittikten 1 gün sonra elimde kalacak gibi duruyor. Çok kötü hissiyatı. Öneri konusunda bir arkadaş 49k ya 4070 Acer nitro önermişti ben 50k ya Asus tuf var demiştim o da Acer nitro da 2k ekran var daha iyi demişti. Ya istersen 4k ekran olsun . Yinede o kadar para verilmez bence. Casper excalibur bile daha kaliteli duruyor

Genel bir değerlendirme yapacak olursam rog strix ve Legion çok güzel makinalar olsada fiyatları gerçekten saçma rog strix serisi 3000 serisi ekran kartlarında daha iyiydi şimdi o da gitmiş 4070 parasına 4050 veriyor nerdeyse. Eğer performans aramayan biri olsan tercih ederdim.

Lenovo loq serisi güzel olsada performansları kısılmış diye duydum. 4060 üzeri ekran kartı seçeneğide yok.
Asus tuf güzel olsada bir tık pahalı ve 15.6 inch ekran biraz küçük geliyor. A15 serisi iyi olsada f15 serisi sorunluymus diye duydum.
Hp ler tam orta alt arası.
Acera diceğimi dedim

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Omer Faruk
Teknik servis işi yapıyorum gelen oyuncu laptoplarının %60 kadarı Acer Nitro maalesef, Anakart kalitesi berbat ve çok azı kurtarılabilir durumda oluyor, İşlemci High-Side mosfetlerinden bir veya birkaç tanesi kısa devreye düşüyor ve bunun sonucu olarak işlemcisi kaba tabirle yanıyor, kısa devreye düşüyor.
Bu tür laptopların işlemcileri de anakart ile aynı fiyat olduğundan müşteri tamire yanaşmıyor.

Lenovo Legion'da meh, genelde tamir edilebilir durumda oluyorlar ve bir sorun olmuyor acer kadar değil ancak oldukça fazla geldiğini söyleyebilirim.

HP victuslar eskiden menteşe tamiri için çok geliyordu ancak uzun süredir gelmiyor, yeni nesillerinde problemin çözüldüğü yazıyordu zaten.

Casper Excalibur tamirlerini kabul etmiyoruz, kendi servisine yönlendiriyoruz.

Şu ana kadar Asus'un Rog serisi neredeyse hiç gelmedi desem yeridir.
Teknik servis olarak bakış açım bu şekilde.

Emsal

80+ Silver
Teknik servis işi yapıyorum gelen oyuncu laptoplarının %60 kadarı Acer Nitro maalesef, Anakart kalitesi berbat ve çok azı kurtarılabilir durumda oluyor, İşlemci High-Side mosfetlerinden bir veya birkaç tanesi kısa devreye düşüyor ve bunun sonucu olarak işlemcisi kaba tabirle yanıyor, kısa devreye düşüyor.
Bu tür laptopların işlemcileri de anakart ile aynı fiyat olduğundan müşteri tamire yanaşmıyor.

Lenovo Legion'da meh, genelde tamir edilebilir durumda oluyorlar ve bir sorun olmuyor acer kadar değil ancak oldukça fazla geldiğini söyleyebilirim.

HP victuslar eskiden menteşe tamiri için çok geliyordu ancak uzun süredir gelmiyor, yeni nesillerinde problemin çözüldüğü yazıyordu zaten.

@Ruffian
@NZXT

serwintes

80+ Gold
biraz sacma olmus cunku ben sana mesela taklalı arabayı cok guzel pasta cila yaparim cicilerim satarım ama basına bela alırsin
ha ben cok kirli bi araba satarım sana ama motoru cok saglamdır kaporta saglamdır mevzu öyle yani

del333del

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
40
İsim
Batu Çulha

Hocam HP Omen 16 2023 ve Asus TUF A15 2023 modelleri nasıldır ?

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
İsim
Omer Faruk
Hocam HP Omen 16 2023 ve Asus TUF A15 2023 modelleri nasıldır ?
ikisi de oldukça kaliteli laptoplar, düzenli bakımlarını yaptığın sürece hiçbir problem yaşamazsın. servise ana kart sorunlu olarak çok nadir geliyorlar.
Zaten dizayn olarak birbirinin kopyalarılar muhtemelen ana kart üreticileri aynı.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,183
Üyeler
141,255
Son üye
fuckingmuscleman
Top Bottom