Neler Yeni

Yardım Macbook Hakkında

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Selamlar, 5500 TL civarına laptop bakıyorum 1 haftadır fakat piyasa ortada. Bir arkadaşım macbook düşündün mü diye sorunca biraz ilgimi çekti açıkçası. Daha önce hiç macbook kullanmadım. Acaba performansı nasıldır oyun oynanıyor mudur? Vs vs. Aydınlatırsanız sevinirim.

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Macbookta oyun oynanır mı oynanır ancak aşırı ısınıyor. Örneğin ETS 2 oynarken bile bilgisayar alev topu oluyordu. Oyun için önermem

• Beğen
Reaksiyonlar: AK47

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
Selamlar, 5500 TL civarına laptop bakıyorum 1 haftadır fakat piyasa ortada. Bir arkadaşım macbook düşündün mü diye sorunca biraz ilgimi çekti açıkçası. Daha önce hiç macbook kullanmadım. Acaba performansı nasıldır oyun oynanıyor mudur? Vs vs. Aydınlatırsanız sevinirim.
5500₺’ye sıfır MacBook alamazsın,
Zaten oyun oynamak için MacBook almanı önermem. Oyun performansı başarılı değil. Yani oyun için özelleştirilmemiş olduğu için işini görmez. MacBook’u yazılımcılar, Apple için uygulama geliştirenler, tasarımcılar, yazarlar vs. kullanır.

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Macbookta oyun oynanır mı oynanır ancak aşırı ısınıyor. Örneğin ETS 2 oynarken bile bilgisayar alev topu oluyordu. Oyun için önermem

5500₺’ye sıfır MacBook alamazsın,
Zaten oyun oynamak için MacBook almanı önermem. Oyun performansı başarılı değil. Yani oyun için özelleştirilmemiş olduğu için işini görmez. MacBook’u yazılımcılar, Apple için uygulama geliştirenler, tasarımcılar, yazarlar vs. kullanır.
Yani aşırı oyun bağımlısı değilim aslında 5 bin TL lik masaüstü sistemim var ama oynadığım oyunlar lol ve csgo başka bir şey oynamıyorum. Açıkçası alacağım laptopta da bu iki oyunun dışına çıkacağımı sanmıyorum bu şekilde de görüşleriniz hala aynı mı?

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Yani aşırı oyun bağımlısı değilim aslında 5 bin TL lik masaüstü sistemim var ama oynadığım oyunlar lol ve csgo başka bir şey oynamıyorum. Açıkçası alacağım laptopta da bu iki oyunun dışına çıkacağımı sanmıyorum bu şekilde de görüşleriniz hala aynı mı?

Dediğim gibi ets2 gibi bir oyunda bile alev topuna dönüşüyorsa csgo'yu düşünemiyorum.

• Beğen

asemih159

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
664
İsim
Semih
MacBook’lar ısınır çünkü zorlamak için yapışmamışlardır.
Apple çok konforludur. Heleki başka bir Apple cihazınız varsa değme keyfime. İllaki Apple ekosisteminde kalmak istiyorsanız bir şey diyemem, şahsen ben de Apple’ı çok severim.

Size farklı modeller önermek için soruyorum, Apple ürünleri gibi ince ve narin tasarımlar şart mı?

• Beğen

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Macbookdan hiç bir cacık olmaz. En azından bizim için. O donanım o parayı hak etmiyor ! Ama yarım elma olunca işte. Peh :/

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MacBook’lar ısınır çünkü zorlamak için yapışmamışlardır.
Apple çok konforludur. Heleki başka bir Apple cihazınız varsa değme keyfime. İllaki Apple ekosisteminde kalmak istiyorsanız bir şey diyemem, şahsen ben de Apple’ı çok severim.

Size farklı modeller önermek için soruyorum, Apple ürünleri gibi ince ve narin tasarımlar şart mı?
Ya aslında sadece bir heves, tam olarak işimi görür mü bilmiyorum da. Okul için virtual box, visual studio code, autodesk inventor kullanıyorum. Oyun olarak da dediğim gibi lol ve csgo. Estetik olarak iki türlü seviyorum aslında. Ya apple gibi çok ince olup kendini belli edecek ya da oyun laptopu gibi olup kemikli bir duruşu olacak. Görüntü olarak şatafat severim açıkçası.
Macbookdan hiç bir cacık olmaz. En azından bizim için. O donanım o parayı hak etmiyor ! Ama yarım elma olunca işte. Peh :/
Valla orası öyle maalesef apple biraz pahalı. Ben işimi görürse eğer düşünürüm diye sormak istedim. Daha önce apple kullanmadım hiç. Bir heves işte.

