Neler Yeni

İnceleme Logitech G513 Klavye İnceleme

Bluetooth

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Mehmet yılmaz
Multumedya zengini razer blackwidow elite ve corsair K95 RGB platinyum var k95 platinyumda ü ve i gibi harfler yok eğer makroda ü ve i gibi harfler atanabiliyorsa hyperx alloy fps pro da süper logitech g513 karbonun tek eksiği multumedyası k95 rgb platinyum kadar detaylı ve ses tekerleği yok logosu da RGB olsaydı güzel olurdu ramır g switch olduğu için eksiği kapatıyo g513 karbon

MeereeY

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
857
İsim
Ömer Efe Yalçın
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, yazılım
Arkadaşlar, 1 ay öncesinde 730 lira civarı bir fiyata Mediamarkt'ta G513 yakalamıştım. Ondan öncesinde de takip ediyordum ürünü, sesine bayıldığım bir üründü. Şuan fiyatı 1000-1100 civarında gidip geliyor ama indirim kovalarsanız yakalayacağınıza eminim ki genelde alacağım ürünleri önceden seçip cimri veya akakçeden yer işareti koyup devamlı takip ediyorum.

Alıntıyı görüntüle
(Ühühühü heycanla açarken kutu doluluğundan yırttım kutusunu...)

Kutu içeriği gayet güzel bence, içerisinden ekstra tuşlar çıkıyor bunu çoğu incelemesini yapan Youtuber oyuncu tuşları şeklinde değerlendiriyor çünkü W-A-S-D gibi tuşları girintili ve daha büyük olacak şekilde kutu içeriğine dahil etmişler, ben bunları şuanda kullanmıyorum çünkü eskisinde kullanırım kafasındayım :D Ekstra tuş olması çoğu bu banttaki klavyede de göremediğimiz bişey ve Türkçe klavye olarak kutusu üzerinde gözükmese de elimize geliyor. (Bir çok klavye incelemesi izledim belki de ekstra tuş veren başka markalar da vardır fakat ben görmedim, örneğin Donanım Arşivi Youtube kanalında Steel Series Apex Pro da ekstra tuş çıkmamasına değinilmişti.) Fotoğrafta çokta gözükmese de Q-W-E-R-A-S-D-1-2-3-4-5 Tuşları kutu içeriğinde bir çıkarma aparatı ile birlikte geliyor.

Alıntıyı görüntüle

Klavyeye gelirsek, GX Blue(Mavi) Switch'ini kullanıyorum ben fakat Brown(Kahverengi) ve Red(Kırmızı) Switch'i de mevcut. Ayriyetten Logitech kendi rakiplerine karşı Romer G Switchler ile rakiplerine kıyasla %25 daha hızlı olduğunun garantisini veriyor.(Sitesinde öyle diyor valla onların yalancısıyım.) Bu switchler ile çok fazla sorun yaşayanlar da var fakat Logitech markasının garantisine fazlasıyla güvenen biriyim, kendi elimdeki faremin bir tuşu herhangi bir şey yapmadığım halde bozuldu şeklinde bir mail attığımda, elimdeki fareyi geri istemeden yenisini göndermişlerdi. Bozuk olup olmadığını bilmedikleri ve kullanan hatası olup olmadığını bilmedikleri bir tuş için! Onun dışında gerçekten çok güzel bir sesi var ama Blue switchin verdiği sesi çok bulanlar veya rahatsız edici bulanlar olabilir ki discordda veya oyunda sesli girdiğimizde daktilo gibi klavyen var diyorlar. Gerçekten tam bir daktilo hissi alabiliyorsunuz. Hem belli başlı konular için yazı hazırladığımdan hemde oyun oynadığımdan ben bu sesi çok beğeniyorum ve hissiyatı da oldukça güzel. Acaba Donanım Arşivi'nin videolarında yaptığı gibi tuştan çekip havaya kaldırsam tuşlar çıkar mı diye düşünüp öyle bir deneyeyim dedim fakat oldukça ağır bir klavye("Uçak Sınıfı Karbon" olaylarından dolayı galiba 926gram bir klavye) olduğu için kaldırdığım zaman yaklaşık bir 6 cm kaldırdığımda tuşu evet çıktı. Ayriyetten çoğu bu fiyat bandında bulunan klavyelerde olduğu gibi arkasında bir USB 2.0 girişi var, telefonunuzu şarj etmek için veya farenizi bağlamak için kullanabilirsiniz. Şahsen ben daha aldım alalı hiç kullanmadım orasını.

Klavye de medya butonları bulunmuyor, F9 dan Pause butonuna kadar FN tuşu ile yönetebileceğiniz "Durdur-devam et-ileriye sar" gibi butonlar bulunuyor bu aslında kimine göre klavyede kalabalıklık olmaması açından avantaj kimisi de bu fiyat bandındaki ürünlerde bunu görmek istiyor. Benim için hiç önemli bir şey değildi çünkü FN tuşlarıyla yönetebilmemin bana bir dezavatanjı söz konusu değil, bunu da alırken aklınızda bulundurabilirsiniz.

