Neler Yeni

Monster laptop tavsiye eder misiniz?

Asus sevmiyorum klavyesi ışıklı değil.
Hocam bizim orada vatanda teşhir ürünü 100.000tl olan laptop bize 50.000 tl gibi bir fiyata satıldı.Garantisi yeni başlatıldı ve ürün sıfırdan farksız 1 aylık oda mağazada sergilenmişti.Masaüstü bilgisayar kullandığım için iş içinde olsa arada kullandım asus manyak bişey monster önermem ama bu arda.Sizde kolaçan ederseniz belki bulabilirsiniz vatanda.Monster notebook garanti olarak iyi kalite olarak kötüdür.Malzeme kalitesi ve donanımı kötüdür her modelde olmazsada.(100.000tl olan bir laptop önermiyorum genel olarak asus öneriyorum.)

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji

Abra A5 V20.3.2 kullanıyorum memnunum.​

Mesaj otomatik birleştirildi:

Kontrol merkezinden watı düşür işlemci ekran kartının (güç isteyen işlemler yapmadığın zaman) Çok sessiz sakin çalışıyor ısınmıyor
Asıl mesele bu zaten hocam, genelde güç isteyen işlemler yapıyorum. Sürekli yük halinde kullanıyorum bilgisayarı ve soğutmasının (turbo fana rağmen) sağlıklı olduğunu söylemem. Kucağıma alınca dizlerim yanıyor, o derece.

EMREKKE

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
EMRE ÖZDEMİR
Bende Tulpar serisi kullanıyorum 2 sene oldu hiçbir sıkıntı yaşamadım. Rdr2 ultrada 79 dereceyi gördüm sıcaklık ve gayet normal bence. Abimde Monster kullanıyor 6 7 sene oldu 1 kez garantiye gitmedi. Şuan kardeşimde tulpar serisinden sipariş verdi. Excalibur satın alan bir iş arkadaşım vardı pc boşta çalışırken kafasına göre 60 dereceleri 70 dereceleri görüyordu oda iade edip monster aldı. Kötüleyen çok ama ben hiçbir sıkıntı yaşamadım. Tek bir ürüne göre bakmamak lazım. Google dan baktığımız zaman her markanın istisnasız kötülenen bir sürü yorumları var.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe Türkmen
2 yıldır Monster Tulpar T7 v24 modelini kullanıyorum. 2. el aldığım (2020 model)için işlemci 10875h ve manyak derecede ısınan bir işlemci olmasına rağmen maksimum 92 dereceyi gördüm. Ekran kartında 76 dereceyi gördüm ancak bu temizlikten önceydi. Temizlikten sonra işlemci sıcaklığı 83-86 arasında giderken ekran kartı sıcaklığı 67 lere düştü.Ancak suanki fiyatları bence fazla. Onun yerine HP victus alabilirsiniz bence. Arkadaşımda 4060 modelini aldığım için biliyorum ekran kartı 70-76 işlemci 85-90 dereceler arasında geziyor. Diğer forumlarda HPnin işlemcinin gücünü sinirlandikladini söylüyorlar. Bence fp bir şey arıyorsanız HP victus alabilirsiniz.

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Murat Cemal
Orta düşük segmet fazla ısı üretmeyen donanımlarda alınabilir ama acer nitro asus rog serisi varken yanaşılmaz asus tuf ile asus rog arasında dağlar taşlar fark eder

2 yıldır Monster Tulpar T7 v24 modelini kullanıyorum. 2. el aldığım (2020 model)için işlemci 10875h ve manyak derecede ısınan bir işlemci olmasına rağmen maksimum 92 dereceyi gördüm. Ekran kartında 76 dereceyi gördüm ancak bu temizlikten önceydi. Temizlikten sonra işlemci sıcaklığı 83-86 arasında giderken ekran kartı sıcaklığı 67 lere düştü.Ancak suanki fiyatları bence fazla. Onun yerine HP victus alabilirsiniz bence. Arkadaşımda 4060 modelini aldığım için biliyorum ekran kartı 70-76 işlemci 85-90 dereceler arasında geziyor. Diğer forumlarda HPnin işlemcinin gücünü sinirlandikladini söylüyorlar. Bence fp bir şey arıyorsanız HP victus alabilirsiniz.
İyiymiş reis satmak istersen haber et bizde tost makinası arıyoruz, arkadaşıma acer nitro 5 tavsiye ettim 80-85 dereceyi geçmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe Türkmen
Orta düşük segmet fazla ısı üretmeyen donanımlarda alınabilir ama acer nitro asus rog serisi varken yanaşılmaz asus tuf ile asus rog arasında dağlar taşlar fark eder

İyiymiş reis satmak istersen haber et bizde tost makinası arıyoruz, arkadaşıma acer nitro 5 tavsiye ettim 80-85 dereceyi geçmiyor
Kanka işlemci 10. nesil ? 🤣

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
Murat Cemal
Kanka işlemci 10. nesil ? 🤣
Tamam onunkide aynı işlemciyi kullanıyor

