Neler Yeni

Rehber ModArtPC Yeni Sistem Alınır mı? Daha İyisi Toplanabilir mi?

Krosakı Ichıgo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
375
İsim
Enes
bence şuan alınmaz zaten halihazırda ay sonu abdullah abi yeni bir sistem çıkarıcak ve bence karşılaştırmaya bile gerek kalmıycak bekleyin derim

OğuzKağan08

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Herkese selam dostlar, bu rehberimde sizlerle ModArtPC YouTube kanalının sistemi inceleyeceğiz. Bu fiyata daha iyisi toplanabilir mi? Onu inceleyeceğiz.
ModArtPC'nin Videosu:
ModArtPC'nin Sistemi: 5292TL
Sistem hakkında yorumlarımı kısaca sizinle paylaşacağım, kesinlikle f/p bir sistem değil, ayrı ayrı toplayınca bile 5.479TL oluyor anlayacağınız sadece 150TL'lik bir indirim mevcut.
Benim Sistemim: 4.985TL (SSD Dahil)
Özelleştirmesi:
Alıntıyı görüntüle
"Depolama olarak seçili ürün yok" kısmını seçtiğiniz için SSD yok sistemde. SSD önerim:
Şimdi ise gelin sistemlerdeki parçaları karşılaştıralım.
İşlemci:
ModArtPC sistemde Ryzen 5 1600 kullanmış, ben 3100 kullandım. Onun işlemcisi 6 core 12 thread. Benim işlemcim ise Ryzen 3 3100 4 core 8 thread. Tabi ki yayın yapacaklar 1600 tercih etsin ama asla 1600'ü oyun oynayacak kişilere tavsiye etmem. (Eğer yayın amaçlı sistem alacaksanız benim sistemi 1600'e ya da 2600'e özelleştirip alabilirsiniz.)
Şimdi işlemcilerin oyun performansında karşılaştırmasını izleyelim:
Videoda gördüğünüz gibi 3100 oyunda %5 daha performanslı. Kısaca bizim sistemimiz oyun anlamında daha performanslı.
Anakart:
ModArtPC sisteminde A320-A Pro kullanmış ben ise B450MH kullandım, gelin bu anakartları karşılaştıralım. A320 chipsetli anakartlar Ryzen 3. nesile kadar destekliyor lakin B450 anakartlar gelecek BİOS güncellemesiyle Ryzen 5. nesili destekleyecek. A320 anakartlarda overclock (hız aşırtma) imkanı bulunmazken B450 anakartlarda bu mümkün. Yani anakart olarak bizin sistemimiz daha güçlü.
Ram:
Ram olarak karşılaştırılacak bir şey yok, iki sistemde de ramler aynı ikiside 3000MHz CL15 2x8GB.
Ekran Kartı:
Ekran kartı olarak ModArtPC sisteminde RX580 8GB kullanmış, ben RX5500XT 8GB kullandım. RX580 2017 yılında çıkmış bir GPU. Eski ama güçlü bir kart ama AMD yeni çıkardığı 5000 serisindeki rakiplerinin gerisinde kalıyor. Oyundaki karşılaştırma videosunu izleyelim:
SSD:
Sistemlerinde BX500'ün 480GB olan modelini kullanmışlar, bu kronik sorunlu bir SSD. Ben ise sistemde Potriot Burst 480GB kullandım. Sistemimde kullandığım SSD hakkında sorun duymadım.
Kanıtlarım:
PSU:
PSU olarak onların sisteminde VS550 kullanmışlar. Çok kaliteli bir model tebrik etmek lazım. Bizim sistemde ise AİGO markasının 650W güç kaynağı var, bu + - olarak değerlendirilir mi bilmem.
Kasa:
Kasa olarak fırın gibi bir model kullanmışlar, hava akışı çok kötü bir model. Bizim sistemimizde ise DarkFlash Aquarius kullandık, hava akışı daha iyi bir model.

Şimdi sistemleri karşılaştıralım.
ModArt'ın sisteminin +'ları ve -'leri:
+Güç kaynağı daha iyi,
+Toplu halde gelmesi,
+Maximum ve Bonus karta peşin fiyatına 4 taksit yapması, (Diğer kartlara 3 taksit yapıyorlar, GameGaraj'da çoğu karta peşin fiyatına 3 taksit yapıyorlar)
-Kronik sorunlu SSD,
-Fiyatı,
-Isınma sorunlu bir ekran kartı,
-Hava almayan bir kasası olması,
-A320 anakart olması.
Benim sistemin +'ları ve 'leri:
+Hava akışı iyi olan bir kasa,
+Fiyatı,
+B450 anakart olması,
+Kronik sorunsuz bir SSD,
-Rakip sisteme nazaran daha kötü bir PSU kullanılması.

Umarım faydalı bir rehber olmuştur.
Saygılarımla...
Modart'a yakışmamış o fiyata aslınnda zorlasan Gamegarajdan 1660s'li toplanır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

doalr 6 iken almıştım
Umarım yeni sistem de böyle olur.

Top Bottom