Neler Yeni

🚨 MEB: Okullarda telefon kullanılmasına karşı önlem alacağız!

NightWish2434

80+ Silver
Öğretmenlerinde akıllı tahta kullanması yasak olsun sonuçta teknolojik ürün (mat hocamız tahtadan soru açıp deftere yazdırıyor)

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,304
İsim
Ahmet Sevinç
Kilitli günlük daha güvenli. Ayrıca salla ses çıkıyorsa boşluklara pamuk felan sıkıştır
hocam kilitli günlüğüm yoktuya ama çok normal duruyor o konuda çok iyi
artık birşeyler sıkıştırıcam olmadıda ekran kenarları gözükmüyor biraz yamuk kestiğim için 😅

Reindi

80+ Silver
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin okul içinde ve sınıflarda cep telefonu kullanmalarını engellemek için önlemler alacaklarını açıkladı. Ayrıca, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerin geleneksel oyunlarla daha fazla etkileşimde bulunmalarını teşvik edeceklerini belirtti.

"SINIFLARDA CEP TELEFONU BULUNDURULMASI DOĞRU DEĞİL"​

Dijital bağımlılıkla mücadele kapsamında okullarda cep telefonu kullanımına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Tekin, öğrencilerin derslerini aksatacak şekilde cep telefonu kullanmaları ve dijital cihazlarla sınıfa girilmemesi konusunda önlem alınacağını belirterek, "Ayrıca öğrencilerimizin okul dışında dijital ortamlarda zaman geçirmelerine neden olabilecek durumlardan ve ödev ya da benzeri bilgilendirmelerde sosyal medya uygulamalarının kullanılmasından kaçınmak için gerekli önlemleri alacağız. Dolayısıyla sınıflarda cep telefonlarının bulundurulması doğru değil" ifadelerini kullandı.

Alıntıyı görüntüle
olmayan eğitim sisteminin dersini çocuklara gösterseniz ne olacak?

Aykut D.

80+ Gold
Kilitli günlük daha güvenli. Ayrıca salla ses çıkıyorsa boşluklara pamuk felan sıkıştır
ben kilitli günlük değilde mandalla allaha emanet versyonu ile yakalnmıyordum yakalanma ihtimali %80 ama bulamayınca içimden hahaha bulamadı mal diyordum reokpgkpaergkla

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,519
İsim
Taha yücel
Bizde okulda telefon serbestti ama sınıflarda yasak tı biz bazı hocaların dersinde oynuyorduk hoca salıncada serbest oluyodu

benim için sıkıntı yok bu sene hafta da 2 gün okula gidiceğim için

YazılımKafa

80+ Silver
Mesajını görünce anladım zaten. Direk aklıma o sahne geldi.
Kurtlar vadisinin faydaları. İnsanlara politikayı, mafyayı, derin devleti öğretmekle kalmadı, böyle şeyleride öğretiyor

Aykut D.

80+ Gold

DonanımFikir

Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,733
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Bu önlem ile öğrencilerin ders içi verimlerini arttırmaları iyidir , lakin dersler sıkıcı ve monoton geçtiğinde de istese bile dersten verim alamaz.
Keşke direk ders müfredatta daha iyi yeniliklere gitseler diyorum.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,304
İsim
Ahmet Sevinç
Top Bottom