Neler Yeni

Ana Konu Lenovo Legion R25i-30 Kullanıcıları

spallex

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Emirhan YILMAZ
herkese merhaba resim karesi hızını aktif edip bakmak istedim fakat kapatmama rağmen ekranın köşesinden gitmiyor yardımcı olabilir misiniz

Quadrol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Berkay Çakır
Arkadaşlar laptopla kullanıp hdmi takanlar için birçok kişi STANDBY moduna geçip monitörün açılmadığından şikayet etmiş. Ben de aynı şeyi yaşadım. Bugün Vatan'dan Paugge Type C to Display Port kablo aldım artık hiç öyle bir sorunum yok. 400 tl gibi pahalı bir fiyatı var ama gsync'i falan da kullabiliyorsunuz öneririm.

kepenss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
112
İsim
Mert Can
Arkadaşlar laptopla kullanıp hdmi takanlar için birçok kişi STANDBY moduna geçip monitörün açılmadığından şikayet etmiş. Ben de aynı şeyi yaşadım. Bugün Vatan'dan Paugge Type C to Display Port kablo aldım artık hiç öyle bir sorunum yok. 400 TL gibi pahalı bir fiyatı var ama gsync'i falan da kullabiliyorsunuz öneririm.
bende laptop kullanıyorum. aynı sorunu yaşar mıydım? dediğin şeyi almasam?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Göktuğ
Bu lanet monitörü aldığım güne lanet olsun 3 saattir dp kablo ile standby dan çıkmaya çalışıyorum. Monitöre tekme tokat gireceğim nedir bu ***** problemin çözümü

B1L0

Hayırlı forumlar
Moderatör
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,605
İsim
bilo
Discord
b1l0
Arkadaşlar laptopla kullanıp hdmi takanlar için birçok kişi STANDBY moduna geçip monitörün açılmadığından şikayet etmiş. Ben de aynı şeyi yaşadım. Bugün Vatan'dan Paugge Type C to Display Port kablo aldım artık hiç öyle bir sorunum yok. 400 TL gibi pahalı bir fiyatı var ama gsync'i falan da kullabiliyorsunuz öneririm.
bende laptop kullanıyorum. aynı sorunu yaşar mıydım? dediğin şeyi almasam?
Ben de yaşadım aynı durumu, evdeki diğer bir hdmi kablosunu takınca anında düzeldi. Kimse tam çözümünü bilmiyor tüm tuşlara basarak bölümü geçmeye çalışıyoruz gibi bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ürün 4500 TL olmuş. Daha farklı önerisi olan var mı ? Yoksa bunu almalı mıyım? bütçe 4500 maksimum.
Bu alınır hocam.

keNNj

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Tolgahan Öztürk
Şu IPS glowing fazla olduğu için iade etmek istiyorum bu monitörü. Yani böyle sıkıntı olacağını bilseydim gidip hp omen alırdım gigabyte g24f-2 alırdım. Moral bozucu bir olay.
IMG_7826.jpeg
IMG_7822.jpeg
IMG_7823.jpeg

Fantastiktürk

80+ Bronze
@Abdullah Hacıgül Selamlar. Ben de Lenovo ve AOC G2SP arasındayım.

Benim aklıma çok takılan, alacaklar/alanlar için de çok faydalı olabilecek ve belki de fiyata vurgun dedirtecek bir sorum vardı:
Bu monitördeki efektif dinamik kontrast nedir? Çoğu başka model incelemede bu ayar kapalı kalsın, pazarlama taktiği deniyor. Hani 1000:1 kontrastı milyonluk yapan herhalde? Ancak HP 25i için Tomshardware incelemesinde:
1701528068130.png

Sanki diğer monitörlerde olmayan bir özellikmiş gibi vermişler. Çok da beğenmişler. Benim anlamadığım bu bahsi geçen dinamik kontrast diğerlerinden farklı bir şey mi? Özelliklerde yazan milyonluk dinamik kontrast ile farklı bir şey galiba? Bu nedir, ne değildir, açılmalı mı inceleyebilir misin?
NOT: Omen 25i ile Lenovo R25i birebir aynı panel ve yazılım özelliklerini kullanıyor. İkisinde de aynı efektif dinamik kontrast ayarı var. Bu ayarın incelemesi sadece HP'de olduğu için onu attım. Ama Lenovo da aynısı.

1701529462633.png

Örneğin bu monitörde de varmış ve incelemede belirtmişler.

1701529519364.png

1701529533363.png

Ama örneğin bu monitörlerde de HDCR olmasına rağmen "dinamik kontrast yok, HDR için ekstra dinamik aralık sağlamıyor" demişler.

BKNZ: Tomsharware'nin öve öve bitiremediği inceleme linki:

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,609
Üyeler
151,092
Son üye
huseynmemmedov27
Top Bottom