Neler Yeni

Logitech MX518 Oyuncu Faresi Deneyimlerim

Yaklaşık 1 hafta önce yeni bir mouse alacağımı belirttiğim bir konu açmıştım. O konudan sonra MX518 almaya karar vermiştim ve benden yorumlarımı isteyenler olmuştu. Haliyle 1 hafta sonrasındaki deneyimlerimi sizlere aktarmak isterdim.

WhatsApp Image 2021-03-24 at 15.44.24.jpeg

Öncelikle bu fareyi çoğu kişinin almama sebebi olan tasarımdan başlayayım. Evet günümüzdeki farelerin tasarım standartlarını karşılayan bir model değil, zaten bu modelin amacı o değil aslına bakılırsa. Eski bir modelin günümüz teknolojileriyle donatılmış, yenilenmiş bir versiyonu olmuş. Fakat bu kötü görünen tasarım orta boyutta diyebileceğim elim için gayet uyumlu oldu. Ergonomi açısından bana bir sorun yaşatmadı, 100 gram civarlarındaki ağırlığı gayet dengeli bence.
WhatsApp Image 2021-03-24 at 15.46.43.jpeg

Bir süredir idarelik olarak eski Rival 300S fareyi kullanıyordum. O farenin en büyük eksisi skatez tarafındaydı diyebilirim, aşırı derecede ince olan skatezlerde tasarımsal olarak hata olduğunu söyleyebilirim. Bu modeldeki skatezler ise kalınlık olarak iyi ve HyperX Speed mousepad ile gayet uyumlu şekilde çalıştı. Zaten fark etmişsinizdir mousepad eskidi, buna rağmen gayet akıcıydı.

Gelelim bu farenin asıl olayına, yani performansına. Bildiğiniz gibi bu farede Hero 16K model üst seviye bir sensör bulunuyor. Ben bu fareyi Hepsiburada üzerinden 200 TL gibi bir fiyata aldım, bu fiyatlara bu seviyedeki bir sensör sunabilen başka bir model yok diye biliyorum, hatam varsa düzeltin.

Bir hayli fare kullanmış biri olarak bu farenin hızlı hareketlere verdiği tepkiler gerçekten çok hoşuma gitti. Özellikle FPS oyunlarındaki ani hareketlere verdiği tepkiler istediğim gibiydi. Bu fareye henüz tam olarak alışamama rağmen beni memnun ettiğini söyleyebilirim. Ben daha çok 900 DPI olarak kullanıyorum, üzerindeki tuşlar biraz garip açıkçası orasını beğenmediğim fakat o tuşlarla DPI değişimi yapabiliyorsunuz zaten.

Malzeme kalitesine gelecek olursak iyi dersem yalan söylemiş olurum bence. Daha ucuz model fareler kullandım fakat o farelerin malzeme kalitesi bile daha iyi gibi geldi bana. Evet Logitech MX518 model oyuncu faresi hakkındaki deneyimlerim bu yöndeydi, merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz.

kolonya

80+ Gold
En İyi Cevap
2
20TL'lik internet cafe mousesi gibi.

Top Bottom