Neler Yeni

Linux a geçmelimiyim

saboxx12

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Sabrican Arslan
Bende geçecem ama sadece forumda gezindiğim için oyun oynayacaksanız geçmeyin birde minti öneririm
oyun için aslında pek sıkıntım yok.Ben ubuntu geçmeyi düsünüyorum ama genede sağol
Mesaj otomatik birleştirildi:

Oyun oynayan biri geçmez. Sadece cs go oynuyorsan geç derdim.

Konu dışı : miyim soru eki ayrı yazılır.
csgo,gmod ve hoi4 vs oynuyorum, çoğuda destekliyor

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
oyun için aslında pek sıkıntım yok.Ben ubuntu geçmeyi düsünüyorum ama genede sağol

csgo,gmod ve hoi4 vs oynuyorum, çoğuda destekliyor
Oynadığınız oyunları Linux da optimize sorunu olmadan oynama şansınız varsa kesinlikle Linux a geçin.

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Bal gibi de geçilir. Yeni başlıyorsanız Ubuntu öneririm. Standart sürümünün kaynak tüketimi fazladır, bu yüzden MATE'e geçmeniz gerekebilir. Ayrıca düz etiket atanlar cezalandırılmalıdır.

Bilgisayar denilen şey de oyundan ibaret değildir. Ayrıca Linux zordur. Bunu dikkate alarak geçmelisiniz.

gnutr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Efe Yaman
Sen linux bilmeyenlere bakma linuxözgürlüktür yani linux ta oyun da oynanır hatta bir rehber yapabilirim.Lutris le ama windows 30fps düşüktür bilgine.

Bal gibi de geçilir. Yeni başlıyorsanız Ubuntu öneririm. Standart sürümünün kaynak tüketimi fazladır, bu yüzden MATE'e geçmeniz gerekebilir. Ayrıca düz etiket atanlar cezalandırılmalıdır.

Bilgisayar denilen şey de oyundan ibaret değildir. Ayrıca Linux zordur. Bunu dikkate alarak geçmelisiniz.
Linux zor değildir abartmayın linuxmint gibi distrolar kullanabilirsin abartma.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Cihaz adı DESKTOP-HMPEHMQ
İşlemci AMD Ryzen 3 3200U with Radeon Vega Mobile Gfx 2.60 GHz
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 5,94 GB)
Cihaz Kimliği ********************
Ürün Kimliği ***********
Sistem türü 64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci
Kalem ve dokunma Bu görüntü biriminde kalem girdisi veya dokunarak giriş yok
Geçme. Ryzen 3 3200G kullanıyorum ekran kartı sürücüsü Ubuntu tabanlı diğer sürümlerde sorun olduğu için ben de şu an Windows'tayım, çıkınca geç.

Sürücü sorunu vardı benim Apu Vega 8'de, U serisindeki Vega 8 de aynı değil mi?

Oynadığınız oyunları Linux da optimize sorunu olmadan oynama şansınız varsa kesinlikle Linux a geçin.
Steam oyunları Steamplay ile oynanabiliyor, Protondb üzerinden kontrol edebilirsiniz. Lutris de çoğu oyunu kurabiliyor ancak optimizasyon LoL konusunda kötüydü devamını bilmiyorum.

6nok

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Emre Altınok
Linux'a kesinlikle geçilir. Ancak oyun oynayacaksanız geçmeyin. Uzun yıllar linux kullanan birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, windowstaki rahatlığı bulamayacaksınız. Linux kullanımı zordur ama kullanmayı öğrendikten sonra özgürsünüz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Uğurcan
Oyunlarınıza destek varsa geçin. Proton sayesinde pek çok oyun oynanabiliyor. Ben Linux'ta zamanında oyun da oynadım. Sorun yaşamadım çoğu oyunda. Şu cümle yanlış "Oyun oynanmaz" doğrusu bu "Desteklenmeyen oyunlar oynanmaz".

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,035
Üyeler
157,018
Son üye
Yesilveyabani
Top Bottom