Neler Yeni

Logitech MX518 Oyuncu Faresi Deneyimlerim

Yaklaşık 1 hafta önce yeni bir mouse alacağımı belirttiğim bir konu açmıştım. O konudan sonra MX518 almaya karar vermiştim ve benden yorumlarımı isteyenler olmuştu. Haliyle 1 hafta sonrasındaki deneyimlerimi sizlere aktarmak isterdim.

WhatsApp Image 2021-03-24 at 15.44.24.jpeg

Öncelikle bu fareyi çoğu kişinin almama sebebi olan tasarımdan başlayayım. Evet günümüzdeki farelerin tasarım standartlarını karşılayan bir model değil, zaten bu modelin amacı o değil aslına bakılırsa. Eski bir modelin günümüz teknolojileriyle donatılmış, yenilenmiş bir versiyonu olmuş. Fakat bu kötü görünen tasarım orta boyutta diyebileceğim elim için gayet uyumlu oldu. Ergonomi açısından bana bir sorun yaşatmadı, 100 gram civarlarındaki ağırlığı gayet dengeli bence.
WhatsApp Image 2021-03-24 at 15.46.43.jpeg

Bir süredir idarelik olarak eski Rival 300S fareyi kullanıyordum. O farenin en büyük eksisi skatez tarafındaydı diyebilirim, aşırı derecede ince olan skatezlerde tasarımsal olarak hata olduğunu söyleyebilirim. Bu modeldeki skatezler ise kalınlık olarak iyi ve HyperX Speed mousepad ile gayet uyumlu şekilde çalıştı. Zaten fark etmişsinizdir mousepad eskidi, buna rağmen gayet akıcıydı.

Gelelim bu farenin asıl olayına, yani performansına. Bildiğiniz gibi bu farede Hero 16K model üst seviye bir sensör bulunuyor. Ben bu fareyi Hepsiburada üzerinden 200 TL gibi bir fiyata aldım, bu fiyatlara bu seviyedeki bir sensör sunabilen başka bir model yok diye biliyorum, hatam varsa düzeltin.

Bir hayli fare kullanmış biri olarak bu farenin hızlı hareketlere verdiği tepkiler gerçekten çok hoşuma gitti. Özellikle FPS oyunlarındaki ani hareketlere verdiği tepkiler istediğim gibiydi. Bu fareye henüz tam olarak alışamama rağmen beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Ben daha çok 900 DPI olarak kullanıyorum, üzerindeki tuşlar biraz garip açıkçası orasını beğenmediğim fakat o tuşlarla DPI değişimi yapabiliyorsunuz zaten.

Malzeme kalitesine gelecek olursak iyi dersem yalan söylemiş olurum bence. Daha ucuz model fareler kullandım fakat o farelerin malzeme kalitesi bile daha iyi gibi geldi bana. Evet Logitech MX518 model oyuncu faresi hakkındaki deneyimlerim bu yöndeydi, merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,157
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Aldığınıza pişman mısınız? Biri sorsa önerir misiniz? Gözünüzde şu anlık en büyük ekşisi nedir? Niçin tercih ettiniz? Diğer rakiplerini niçin tercih etmediniz?
Aslında yazıda söyledim birazını. Bu fiyat seviyesinde böyle bir sensör sunan başka model yok. Diğer konu ise RGB gibi şeyler aramamam.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,157
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Dahası  
Reaksiyon skoru
19
İsim
İbrahim Akay
Ben Kasım sonunda 180 liraya qp den almıştım. Memnunum . 1600 dpi da oynuyorum . Ergonomik olarak tıklamaya falan hiç engel olmadı . Sadece minimal kaydirmam gereken yerlerde bazen zorlanıyorum. Tabi mousepad im çok iyi olmadığı için de olabilir.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,157
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,157
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,157
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Fury S Speed :D 1 yıl falan oldu alalı hatırlamıyorum.
Mousepadler bizim evdeki halıflekslerden bile pahalı olmuş bune ya.(!)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Farenin tasarımı hoşuma gitmedi.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,362
Üyeler
155,860
Son üye
mertkynrpnr
Top Bottom