Logitech G Hub uygulamasıyla istediğiniz gibi renklendirmek sizin elinizde. İsterseniz, tuş tuş farklı renklendirin isterseniz müziğe göre ses görselleştiriciyle RGB aydınlatmasını sağlayın. Uygulamasını gerçekten çok kullanışlı buluyorum. Başka marka klavye kullanmadım maalesef, diğerleriyle kıyaslamasını yapamayacağım.

Bilek desteğine geldiğimiz vakit, son derece rahat bir bilek desteği var daha 1 ay kullandığım için yıpranma konusunda bişey söyleyemeyeceğim fakat gayet dayanıklı duruyor ama rahatlığına gerçekten bayılıyorum. Önceki klavyemden buna geçtiğimde bir ohh çekmiştim. Herhangi bir mıknatıs içermiyor bu bilek desteği bu bence güzel bişey masanızda istediğiniz gibi konumlandırabiliyorsunuz bilek desteğinizi.

Alıntıyı görüntüle

Son olarak seslerini dinlemek istiyorsanız, Logitech bunu daha ürüne sahip olmadan veya herhangi bir mağazaya gitmeden sesini deneyimleme imkanı sunmuş.(Yine diğer markalarda var mı bilmiyorum.) Tüm switchlerin sesini dinleyebileceğiniz link: https://www.logitechg.com/en-us/innovation/mechanical-switches.html

Arkadan gelen, fan sesi için kusura bakmayın.

En sevdiğim klavyelerden mükemmel

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Multumedya zengini razer blackwidow elite ve corsair K95 RGB platinyum var k95 platinyumda ü ve i gibi harfler yok eğer makroda ü ve i gibi harfler atanabiliyorsa hyperx alloy fps pro da süper logitech g513 karbonun tek eksiği multumedyası k95 rgb platinyum kadar detaylı ve ses tekerleği yok logosu da RGB olsaydı güzel olurdu ramır g switch olduğu için eksiği kapatıyo g513 karbon

Ben daha çok sadeliği seviyorum. Multimedya tuşlarının bir önemi yok benim için. Bu yüzden hala severek kullandığım bir klavye. Daha bir sorun yaşamadım.

hadwiger

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,221
İsim
hadwiger
İlla Logitech bir kalvye alacak olsam bunu alırdım, hayırlı olsun.

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven

01adanalı

80+ Silver
Çok iyi bir klavye uzun ömürlü olur inşallah.

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven

YiğitAysul

80+ Silver
Bende kullanıyorum memnunum fakat
Bilek desteği biraz yamuk deriden diye tahmin ediyorum Ama arada bir oluyor sonra düzeliyor
Onun dışında çok güzel olmuş ve klavye çok güzel
Fakat bu klavyenin diğer switchlerini önermem çünkü sorun yaşayan çok fazla insan var
g512 ye bakabilirler sessiz klavye isterler için

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven
Bende kullanıyorum memnunum fakat
Bilek desteği biraz yamuk deriden diye tahmin ediyorum Ama arada bir oluyor sonra düzeliyor
Onun dışında çok güzel olmuş ve klavye çok güzel
Fakat bu klavyenin diğer switchlerini önermem çünkü sorun yaşayan çok fazla insan var
g512 ye bakabilirler sessiz klavye isterler için

Kırmızı ve kahverengi switchi de var bildiğim kadarıyla.

Bilek desteğinden çok memnunum, 6 ay falan oldu alalı memnunum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Yamuk deri derken kastınızı anlamadım.

Switch kısmında 6 aydır dediğim gibi sorun yaşamadım. Ama yaşasak bile Logitech'in garantisi çok memnun edici. Bir kere faremizin şurası bozuldu durduk yere diye mail atmıştık. Hiç sorgulamadan adresimize yenisini gönderdiler. Sorun yaşayacağım bir servis olduğunu düşünmüyorum Logitech'in.

YiğitAysul

80+ Silver
Kırmızı ve kahverengi switchi de var bildiğim kadarıyla.

Bilek desteğinden çok memnunum, 6 ay falan oldu alalı memnunum herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Yamuk deri derken kastınızı anlamadım.

Switch kısmında 6 aydır dediğim gibi sorun yaşamadım. Ama yaşasak bile Logitech'in garantisi çok memnun edici. Bir kere faremizin şurası bozuldu durduk yere diye mail atmıştık. Hiç sorgulamadan adresimize yenisini gönderdiler. Sorun yaşayacağım bir servis olduğunu düşünmüyorum Logitech'in.
G513 deki diğer switchler kronik sorunlu diye biliyorum .
Yamuk dan kastım masada biraz sallanıyor eğri yani ama malzemesi deri olduğundan düşünüyorum.
Çok sıkıntı yaşamadım

1dodooo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
566
İsim
Barış Doğukan Güven

YiğitAysul

80+ Silver
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR