Neler Yeni

Modlanmış windows 10 iso dosyası

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
An10im1i
Hazır ISO bu. En başından bunları tasvip etmediğimi söyledim. Orijinal ISO'ya AME Wizard'dan tamamen açık kaynak olan .apbx uzantılı Playbook dosyasını kurmayı soruyorum size.
-
Bunun için cevap bekliyorum bende. Dediğim gibi ona uzmanlar baksın.
Ben Windows'un kendi temiz sistemlerinde eski sistemimle sorun yaşadığımı belirttim.
Bu nedenle öğrendiğim kadarıyla sistem güvenliği adına düzenlemelere ipucu adımlar verdim.
Fırsat olursa ve cevap gelmezse kendim incelemeye çalışırım.
+
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Güncel kullandığım Atlas Os 20h2 versiyon. Playbook ile w11 kurdum atlastan hiç memnun kalmadım tekrar buna döndüm.
Tabi bunda tr dil yok normalde ntlite ile ekledim. Sistem bilgileri görünüyor zaten. 0.4 playbook w10 daha mı iyi midir ki düşük sistem için?
Kullandığın güncel değil. Son çıkan güvenlik toplu güncelleştirmeleri yok. Risk aldığını unutma.

Son düzenleme:

galeyanageldim

80+ Bronze
-
Bunun için cevap bekliyorum bende. Dediğim gibi ona uzmanlar baksın.
Ben Windows'un kendi temiz sistemlerinde eski sistemimle sorun yaşadığımı belirttim.
Bu nedenle öğrendiğim kadarıyla sistem güvenliği adına düzenlemelere ipucu adımlar verdim.
Fırsat olursa ve cevap gelmezse kendim incelemeye çalışırım.
+
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kullandığın güncel değil. Son çıkan güvenlik toplu güncelleştirmeleri yok. Risk aldığını unutma.
beyler tüm konuyu okudum nerdeyse de anlamadığım bir şey var risk almak vs ne olabilir ki donanıma mı zarar verir bu uygulamalar en fazla ne yapabilirler ki aydınlatır mısınız

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
An10im1i
Hazır ISO bu. En başından bunları tasvip etmediğimi söyledim. Orijinal ISO'ya AME Wizard'dan tamamen açık kaynak olan .apbx uzantılı Playbook dosyasını kurmayı soruyorum size.
2 nisanda yapmış testleri ama AME kaldır demiş.
Windows 10'un firewall olmayan halinde 24 zayıflık varken AME win10 playbookda 3 katından fazla diyor.

Güvenlik açısından en beğendiği ghost win10 20h iken 22H2 de havlu atıyor diyor.

X-lite da güvenlik ve gizlilik açısından mükemmel değil Server veya Endpoint için önermiyor
ama performansı ve reklamsız oluşundan ve önerdiği fixleri yaptıktan sonra memnunum.

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,737
İsim
Can BOZKURT
Reisler şimdi biz hangi isoyu kuralım gereksiz seylerin olmadigi😅

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
An10im1i
Reisler şimdi biz hangi isoyu kuralım gereksiz seylerin olmadigi😅
Hangisini kurarsan kur tedbirlerini al.
Adam videolarında tek tek fixleri yapıyor.
Ben Defender ve Firewall kapalı olanları, update almayanları hiç önermiyorum.
Ghost 22h2 kuruyorsanız Defender dışında güçlü bir aktif antivirus kurun.
Nlite ile iso temizlemekte makul lakin güncelleme ve güvenlik kapatmadan.

ReadyorNot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
243
İsim
An10im1i
Küçük bir dipnot ve güncelleme ekleyeyim.
X-lite ile hali hazırda ulaştırılan
startisback
Search.exe
WindowsAero
gibi özel temalandırmaları kullanmanız küçükte olsa bazı sistem güvenliğini riske atabilir.
Bunun için simplewall ve superantispyware programı ile exe, dll vb kısımların sizin onayınız dahilinde hareketini kısıtlayabilirsiniz.

Revo ile kurulu olan startisback tam silinebilir. (Sertifikası olmadığı ya da yanlış olduğuna kanaat getirdiğim program veya yazılım yahut eklentiyi genelde siliyorum.)

Kalan kısımları elle silebilirsiniz.

Startisback Unistall yapıldığında başlangıç eski halini alır.

Superantispyware açtığınızda system tools kısmında system investigator var. Oradan size şüpheli gelen kısımları open folder ile dosya konumunu açıp virustotal vb platformlarda inceleyebilirsiniz.

5/72 ortalamaya sahip uyarılar görmeniz mümkün. Risk sevmeyenler kaldırsın şüpheli bulduklarını.

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
reis ben atlas os kullanıcısım onu kullanabilirsin hem format atmanada gerek kalmıyor playbook dosyasından yükleyebiliyorsun gereksiz hizmetleri kapatıp gereksiz uygulamaları deploat yapıyor ram kullanımı 1 gb civarı düşüp 10-20 gb yer açılıyor tavsiye ederim o sırada hala güncellemeleri alıp defenderide kullanabiliyorsun custom iso kullanmaktan daha iyidir

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Bedirhan
reis ben atlas os kullanıcısım onu kullanabilirsin hem format atmanada gerek kalmıyor playbook dosyasından yükleyebiliyorsun gereksiz hizmetleri kapatıp gereksiz uygulamaları deploat yapıyor ram kullanımı 1 gb civarı düşüp 10-20 gb yer açılıyor tavsiye ederim o sırada hala güncellemeleri alıp defenderide kullanabiliyorsun custom iso kullanmaktan daha iyidir
Playbooktan yapamadım ben detaylı videosu varmı

Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Umutcan Çay
reis atlas os sitesine gir 2 dosya indircen biri onun programı bide playbook dosyası ikisini zipten çıkartıp programı açıcaksın sonra atlas os dosyasını içine at başlıyor zaten kurulum

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,642
Üyeler
141,323
Son üye
nugaboom
Top Bottom