Neler Yeni

mining yapılmış 3080 10gb alınır mı? 11k

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,626
İsim
Emre
Discord
necromancerr
AMD, fiyat düşürmek için PCB'sini tek katmanlı yapıyor. Nvidia çift katmanlı kullanıyor. Bu yüzden çekilen güç de daha az sorun çıkarıyor. AMD için ise sağlam, güçlü PSU gerekiyor sorun çıkarmaması için. Hatta güç kaynağındaki 12 volttan verilen amper en az 50-60 olmalı diyen var. Benim kullandığım güç kaynağı 70A. 2 senedir yaklaşık 5-6 adet AMD kart kullandım. Hiçbirinde sorun yaşamadım. AMD kullanılıyorsa güç kaynağı da sağlam olmalı.
Hadi sürücü sorunlarını bir kenara bıraktım bir süredir yaşamadım özellikle şu 2 aydır.
Gene teknoloji olaraktan geri kalıyor eski kartlara destek vereceğim diye Fsr 3.0,Dlss 3.0'ın yanına yaklaşamıyor çünkü yazılımdan yapmayı deniyor.
Tekrardan söylüyorum günümüz oyunları optimizasyon özürlüsü bu yüzden saf kas gücü yetmiyor bende amdnin daha iyi işler çıkarmasını rekabeti arttırmasını isterim ancak nvidia tekel olma yolunda hala devam ediyor. AMD artık eski kartların fişini çekmeli zorla güzellik olmuyor geri atıyor eski kartlar amd'yi.
gene Broadcast ve ShadowPlay özellikle kayıt programı ShadowPlayden geri kalıyor ama bunu hadi saymıyorum herkes kayıt almıyor ancak Broadcast'in rakibi yok amd tarafında Noise Suppression pek bir işe yaramıyor

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Bayram
bu kartdan ne kadar istiyorsunuz
Normal de 13.500 ciddi alıcıysan birşeyler yaparız kart mining yapılmadı hocam (Nasıl anlayabilirim dersen 2023 8. ayda servise yolladım bakım yaptırmak için )

stiga05fx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Draq123
Sıfır 4070 vardı 18k ya onu alırdım ben miningli kart almam 10 20fps düşük olsun gerekirse

DEELSEER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Demircan Demirel
eyvallah hocam giresunun neresindesin
merkezdeyim gedikkayada oturuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Normal de 13.500 ciddi alıcıysan birşeyler yaparız kart mining yapılmadı hocam (Nasıl anlayabilirim dersen 2023 8. ayda servise yolladım bakım yaptırmak için )
benim iç işleri bakanım var hanımım ona söyleyeyim yarın haberleşiriz

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Bayram
merkezdeyim gedikkayada oturuyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

benim iç işleri bakanım var hanımım ona söyleyeyim yarın haberleşiriz
Tamamdır hocam sor detaylı bilgiyi konuşuruz bu arada giresunun neresinden?

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Bayram

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Bayram
hem de baya uzak merkeze gelirsen haber et bi çay ısmarlarm :)
Hahaha 2-3 sene de bi geçiyorum oradan köye gittiğimiz zaman giresun da komşu var çamoluk kaledere köyü olması lazım oraya uğrayıp kalıyorduk 1 gün

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,062
İsim
Yunus Şahin
Hadi sürücü sorunlarını bir kenara bıraktım bir süredir yaşamadım özellikle şu 2 aydır.
Gene teknoloji olaraktan geri kalıyor eski kartlara destek vereceğim diye Fsr 3.0,Dlss 3.0'ın yanına yaklaşamıyor çünkü yazılımdan yapmayı deniyor.
Tekrardan söylüyorum günümüz oyunları optimizasyon özürlüsü bu yüzden saf kas gücü yetmiyor bende amdnin daha iyi işler çıkarmasını rekabeti arttırmasını isterim ancak nvidia tekel olma yolunda hala devam ediyor. AMD artık eski kartların fişini çekmeli zorla güzellik olmuyor geri atıyor eski kartlar amd'yi.
gene Broadcast ve ShadowPlay özellikle kayıt programı ShadowPlayden geri kalıyor ama bunu hadi saymıyorum herkes kayıt almıyor ancak Broadcast'in rakibi yok amd tarafında Noise Suppression pek bir işe yaramıyor

FSR'ı, Nvidia gibi donanım tabanlı yapmıyor. Bu yüzden DLSS gibi olmasını beklemek tamamen hata olur. Aynı yolun yolcusu değiller.

