Neler Yeni

Mimarlık okuyacak biri laptop alırken nelere dikkat etmeli?

Hermitus

80+ Bronze
fan havayı tahliye eder kardeşim diğer parçalarında hava alması lazım benimle kapısmayamı geldin buraya zaten adamın bütçesi ona yetmiyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

en iyi anlayan sensin öner kardeşim ozmn bos yapamymı geldiniz
dostum adam msi almak zorunda değil. pahalı markaların düşük bütçedeki cihazları dandik oluyor hep msi thin serisi gibi onun yerine normal marka tercih etmesi daha mantıklı.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Dwayne Rolly
rog strix e sogutmuyo dedi birde bilgisayardan anlamıyo diyor cıldırıyorum

TİTAN.

80+ Platinum
fan havayı tahliye eder kardeşim diğer parçalarında hava alması lazım benimle kapısmayamı geldin buraya zaten adamın bütçesi ona yetmiyo

en iyi anlayan sensin öner kardeşim ozmn bos yapamymı geldiniz
Öneririz kanka sıkıntı yok ama sende söz ver bilmediğin konularda öneri yapmayacaksın
Arkadaşlar epeydir bakıyorum ve 4 GB ekran kartının yetersiz olduğunu anlayıp en az 3060 6 GB almam gerektiğini anladım. Sıra işlemci de. Mimarlıkta ki programlarla en iyi intel çalışır diye duydum bana bu yüzden intel i7 işlemciler bak dendi. Ancak Ryzen işlemcili ve biraz daha uygun laptoplar var. Sizce bu ekran kartının yanına hangi işlemci alınabilir? Maximum bütçe 30.000 civarı.
Sana bunu öneririm kanka mimarlıkta ekran kartı işlemciye kıyasla daha önemli diye biliyorum ondan dolayı önerim budur

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Dwayne Rolly
dostum adam msi almak zorunda değil. pahalı markaların düşük bütçedeki cihazları dandik oluyor hep msi thin serisi gibi onun yerine normal marka tercih etmesi daha mantıklı.
kardeşim attım ya baska bilgisayarlarda nerenle bakıyon ekrana

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,282
İsim
Semih Boran
Kazık bir cihaz tamamen. Ondan ucuza ondan daha kuvvetli cihazlar. Ryzen 5 7640hs'li, ryzen 7 7840hs'li, i5 13500hli ve i7 13700hli hp victus 16lar var en basitinden ve ekran kartı wattı olarak bile tokatlıyor. Bu attığınız msi, renault tailant ayarında. Sata portu var laptopta. Ucuz işçilik olduğununun delillerinden biri.

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Dwayne Rolly
Öneririz kanka sıkıntı yok ama sende söz ver bilmediğin konularda öneri yapmayacaksın

Sana bunu öneririm kanka mimarlıkta ekran kartı işlemciye kıyasla daha önemli diye biliyorum ondan dolayı önerim budur
puhahaaha yanan tutusan bilgisayar atıyo diyo msi ısınıyo diyor sana bir şey demiyorum kardeşim

Hermitus

80+ Bronze
kardeşim attım ya baska bilgisayarlarda nerenle bakıyon ekrana
ilk önerin msi idi ve tek fanlı ince bir laptopu savundun ona cevaben öyle yazdım. tek fanlı olması dezavantaj olmasına rağmen sanki normalmiş gibi diyorsun çünkü.

TİTAN.

80+ Platinum
puhahaaha yanan tutusan bilgisayar atıyo diyo msi ısınıyo diyor sana bir şey demiyorum kardeşim
Hp victusun aşırı ısındığını duymadım tabikide şansa ısınıyordur
Sen zaten bir şey diyemezsin attığın bilgisayardaki özellikler o kadar kötü ki

Arkadaşlar epeydir bakıyorum ve 4 GB ekran kartının yetersiz olduğunu anlayıp en az 3060 6 GB almam gerektiğini anladım. Sıra işlemci de. Mimarlıkta ki programlarla en iyi intel çalışır diye duydum bana bu yüzden intel i7 işlemciler bak dendi. Ancak Ryzen işlemcili ve biraz daha uygun laptoplar var. Sizce bu ekran kartının yanına hangi işlemci alınabilir? Maximum bütçe 30.000 civarı.
Kanka bütçe arttırma şansın var mı ?
Eğer ekran kartı ağırlıklı değil işlemci ağırlıklı istiyorum dersen buda var

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Dwayne Rolly
Hp victusun aşırı ısındığını duymadım tabikide şansa ısınıyordur
Sen zaten bir şey diyemezsin attığın bilgisayardaki özellikler o kadar kötü ki

Kanka bütçe arttırma şansın var mı ?
hala konusuyo kaç tane hp kullandım sogutma kötü vitusların testleride var ısınıyor kardeşim sende baya yüzsüzmüşsün hp atıyo adama

elprofessor

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
787
İsim
Selahattin Yarar
İlgilendiği Kategoriler
Telefon,Oyun Konsolları
Instagram
bigr0zz
Yahu yemek tarifi izlesene yapamıyorsun işte sal bari BİLEN önersin

hala konusuyo kaç tane hp kullandım sogutma kötü vitusların testleride var ısınıyor kardeşim sende baya yüzsüzmüşsün hp atıyo adama
Sananda server kurdu sanıcak şlıkkawjpwerı

Dwayne

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
497
İsim
Dwayne Rolly
Yahu yemek tarifi izlesene yapamıyorsun işte sal bari BİLEN önersin

Sananda server kurdu sanıcak şlıkkawjpwerı
geldi patlak intel