Neler Yeni

Montajı yaptım bilgisayar açılmıyor

şahin doğan

80+ Platinum
CPU kablosunu takmayınca PC açılıyor ve görüntü gelmiyorsa 12V besleme sıkıntısı var büyük ihtimalle . Mosfetlerde veya başka bir yerde. Aynı sorunu yaşadım. 1 kere Mosfet değişti 3-5 ay sonra yine sorun oldu anakart değiştirdim. Anakart garantisi varsa gönder.

Krieas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Timur
ozaman oraya taktığın kabloda bi sorun var güç kaynağından gelen farklı bir 4 pin kablo dene
Zaten tek kabloda bi 4+4 birleşik bide aynı kablo devamında 4+4 ayrı yani birleşik olmayan tarzda kablo var ikisinide denedim olmadı

şahin doğan

80+ Platinum
CPU kablosunu takmayınca PC açılıyor ve görüntü gelmiyorsa 12V besleme sıkıntısı var büyük ihtimalle . Mosfetlerde veya başka bir yerde. Aynı sorunu yaşadım. 1 kere Mosfet değişti 3-5 ay sonra yine sorun oldu anakart değiştirdim. Anakart garantisi varsa gönder.
Zaten tek kabloda bi 4+4 birleşik bide aynı kablo devamında 4+4 ayrı yani birleşik olmayan tarzda kablo var ikisinide denedim olmadı

Krieas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Timur
Görüntü gelirmi normalde cpu güç kablosu takmasak?

şahin doğan

80+ Platinum

TahinPekmez

80+ Silver
ASUS Prime H610M-K anakartımdan tüm componentleri söküp, yeni aldığım PSU ve işlemciyi montaj etme amaçlı tekrar yerine taktım. Fakat PC açılmıyor. Bir güç geliyor gibi oluyor sonra duruyor sonra geliyor sonra yine gidiyor fanlar bir açılıyor bir kapanıyor oradan anlıyorum yani. Tam güç alamıyor gibi.

Taktığım eski/yeni parçalar şöyle:

Eski PSU: FSP Hyper 550W Pro +80
Yeni PSU: High Power Elite Series 850W Bronze

Eski İşlemci: i3 12100F
Yeni İşlemci: i5 12400F

Diğer halihazırdaki parçalar:
Asus Prime H610M-K Anakart
Corsair 2 x 8GB CL16 3200Mhz RAM
Palit RTX 3070 Ekran kartı

Anlamadığım, her şey yerli yerine takılı görünüyor fakat sonucun böyle olması enteresan. Bir şeyleri yanlışmı taktım acaba diyeceğim ama her şeyi anlatıldığı gibi yaptım aslında. Videosuda aşağıda. Yardımcı olabilir misiniz?

Videosu
aklında bulunsunn bu gibi durumlara düşmemek için önce uzay montaj yapmalıydın. şimdi sen sök yine masaüstünde eski parçaları duruyorsa tekrar taak çalışacakmı. her halükarda zaten kasayı sökecen. şimdi sök sen kasayı iyice bak.

reisas987

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Umut Akdağ
saçma olacak ama bazen psunun soketi pcye tam girmiyor onu kontrol edebilirsin.

Krieas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
58
İsim
Timur
saçma olacak ama bazen psunun soketi pcye tam girmiyor onu kontrol edebilirsin.
Psu tam sokete uymasa güç nasıl gelsin pc ye. Bide dediğim gibi cpu 4+4 kablo veya 8 li pini takılı değilken full güç geliyor ekran kartına fanlara vs.

rozYeg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
61
İsim
Haktan-Atmaca
Görüntü gelirmi normalde cpu güç kablosu takmasak?
hocam aynı sorunu g31 anakartta yaşamıştım işlemci beslemesini çıkarınca fanlar dönüyodu fakat görüntü yoktu hiç bir çözüm bulamayıp atmıştım ama tabi garantisi varsa siz garantiye gönderin

Top Bottom