Acer nitro 5 ve asua rog serisi der geçerim gerisi planlı eskitme ürünü

Senerr

80+ Bronze
Kesinlikle Monster ve Excalibur alınmaz nedenlerini maddelerle anlatayım.
1. Dış kasa kalitesi çok kötü tamamen kalitesiz ve plastik (Excalibur'ların dış tasarımı ve dış kasa kalitesi gerçekten iyi.)
2. Monster Notebook'ların ve Excalibur'ların içinde kullanılan Ram'ler ve M.2 SSD'ler çok kalitesiz.
3. İki üreticininde servisleri çok ilgisiz ürünü gönderip mağdur olmama ihtimaliniz çok düşük.
4. Soğutma performansları çok üst düzey F/P olmayan bir modelini almadığınız sürece 2 üreticide soğutma'da rezalet ötesi.
Bu sebeplerden dolayı forumca Monster ve Excalibur önermiyoruz!

Acer Nitro bakmanı öneririm.
İlk 2 madde modele göre değişiyor. Bana crucial m2 ssd ile geldi excalibur gayette iyi okuma yazma hızı var ramleri bilmiyorum. Diğer maddelerde haklısınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Efe Türkmen
Tamam onunkide aynı işlemciyi kullanıyor

Acer nitro 5 ve asua rog serisi der geçerim gerisi planlı eskitme ürünü
Kankam laptopun modeli ne merak ettim. Arasındaki ısı farkı da dağlar kadarmış 🤣

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yiğit
intel i5 12450h var 32 gb ram var rtx 4060 8 gb var 1 tb ssd var önerir misiniz? Monster tulpar gaming laptop almayı düşünüyorum bütçe 32 k
Aga ben 3050ti olanını almıştım 1 yıl önce valla mis gibi kullanıyorum sadece bir kere bir şey yaşadım arada valoda fln
intel i5 12450h var 32 gb ram var rtx 4060 8 gb var 1 tb ssd var önerir misiniz? Monster tulpar gaming laptop almayı düşünüyorum bütçe 32 k
Agam ben aldım geçen sene 3050ti olanını valla mükemmel sadece bi ara bir ara bir sorunla karşılaştım o da bazen oyunlara girdiğimde çok nadir de olsa bi anda fps 5 lere.fln düşüyor fanlar kapanıyor ve glb ekran kartı çalışmayı durduruyordu sonra teknik servisle konuştum sağolsunlar anında yardım ettiler ve pc ye bağlanıp bi kaç ayar düzelttiler ondan sonra bir kere oldu ama 5 saniye sürdü ondan sonra bir daha da yaşamadım aynı sorunu ama benim bütçem olsaydı direk msi alırdım orası net monster ne kadar iyi olsada msi baş tacıdir onu unutma bide ısınma problemi diyenlere inanma öyle aman aman bi ısınma problemi yok sadece duyduğum kadarıyla abranın ve tulparın eski modellerinde bu tarz sorunlar varmış ama ondan da emin değilim sadece bir söylenti de olabilir. Sana diyeceğim tek şey paran varsa msi yoksa monster asus almanı önermem pek iyidir hoştur ama teknik servisi bok gibi diye duymuştum

Aga ben 3050ti olanını almıştım 1 yıl önce valla mis gibi kullanıyorum sadece bir kere bir şey yaşadım arada valoda fln

Agam ben aldım geçen sene 3050ti olanını valla mükemmel sadece bi ara bir ara bir sorunla karşılaştım o da bazen oyunlara girdiğimde çok nadir de olsa bi anda fps 5 lere.fln düşüyor fanlar kapanıyor ve glb ekran kartı çalışmayı durduruyordu sonra teknik servisle konuştum sağolsunlar anında yardım ettiler ve pc ye bağlanıp bi kaç ayar düzelttiler ondan sonra bir kere oldu ama 5 saniye sürdü ondan sonra bir daha da yaşamadım aynı sorunu ama benim bütçem olsaydı direk msi alırdım orası net monster ne kadar iyi olsada msi baş tacıdir onu unutma bide ısınma problemi diyenlere inanma öyle aman aman bi ısınma problemi yok sadece duyduğum kadarıyla abranın ve tulparın eski modellerinde bu tarz sorunlar varmış ama ondan da emin değilim sadece bir söylenti de olabilir. Sana diyeceğim tek şey paran varsa msi yoksa monster asus almanı önermem pek iyidir hoştur ama teknik servisi bok gibi diye duymuştum
Yanlışlıkla bi kere yazdığım cevabın üstüne yazmışım shhshs kusura kalmayın agam alırsan haber edersin

Meter90ss

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
599
İsim
Mete C. E.
Lenovo loq bak 40k altı düzgün ürün sadece bu seride var.
İsterse 4090 olsun, düzgün çalışmadıktan ısındıktan sonra, kasası, yazılımı sorunluysa o ürün alınmaz.

Top Bottom