Neler Yeni

Linux'a geçmeli miyim?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Garuda'dan memnun musun?
Daha bismillah bugün kurdum. Geçmişteki deneyimimi soracak olursan evet, memnun olmamam için hiçbir sebep yok. Çünkü hiç sorun çıkartmadı bana. Bana çıkartmadı yani. Eğer kuracaksan bir uyarım var. KDE kuracaksan bir uyarım var.
İki sürüm var. Dragonized ve Gaming Edition diye. Sen Dragonized ı kur. Gaming Edition içi bloat yazılımla dolu.
Dragonized 2.3 GB iken Gaming 4 küsür GB.
Ama farkı yok. Sadece Dragonized'da oyun bağımlılıklarını sen kuracaksın ki o da kolay. Garuda Gamer diye bir araç var. Orada her araç var. Steam, heroic, lutris, proton, wine vesaire.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Oyundan çok Nvidia kartı olanlar kullanmalı.
Ubuntu tabanlı tüm OS lerde Nvidia driver yüklemek 30 saniye zaten.

Şuana kadar pop, debian, ubuntu, zorin kullandım ve 2 core 2 thread olan işlemcim için en hızlısı Mint oldu. Ubuntu(deb) tabanlı dağıtımlardan vazgeçemiyorum maalesef çok alıştım ve okulumuzda dersi var.

Hoca linuxcu debiancı.
:D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Sana ilginç bir şey söyleyeyim. Benim sistemde Pardus Mint'ten hızlı çalışıyor. :D Mİnt'te oyun oynayamadım. Hata verdi hep. Ama Pardus'ta çatır çatır oynadım.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,224
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sana ilginç bir şey söyleyeyim. Benim sistemde Pardus Mint'ten hızlı çalışıyor. :D Mİnt'te oyun oynayamadım. Hata verdi hep. Ama Pardus'ta çatır çatır oynadım.
Ya zaten 2 core 2thread ile bir cacık oynanmıyor. Android Studio, Visual Studio yu falan hızlı açsın kafii ki yapıyor. L4D2 yükledim geceye doğru onu test edicem bakalım oynatır heralde 45-60 fps

Top Bottom