Neler Yeni

Monster Abra A5 V17.2 Sıvı Metal Uygulamalımıyım ?

2Pac.mp4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Çelik
Bütçe
500
Merhabalar. Öncelikle İyi Günler.
Monster Abra A5 V17.2
  • Intel® Tiger Lake Core™ i5-11400H 6C/12T; 12MB L3; 8GT/s; 2.7GHz > 4.5GHz; 45W; 10nm SuperFin
  • Nvidia RTX3050 TI Max-Performance 4GB GDDR6 128-Bit DX12
  • 16GB (2x8GB) DDR4 1.2V 3200MHz SODIMM
  • 512GB SAMSUNG PM9B1 M.2 SSD PCIe 4.0 x4
Bu laptop'a sahibim yük altında biraz fazla ısınyor denebilir oyundan oyuna göre değişiyor. Batllefield2042 ve DyingLight2 gibi oynlarda İşlemci 92 Ekran kartı 89-90 dereceleri görüyor. Laptopun altında extra fan'da kullanmaktayım, '' Clevo '' kasa olduğun biraz ısınıyor ama performansa bi düşüş olmuyor. Fanlarım %100 de çalışıyor. Bu derecelerin pek üstüne çıkmıyor ama beni rahatsız ediyor. Oyunu bırakınca 2dk'yı geçmeden ısı normal derecelerine düşüyor. Araştırmalarıma göre bu işlemci yük altında ısınıyor. Ama ben bu sıcaklıklardan rahatsızım uzun vadede laptopu yıpratabilir. Üzerinde orjinal kendi termal macunu var ben bunu sıvı metalle değiştirmek istiyorum kullanmış olan var mı ? Önerebileceğiniz markalar modeller ve nasıl en iyi şekilde uygulanır bunun gibi şeyleri öğrenmek istiyorum görüş ve önerilerinize açığım. Teşekkürler :)

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
474
İsim
Baran Kut
Aman hocam. Hiç zorlama bence sıvı metal uygulama konusunda bilgin yoksa hele ki laptoplar için bilmiyorsan hiç düşünme. Monster laptopların kronik olarak ısı problemi var birçok modelinde. Termal macun yenile geç derim ben.

2Pac.mp4

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlmeci ve Ekran kartı yanlarına kapton bant çekeceğim bilgim var akıntı olması durumunda onlar tutacaktır. Fanlarımda temiz tek sorun macunda büyük ihtimalle. Ama yinede beni düşündüğünüz için Teşekkür ederim :)

TİTAN.

80+ Platinum
İşlmeci ve Ekran kartı yanlarına kapton bant çekeceğim bilgim var akıntı olması durumunda onlar tutacaktır. Fanlarımda temiz tek sorun macunda büyük ihtimalle. Ama yinede beni düşündüğünüz için Teşekkür ederim :)
Önce bi temizlik yap sonra ısı değerlerini tekrar kontrol et

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
724
İsim
Fatih Ayhan
Sıcaklık değerleri normal bu bilgisayar için. Sıvı metal uygulamaya bence gerek yok. Bu sıcaklıklar performansta düşüş olmadığı sürece ekstra bir yıpratma yapmaz. Klasik clevo kasa işte. İlle de sıvı metal uygulamak isterseniz uygulayın. Nasıl uygulanır sorusu donanım arşivinin bir videosunda var. Ekstra bir tekniği vs. yok. Ben olsam ellemezdim.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,885
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Uyguladınız mı?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,590
Üyeler
141,157
Son üye
nonick
Top Bottom