Neler Yeni

MSİ AfterBurner fan ayarı

Snipez

80+
selamlar, ekran kartımın fanı bildiğim üzere 55 derecede açılmaya başlıyor.
peki ben bunu hangi ayardan otomatik olarak çalışacak devreye getirebilirim, örnek veriyorum 35 derecede açsın kendini ve fan hızı kaç olmalı?

Ekler

• 1633539880852.png
    1633539880852.png
    934.6 KB · Hit: 608

BeKo'O

80+ Silver
Fan speed'in altındaki A'yı etkisizleştir ve istediğin fan hızını seç ama PC açılırken fanlar genellikle ilkten hızlı döner sonra yavaşlar hemen ama sakın düşük hızda unutma yoksa kart ısınınca soğumaz ve bozulur otomatikte kalması daha iyi, ayrıca ekran kartı boşta iken 55 derece ise bu normal değil zaten, oyun oynarken kaç dereceye çıkıyor?

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Barış Okçu
1633540269202.png

buradan fan kontrolünü açın

1633540302955.png

Buradan da ayarları istediğiniz gibi yapın

Snipez

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fan speed'in altındaki A'yı etkisizleştir ve istediğin fan hızını seç ama PC açılırken fanlar genellikle ilkten hızlı döner sonra yavaşlar hemen ama sakın düşük hızda unutma yoksa kart ısınınca soğumaz ve bozulur otomatikte kalması daha iyi, ayrıca ekran kartı boşta iken 55 derece ise bu normal değil zaten, oyun oynarken kaç dereceye çıkıyor?
yok hocam boşta 30 derecelerde seyrediyor, GTA V de 45-50 derece arasında geziyor, ben yine de fanları açmayı düşündüm sıcaklığı daha az tutarsam daha uzun ömürlü olabilir diye.
Alıntıyı görüntüle
buradan fan kontrolünü açın

Alıntıyı görüntüle
Buradan da ayarları istediğiniz gibi yapın
teşekkür ederim :giggle:

BeKo'O

80+ Silver
yok hocam boşta 30 derecelerde seyrediyor, GTA V de 45-50 derece arasında geziyor, ben yine de fanları açmayı düşündüm sıcaklığı daha az tutarsam daha uzun ömürlü olabilir diye.

O zaman ses rahatsız etmiyorsa fan hızını sadece oyunlardeyken manuel yapın (%90- %100 hızında) onun harici otomatikte kalsın.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
361
İsim
Barış Okçu

sıcaklığı az tutarak uzun ömürklü olmasını istiyorsan power limiti biraz kısarak çalıştırabilirsin dostum fps den biraz feragat edersin ama herhangi bir sorun çıkarmaz diye umuyorum

Snipez

80+
O zaman ses rahatsız etmiyorsa fan hızını sadece oyunlardeyken manuel yapın (%90- %100 hızında) onun harici otomatikte kalsın.
teşekkürler deneyeceğim
sıcaklığı az tutarak uzun ömürklü olmasını istiyorsan power limiti biraz kısarak çalıştırabilirsin dostum fps den biraz feragat edersin ama herhangi bir sorun çıkarmaz diye umuyorum
power limit neye yarıyor? FPS e neden etki ediyor yani hocam

BeKo'O

80+ Silver
Hocam 60-70 dereceyi geçmiyorsa Power Limite hiç dokunmasın zaten, sıcaklıkları gayet iyi kartın, hatta OC yapılabilecek bir durumda yani

Snipez

80+
Hocam 60-70 dereceyi geçmiyorsa Power Limite hiç dokunmasın zaten, sıcaklıkları gayet iyi kartın, hatta OC yapılabilecek bir durumda yani
OC yapmanın artıları ve eksileri nedir hocam? bana ne gibi yararı olur ki.

Çok soruyorum kusura bakmayın ama bilgim 0..

BeKo'O

80+ Silver
OC yapmanın artıları ve eksileri nedir hocam? bana ne gibi yararı olur ki.

Çok soruyorum kusura bakmayın ama bilgim 0..
Hocam bilgili kişiler doğrultusunda doğru yapılırsa iyi ama onun dışında karta zarar verirsiniz. Şu anda aldığınız fps değerlerinden memnunsanız sıkıntı yok ki zaten Rog Strix 2060 kart kullanıyorsunuz ne kadar şikayetçi olabilirsiniz ki😄 Sıcaklık değerleri de dediğinize göre gayet iyi yani bir eylemde bulunmanıza gerek yok açıkçası

Snipez

80+
Hocam bilgili kişiler doğrultusunda doğru yapılırsa iyi ama onun dışında karta zarar verirsiniz. Şu anda aldığınız fps değerlerinden memnunsanız sıkıntı yok ki zaten Rog Strix 2060 kart kullanıyorsunuz ne kadar şikayetçi olabilirsiniz ki😄 Sıcaklık değerleri de dediğinize göre gayet iyi yani bir eylemde bulunmanıza gerek yok açıkçası
anladım hocam teşekkür ederim :giggle:

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,713
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
anladım hocam teşekkür ederim :giggle:
Benim 2060 ayarlarım şöyle.
Power Limit, %72
Tempature Limit, 80 derece
Çekirdek hızı, +150
Bellek hızı, +550
Fan hızı, %65 sabit.
Fan hızını fan profilinden istediğin gibi ayarlayabilirsin sana kalmış.
Power limit düşürmek aslında faydalı karta binen yükü azaltıyorsun daha az güç çekiyor, daha az ısınıyor.
Ekran kartı ya da herhangi bir parçada voltaj oynamak sıkıntıdır, watt o kadar değil zaten adamlar ona göre asgari limit koymuş. 2060'larda en düşük Pl, %72 gördüm daha aşağısı yok heralde.
Yukarı da verdiğim değerler ideal değerler, extreme o.c değil bunu her 2060 kullanıcısı uygulayabilir. Bi sorun olursa Çekirdek hızını 125'e olmazsa ekstra bellek hızını 500'e indirebilirsiniz, Pl' de %80 olabilir.

Snipez

80+
Benim 2060 ayarlarım şöyle.
Power Limit, %72
Tempature Limit, 80 derece
Çekirdek hızı, +150
Bellek hızı, +550
Fan hızı, %65 sabit.
Fan hızını fan profilinden istediğin gibi ayarlayabilirsin sana kalmış.
Power limit düşürmek aslında faydalı karta binen yükü azaltıyorsun daha az güç çekiyor, daha az ısınıyor.
Ekran kartı ya da herhangi bir parçada voltaj oynamak sıkıntıdır, watt o kadar değil zaten adamlar ona göre asgari limit koymuş. 2060'larda en düşük Pl, %72 gördüm daha aşağısı yok heralde.
Yukarı da verdiğim değerler ideal değerler, extreme o.c değil bunu her 2060 kullanıcısı uygulayabilir. Bi sorun olursa Çekirdek hızını 125'e olmazsa ekstra bellek hızını 500'e indirebilirsiniz, Pl' de %80 olabilir.
bilgisayar başına geçtiğim zaman inceleyeceğim teşekkür ederim :giggle:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,592
Üyeler
140,665
Son üye
emirxqrd
Top Bottom