Neler Yeni

Mining şu anda yapılır mı?

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
kripto paralar,mining,OC/soğutma,donanım,borsa
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
Siz bilgili birisine benziyorsunuz. O yüzden bir sorum olucak.
Diyelimki 3500'den 5 tane rx5700xt ve 5 bin TL'ye alt takım aldık düzgün bir getirisi olur mu?
öncelikle 3500 den 5700xt bulamazsın eğer bulabiliyorsan bende almak isterim ortalama 4000tl oldu fiyatları modele göre değişir tabi alt takım da 5 bin tutmaz sıfır almanın bir mantığı yok 2. elden 1650w psu ve herhangi bir mining anakart ile ortalama 2-2.5k ya halledilir https://hashrate.no/GPUcalculator? sitesi üzerinden hangi model kaç kart ne kadar getirir hesaplayabilirsin 5 tane 5700xt şuan ki kurla 1200-1300tl civarı getiriyor tabi bu getiri çok değişken kripto piyasasının durumuyla direkt etkileniyor şuan ki getiri fikrimce görebileceğimiz minimum getiri eskisi gibi zararına yada başa baş kazmaya başlamak yerine daha da yükseleceğini düşünüyorum öyle olacak mı göreceğiz :D

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,667
İsim
Emir
öncelikle 3500 den 5700xt bulamazsın eğer bulabiliyorsan bende almak isterim ortalama 4000tl oldu fiyatları modele göre değişir tabi alt takım da 5 bin tutmaz sıfır almanın bir mantığı yok 2. elden 1650w psu ve herhangi bir mining anakart ile ortalama 2-2.5k ya halledilir https://hashrate.no/GPUcalculator? sitesi üzerinden hangi model kaç kart ne kadar getirir hesaplayabilirsin 5 tane 5700xt şuan ki kurla 1200-1300tl civarı getiriyor tabi bu getiri çok değişken kripto piyasasının durumuyla direkt etkileniyor şuan ki getiri fikrimce görebileceğimiz minimum getiri eskisi gibi zararına yada başa baş kazmaya başlamak yerine daha da yükseleceğini düşünüyorum öyle olacak mı göreceğiz :D
https://minerstat.com/hardware/nvidia-rtx-2070?lang=tr merakımdan soruyorum bu site doğru mu gösteriyor?

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
https://minerstat.com/hardware/nvidia-rtx-2070?lang=tr merakımdan soruyorum bu site doğru mu gösteriyor?
pek doğru hesaplamıyor bu konudaki en iyi site bence https://hashrate.no/GPUcalculator? daha sonra https://whattomine.com ikisi de doğru hesaplıyor diyebilirim ama hashrate.no daha detaylı bir site olduğu için bence daha kullanışlı cpu mining vs bölümü var hatta gosterdiği hash gücünü o ekran kartından hangi ayarları yaparak alabileceğine kadar gösteriyor

trkmn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Turan Türkmen
Madencilikte günlük getiri olayı eth ile son buldu.Güzel projeli coinleri bulup elektiriği cepten ödeyip kazarsanız,2-3x yaptığında satarsanız anca öyle para kazanabilirsiniz.Ben olsam o parayla coinleri direk satın alıp boğaya kadar unuturum

GirayHan

80+ Gold
boğa geldi demeniz için piyasanın daha ne kadar yükselmesi gerekiyor mesela çünkü btc dipten 3x yaptı çoğu altcoin daha fazla 10x yaptığı zaman mı ikna olacaksınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

eth miningi biteli çok oldu ama farklı coinler kazarak miningden hala güzel kazançlar elde edilebiliyor bu coinler ağırlıklı kawpow algoritmasında yani amd kartlarla daha mantıklı şuan mining yapmak fiyatına oranla getirisi daha yüksek olduğu için 400 bin TL ile ciddi bir mining sistemi kurabilirsin yaklaşık 100 adet 5700xt alabilirsin (amd tarafında fiyatına göre en iyi getirisi olan kartlardan biri olduğu için örnek verdim) bunun getirisi de şuan ki düşük kurla bile 25000tl den fazla olur bi kaç hafta bu sayı 50000tl civarındaydı yapılmaz diyen arkadaşlara selam kartlarını satmak isterlerse buradayım :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

ha birde bu işin cpu mining kısmı var onun getirisi ekran kartlarından da yüksek yani neyse ilgisini çeker araştırır takıldığı yerde konu açar zaten
bana 10 adet kart önerisi üstüne de bu kartların elektrik gideri ile güzel kazanç elde edebileceğim coini de şöyle görsellerle kanıtlarda destekleyerek buraya atar mısın ? yok güzel kazanıyor diyorsun merak ettim. ama kalem kalem bir hesapla elektrik giderini de kat lütfen.

hesaplama yaparken burayı dolduralım lütfen

1706340821855.png

Strangersupuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
264
İsim
Omer Faruk
enflasyondan haberi olmayan bir kankam daha yine bilgisi olmayan herkesin fikri var diyeceğim ama kimseyi kırmakta istemiyorum
Enflasyondan haberim var ki Vadeye koy diyorum, yoksa para zaten elinde eriyecek? 3 Aylık vadeli mevzuatlar da var 1 aylık da nasıl isterse o şekilde yapar zaten?

wh1te

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,242
İsim
özgür küçükdoğan
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
ewq_wh1te_qwe
Facebook
ozgur.kucukdogan.39
Twitter
KucukdoganOzgur
Discord
wh1te#4220
bana 10 adet kart önerisi üstüne de bu kartların elektrik gideri ile güzel kazanç elde edebileceğim coini de şöyle görsellerle kanıtlarda destekleyerek buraya atar mısın ? yok güzel kazanıyor diyorsun merak ettim. ama kalem kalem bir hesapla elektrik giderini de kat lütfen.

hesaplama yaparken burayı dolduralım lütfen

Alıntıyı görüntüle
hocam yazdığım getiriler zaten elektrik çıkıldıktan sonraki getiriler hatta elektirik giderini yüksek tarifeden hesaplıyorum bi çok kişi bi kaç tane kart ile başlayacak elektirik giderinin yarısı düşük tarifeden hesaplanacak giderii daha az olacak

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
hocam yazdığım getiriler zaten elektrik çıkıldıktan sonraki getiriler hatta elektirik giderini yüksek tarifeden hesaplıyorum bi çok kişi bi kaç tane kart ile başlayacak elektirik giderinin yarısı düşük tarifeden hesaplanacak giderii daha az olacak
Yüksek tarifeden hesaplayınca RX 500 lerin hepsi zararda. RTX 3000 lerin de çoğu ya zarar ya centlerle kâr veriyor. Bir tek RTX 4000 serisinde günde çeyrek dolar yarım dolar veren kartlar var ama 4000 serisi de çok pahalı 😀

Top Bottom