Neler Yeni

Mmory Management Sorununu Nasıl Çözebilirim?

fetur644

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fahrettin
Instagram
fahrettinbalkaya
Steam
LastDragon
Facebook
6464f
merhabalar mavi ekran aldım memory management hata kodu yazıyordu bellek tanıma aracıyla test ettim ve şu sonucu aldım : The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected hardware errors. To identify and repair these problems, contact the computer manufacturer acaba bir çözümü var mı şimdiden teşekkürler

fuataydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fuat Aydın
Merhabalar Hocom,

Ramler ile overclock yapmayı denediysen bios u varsayılan ayarlara almanı öneririm. (3000mhz ram i 3600mhz ile çalıştırmayı denemek gibi)

fuataydin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Fuat Aydın
Hocam 3200 MHzlik ram var onları 3200 de kullanıyoruz ondan dolayı bir sıkıntı olur mu
Sanırım 3000 i 3200 olarak kullanmayı sordunuz. Anakartın ve ram i desteğine göre değişir hocam. MHz artarsa CL değeri(kaba tabir ile gecikme) yükselir. Sisteminiz kararsız çalışabilir. Onun yerine RAMlerinizin XMP özelliğini (eğer mevcutsa) kullanarak güvenli hız artışı yapabilirsiniz. Bu işlemi de doğal olarak BIOS tan yapıyoruz hocam.

Akifcan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Akif Can
Instagram
https://www.instagram.com/xakifcanx/
Facebook
akifcan0164
Sanırım 3000 i 3200 olarak kullanmayı sordunuz. Anakartın ve ram i desteğine göre değişir hocam. MHz artarsa CL değeri(kaba tabir ile gecikme) yükselir. Sisteminiz kararsız çalışabilir. Onun yerine RAMlerinizin XMP özelliğini (eğer mevcutsa) kullanarak güvenli hız artışı yapabilirsiniz. Bu işlemi de doğal olarak BIOS tan yapıyoruz hocam.
Xmp ile hız aşırtma yapmıştık hocam ama nedense bu hatayla karşılaştık

fetur644

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Fahrettin
Instagram
fahrettinbalkaya
Steam
LastDragon
Facebook
6464f
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam xmp kullanıyorum zaten ekstra bir o.c yok

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
989,867
Üyeler
156,533
Son üye