Yine de AMD'nin yaptığı çok iyi bir şey. Yazılımla her oyuna yapabilir, açık kaynak olduğu için bir geliştirici resmi desteği olmayan oyuna ekleyebilir. Örnek RDR2'de bildiğim kadarıyla FSR desteği yoktu. Geliştiricinin birisi yapmıştı.

Optimizasyon özürlüsüne kısmi katılıyorum. Geliştiriciler artık oyunları erken çıkardığı için sorunlar oluyor. Ama çoğu güncellemelerle düzeltiyor. Örnek de CP77.

Maalesef şu an Nvidia'yı kimse durduramaz, ancak kendi ayağına sıkarsa tabi. Zaten yapay zekâ sayesinde uçtu gittiği, şu an dünyanın en pahalı şirketi. İşte yapay zekaya önem verip ekran kartını atlayıp kendi ayağına sıkarsa o zaman rekabet daha artar. Ama 5090'nın bile 4090'dan kat kat güçlü olacağı söyleniyor. Yani bu gidişle Nvidia kimseye pay bırakmayacak. :D

Dediğin özellikleri hiç kullanmadım ama doğrudur. Onlara yorumum yok.

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Bayram
FSR'ı, Nvidia gibi donanım tabanlı yapmıyor. Bu yüzden DLSS gibi olmasını beklemek tamamen hata olur. Aynı yolun yolcusu değiller.

Yine de AMD'nin yaptığı çok iyi bir şey. Yazılımla her oyuna yapabilir, açık kaynak olduğu için bir geliştirici resmi desteği olmayan oyuna ekleyebilir. Örnek RDR2'de bildiğim kadarıyla FSR desteği yoktu. Geliştiricinin birisi yapmıştı.

Optimizasyon özürlüsüne kısmi katılıyorum. Geliştiriciler artık oyunları erken çıkardığı için sorunlar oluyor. Ama çoğu güncellemelerle düzeltiyor. Örnek de CP77.

Maalesef şu an Nvidia'yı kimse durduramaz, ancak kendi ayağına sıkarsa tabi. Zaten yapay zekâ sayesinde uçtu gittiği, şu an dünyanın en pahalı şirketi. İşte yapay zekaya önem verip ekran kartını atlayıp kendi ayağına sıkarsa o zaman rekabet daha artar. Ama 5090'nın bile 4090'dan kat kat güçlü olacağı söyleniyor. Yani bu gidişle Nvidia kimseye pay bırakmayacak. :D

Dediğin özellikleri hiç kullanmadım ama doğrudur. Onlara yorumum yok.
Hocam çok merak ediyorum kaç kişi fsr dls kullanıyor ben bu zamana kadar kullanan kimseyi görmedim kendim de o kadar kart değiştirdim 1k kere bile açmadım :D

DEELSEER

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Demircan Demirel
Hocam çok merak ediyorum kaç kişi fsr dls kullanıyor ben bu zamana kadar kullanan kimseyi görmedim kendim de o kadar kart değiştirdim 1k kere bile açmadım :D
ben geçen bi oyunda ayarlara bakarken denk geldim açtım sonra kapadım :D

Bayramdurmus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Bayram
ben geçen bi oyunda ayarlara bakarken denk geldim açtım sonra kapadım :D
Zaten bütün oyunları rahat oynatıyor niye öyle birşeye gerek duysun normal kullanıcı hep tartışmasını yapıyorlar :D

Top Bottom