Neler Yeni

Rehber MSI Afterburner Hakkında Detaylı Rehber

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

The Magma Boss

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,463
İsim
Emir
Dostum biraz geç oldu ama internetten biraz araştırdım, bu soruna senin yapabileceğin bi şey yok, 4. nesil Ryzen işlemcileri MSI Afterburner sıcaklığını okuyamıyormuş. Büyük ihtimalle zamanla düzelir.
Tahmin ettiğim gibi, teşekkür ederim :).

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,420
İsim
Güray
Hocam ben RAM hızını 960 mhz max görebildim bunun daha da üstüne çıkmanın yolu var mı ? (Catalyst 1200 mhz diyor)
Dostum normalde ilk yazdığın ben ETS2 videolarına da bakıp bir yorum yazmıştım ama gereksiz uzun yazdığım için silmiştim. Şimdi bi kere ilk olarak ona RAM değil VRAM deniliyor ekran kartı için. İkincisi olarak PSU zaten dediğin gibi eski ve yeterli olmayabileceğinden dolayı zaten bence sınırları zorlamana gerek yok. Bunun yanında ekran kartın ciddi anlamda ısınıyor.

Peki daha iyi bir durumda nasıl daha yüksek hızlara çıkabilirdin. Bi kere PSU nun yettiğinden emin olman gerekiyor, ikincisi olarak ise voltaj arttırarak MHz'i arttırabilirsin. Voltaj arttırmadığın sürece tehlike gibi bir durum söz konusu değildir (genelde) ama voltajı arttıktan sonra belki hasar verebilirsin karta ve sıcaklığı arttırırsın.

andires42

80+ Silver
Dostum normalde ilk yazdığın ben ETS2 videolarına da bakıp bir yorum yazmıştım ama gereksiz uzun yazdığım için silmiştim. Şimdi bi kere ilk olarak ona RAM değil VRAM deniliyor ekran kartı için. İkincisi olarak PSU zaten dediğin gibi eski ve yeterli olmayabileceğinden dolayı zaten bence sınırları zorlamana gerek yok. Bunun yanında ekran kartın ciddi anlamda ısınıyor.

Peki daha iyi bir durumda nasıl daha yüksek hızlara çıkabilirdin. Bi kere PSU nun yettiğinden emin olman gerekiyor, ikincisi olarak ise voltaj arttırarak MHz'i arttırabilirsin. Voltaj arttırmadığın sürece tehlike gibi bir durum söz konusu değildir (genelde) ama voltajı arttıktan sonra belki hasar verebilirsin karta ve sıcaklığı arttırırsın.
Tavsiyelerin ve yorumun için teşekkürler öncelikle.Ekran kartımın şuan en yüksek sınırını gördüğümü düşünüyorum. Voltaj ayarı maalesef yok. 2012 Model 55nm bir d gpuya sahip olduğu için imkan olursa rx580 veya rx590 a geçmeyi düşünüyorum.

Dark Lightning

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,561
İsim
-
İlgilendiği Kategoriler
-
Güzel rehber beğendim ayrıntılı olmuş.

LastShot

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,290
İsim
Berk Esenli
Gayet güzel rehber peki bir sorum olacak bazı kişilerde de var aynısı bende de var. Sorun şu fps ortalaması falan bazı şeyleri afterburner göstermiyor.Yani cpu gpu sıcaklığı ve o anki fpsi gösteriyor fakat ortalama fps gibi bazı şeyleri gösteremiyor. Nedenini biliyor musunuz?

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,257
İsim
Eren Karakılıç
Güzel rehber olmuş. Yararlı.

mutlu pide

80+ Platinum