Neler Yeni

Rehber 🐧🐧🐧Linux'a Davet: Gerçeği öğrenince Windows'tan vazgeçeksiniz! DAF Linux KULLAN!

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Control var mı?
En yüksek seviyede yani sorunsuz çalışıyor.
IMG_20210425_155811.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

gün içerisinde bizi takip edenler. bunlar engellenen trackerların sayısı. söylemeden edemem günlük işlerim için linux kullanıyorum ve bilgisayar başındaki zamanımın büyük kısmı linuxte geçiyor. internetteki bütün işlerim için linux kullanıyorum ve sadece oyun oynamak için windows açıyorum. fakat tablo ortada. linux ortalıkta yokken microsoft 1. sırada. origin de hemen arkasından takip ediyor.

Alıntıyı görüntüle
Yani Linux'ta takipçi yok mu çok değişik bir şekilde yazmışsınız.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
En yüksek seviyede yani sorunsuz çalışıyor.
Alıntıyı görüntüle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani Linux'ta takipçi yok mu çok değişik bir şekilde yazmışsınız.
Liste ilk 10'u gösteriyor ve uzun saatler geçirdiğim linux yerine ilk sırada sadece oyun oynamak için açtığım ve internete bile girmediğim bir Windows var. Sadece bunu belirtmek istedim. Uzun saatler geçirmeme rağmen ilk 10a girmiyor linux.

kandes22

80+ Platinum
En İyi Cevap
13
Tırı Vırı İşler:

DAF, gerisi laf.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Tracker sorunu olmasa Windows'a laf edilebilecek yönü olmazdı.
virüs ağı ve her güncellemede performansı düşürüp düzeltmek için bir sürü daha güncelleme göndermesini de eklerdim ben listeye :D onun dışında yıllardır alışkın olduğumuz kullanıcı dostu arayüz.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
virüs ağı ve her güncellemede performansı düşürüp düzeltmek için bir sürü daha güncelleme göndermesini de eklerdim ben listeye :D onun dışında yıllardır alışkın olduğumuz kullanıcı dostu arayüz.
Linux kernel güncellemelerini hesaba katmamışsın. Virüs ağı özgürce kurulum sebebiyle yoğun, MacOS gibi her şeyi kendileri belirlese iddiaya girerim her OS'tan en az 40 kat hızlı olur

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Linux kernel güncellemelerini hesaba katmamışsın. Virüs ağı özgürce kurulum sebebiyle yoğun, MacOS gibi her şeyi kendileri belirlese iddiaya girerim her OS'tan en az 40 kat hızlı olur
kernel güncellemeleri herhangi bir performans sorununa yol açıyor mu?

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Betalar genellikle evet, beta olmayanlarda da custom kurmazsan performans doğal haliyle düşük oluyor custom kuracaksan da uyumlu olanı bulman gerekiyor.
hiç custom kernel kurmadım ve hep windowstan daha performanslı oldu. ilginç. hatta ortak oyunlarda bile denedim en kötü ihtimalle windows ile aynı performansı veriyor. csgoda çok az da olsa linuxde daha yüksek performans aldığımı söyleyebilirim. yani standart bir kullanıcı olarak söyleyebilirim ki uygulama ve oyunların desteği olsa windowsu hiç açmam bile.

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
hiç custom kernel kurmadım ve hep windowstan daha performanslı oldu. ilginç. hatta ortak oyunlarda bile denedim en kötü ihtimalle windows ile aynı performansı veriyor. csgoda çok az da olsa linuxde daha yüksek performans aldığımı söyleyebilirim. yani standart bir kullanıcı olarak söyleyebilirim ki uygulama ve oyunların desteği olsa windowsu hiç açmam bile.
CS GO için konuşursak Linux 150 FPS 2-4 ms delay, Windows 120 FPS 0.1-0.7 ms delay. FPS her zaman en iyi sonucu vermiyor, Xanmod ile 200 FPS alıyorum ama delay 15 ms, verimsiz. Oyun ve yazılım konusunda Windows açık ara önde oluyor, Linux'un ileri olduğu konu uygulamaların RAM üzerinde çalışması ama bu oyunlar için doğal olarak performans düşmesi demek.

Top Bottom