Neler Yeni

Monitör çalışmıyor beyaz ekran sorunu

Rulx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ali SOLAĞAN
Öncelikle merhaba. Birkaç gün önce gece 1'e kadar oyun oynadım sonrasında yattım. Kalktığımda tabii ki direkt olarak bilgisayara yöneldim ve ekran geldi siyahtan yavaş yavaş beyaza doğru giden bir ekrandı. Ne olduğunu anlayamadım beklemeye başladım bir süre sonra ekran bembeyaz oldu. Klasik sorunun kaynağını bulma adımlarını uyguladım kablo değişimi bilgisayarı farklı monitörde test etme vs. sonuç olarak monitör sorunlu olduğunu gördüm. Sonraki gün yine bilgisayarı açtım ve monitör bu sefer siyahtı bir müddet öyle durdu yaklaşık 5 dakika ve bu süreçte ekranın altında bulunan güç lambası yanıyordu aynı anda bir cızırtı sesi geliyordu daha sonra sönüyordu, söndüğü zaman cızırtı sesi de kesiliyordu.

Bunun ardından beyaz ekran geldi ve yine beklemeye başladım. Yaklaşık 10 dakika sonra bilgisayar güç ayarlarından kaynaklı ekranı kapattı ve bende bunu bildiğim için enter tuşuna bastım maksat ekran gelsin. Bir de ne göreyim monitör bir anda çalışmaya başladı. Sonraki gün yine aynı şey oldu bu sefer uyku moduna girmeden ben ekranın güç tuşuna basarak kapatıp açtım ve çalıştı. Ve son olarak bugün yaklaşık 1 saat boyu siyah ekran kaldı ve açılmadı halen daha açılmadı da. Bilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Not: Şu anda bunu yazarken aklıma bir şey geldi ve denedim fön makinesi ile ekranı ısıttım garip bir şekilde bahsettiğim siyah ekranın yavaş yavaş beyaz ile kaplanması olayı oldu. Daha sonra dediğim gibi bembeyaz oluyor. Isıtmaya daha çok devam ettim fön makinesi ile sonuç monitör çalışıyor.

Edit: Artık buda işe yaramıyor. Sadece simsiyah bir ekran ve yanıp sönen power ışığı

Top Bottom