Neler Yeni

Mavi Ekran, Drop ve Kasma

nysX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Erdem
Merhaba, bilgisayarımda uygulama açtığım zaman Opera, Valorant, Discord vs. drop yiyorum, donuyor ve öyle kalıyor ya da donuyor, bir süre sonra mavi ekran veriyor. Ekran kartım 6 aylık olmasına rağmen bu durum canımı çok sıkıyordu. Bende 4 senedir işlemci termal macununu değiştirmiyordum. Onu değiştirdim, sıcaklık oranları düzeldi ama sorun düzelmedi. Hatta formatlayıp temiz kurulum yapıp Windows 11'den Windows 10'a bile düştüm ama sorun hâlâ çözülmedi. Yardımcı olur musunuz?

GPU: ASUS Dual RX 6500 XT.

CPU: Ryzen 5 3400G.

RAM: Adata XPG 8 GB 3000MHz.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,256
İsim
Emre Zengin
Merhaba, bilgisayarımda uygulama açtığım zaman Opera, Valorant, Discord vs. drop yiyorum, donuyor ve öyle kalıyor ya da donuyor, bir süre sonra mavi ekran veriyor. Ekran kartım 6 aylık olmasına rağmen bu durum canımı çok sıkıyordu. Bende 4 senedir işlemci termal macununu değiştirmiyordum. Onu değiştirdim, sıcaklık oranları düzeldi ama sorun düzelmedi. Hatta formatlayıp temiz kurulum yapıp Windows 11'den Windows 10'a bile düştüm ama sorun hâlâ çözülmedi. Yardımcı olur musunuz?

Eğer Minidump oluşuyorsa paylaşabilir misin? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

nysX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,256
İsim
Emre Zengin

nysX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
52
İsim
Ahmet Erdem
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• HDD.png
    HDD.png
    62.7 KB · Hit: 11
  • SSD.png
    SSD.png
    63 KB · Hit: 11

cekcons

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
124
İsim
ömer acar
windows bellek testini başlatıp fotoğraf atabilir misin ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
103
İsim
Ares Blackrosa
Discord ve Tarayıcı ayarlarında donanım hızlandırma/donanım ivmesi ayarlarını kapatıp bir süre öyle kullanmayı deneyebilir misin?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,256
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Fazlı Dogan

yapacagın şey basit biosdan ram hızlarını eşitle bazen eşit olmayabiliyor
ramlerini sok altlarını silgi ile sil
bios pilini çıkar varsa yenisi ile degiştir
aynı sorun bendede vardı bunlar ıyaptıktan sonra bidaha mavi ekran yemedim 2 sene boyunca

Top Bottom