Tbagbagwell

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
397
İsim
Ömer Can Yıldırım
Ya aslında sadece bir heves, tam olarak işimi görür mü bilmiyorum da. Okul için virtual box, visual studio code, autodesk inventor kullanıyorum. Oyun olarak da dediğim gibi lol ve csgo. Estetik olarak iki türlü seviyorum aslında. Ya apple gibi çok ince olup kendini belli edecek ya da oyun laptopu gibi olup kemikli bir duruşu olacak. Görüntü olarak şatafat severim açıkçası.

Valla orası öyle maalesef apple biraz pahalı. Ben işimi görürse eğer düşünürüm diye sormak istedim. Daha önce apple kullanmadım hiç. Bir heves işte.
Etme heves boş ver kankam. Güzelinden bir pc buluruz sana Macbook a o kadar para verilmez.

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
Etme heves boş ver kankam. Güzelinden bir PC buluruz sana Macbook a o kadar para verilmez.
Valla şu piyasa 2 hafta içinde o kadar karıştı ki ne yapacağımı şaşırdım ya. Alacağım laptopa en fazla 5k civarı verebilirim ve almışken iyi bişey almak istiyorum acele etmeden bir şey almak istiyorum. Çünkü ben alıp 2 sene kullancam, kardeşim de 2 yıl sonra üniversiteye gidecek ona bırakacağım bilgisayarı. İnsan verdiği paraya değecek bir şeyler almak istiyor. Günümüzde 5k az bir para değil.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
O donanım o parayı hak ediyor, özellikle son çıkan macbook prolar performans açısından hiç fena değil.

Ama macbooklar oyun oynamak ya da internette boş boş gezinirsin diye üretilen laptoplar değiller, içerik üreten ve hayatını bilgisayardan kazanan insanlar için tasarlanıyorlar.

Eşsiz bir ekran ve tasarıma sahipler, ayrıca o kadar güzel bir tasarımda o kadar yüksek performans veren başka laptop var mı benzer fiyata? Ben yok diye biliyorum.

Ki bu Apple, üstünden 10 yıl geçse bile alıcısı olacaktır ama Windows bilgisayarlar iki üç yıl sonra yok olup gider genelde.

İçindeki donanım düşük gibi görünse bile aşırı derecede optimize çalıştığı için aslında daha yüksek bir performans gösterir.

• Beğen

AK47

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
737
İsim
Yılmazhan Yıldız
O donanım o parayı hak ediyor, özellikle son çıkan macbook prolar performans açısından hiç fena değil.

Ama macbooklar oyun oynamak ya da internette boş boş gezinirsin diye üretilen laptoplar değiller, içerik üreten ve hayatını bilgisayardan kazanan insanlar için tasarlanıyorlar.

Eşsiz bir ekran ve tasarıma sahipler, ayrıca o kadar güzel bir tasarımda o kadar yüksek performans veren başka laptop var mı benzer fiyata? Ben yok diye biliyorum.

Ki bu Apple, üstünden 10 yıl geçse bile alıcısı olacaktır ama Windows bilgisayarlar iki üç yıl sonra yok olup gider genelde.

İçindeki donanım düşük gibi görünse bile aşırı derecede optimize çalıştığı için aslında daha yüksek bir performans gösterir.
İşte avantajı apple olması zaten. Son çıkanlar iyi görünüyor bende bakmıştım fiyatları da iyi 😀. Benim bütçem belli 5k civarında sıfır yok zaten sanırım alırsam da muhtemelen ikinci el bakacağım.

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
İşte avantajı apple olması zaten. Son çıkanlar iyi görünüyor bende bakmıştım fiyatları da iyi 😀. Benim bütçem belli 5k civarında sıfır yok zaten sanırım alırsam da muhtemelen ikinci el bakacağım.
Ben de macbook bakıyorum ama 5000₺ lik macbooklar açıkçası hem tasarım hem de performans açısından gündelik işleri görüyor ama benim için video montajlıyorken performansı önemli olduğu için çok düşük kalıyor günümüze göre. Çağ dışı denilebilir.

Eğer sadece internette gezineceksen o kadar para ödeyip ikinci el Macbook alacağına daha ucuza işlerini görecek birinci el laptop alabilirsin.

Yok internette gezmeyeceğim (oyun kesinlikle ama kesinlikle oynanmaz bunlarda) gidip fotoğraf, video vb. işlerde çalışacağım diyorsan alınabilir ama dediğim gibi çok eski oldukları için bu tarz işlere performansları yetmiyor artık.
Ayrıca macOS un desteklediği oyun sayısı aşırı az onu da söyleyeyim. Ki desteklese bile oynatacak kadar performansları yok eski macbookların. Ve evet oyunlarda ve render kısmında aşırı ısınıyolar ama fan gürültüsü çıkartmıyorlar.

Kendin kafanda tartman lazım neye ihtiyacın var neye yok diye.

• Beğen
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
952,296
Üyeler
150,056
Son üye
sevgeas
Top Bottom