Neler Yeni

İnceleme MSİ G2412 İncelemesi! (ALINIR MI?)

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
O zaman çok da bir şey kaybetmemişim iyi sevindim 😅
24 inç den sıkılmıştım 27 istiyordum, şansıma garantinin bitmesine 1 ay kala monitör bozuldu 27” monitör gönderiyorlar
Ama 27 İnç 1080p olmaktansa 24 inç 1080p olsun daha iyi olurdu hikaye oyunu falan oynuyorsan önemi yokta

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,222
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Ama 27 İnç 1080p olmaktansa 24 inç 1080p olsun daha iyi olurdu hikaye oyunu falan oynuyorsan önemi yokta

Çok fark hisetmezdin büyük ihtimalede renk olarak falan g2412 daha iyi olurdu IPS panel olarak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Var galiba ya onlar ama ben hiç berecemedim o işi oc ayarı açık.
Hocam monitör geldi, 1 tane ölü piksel çıktı.
Yukarıda olduğu için rahatsız etmiyor, bir de bu değişim için gelen monitör garantinin bitmesinede 15 gün falan var.
Ne yapayım sorun olur mu?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Hocam monitör geldi, 1 tane ölü piksel çıktı.
Yukarıda olduğu için rahatsız etmiyor, bir de bu değişim için gelen monitör garantinin bitmesinede 15 gün falan var.
Ne yapayım sorun olur mu?
Sendede şans yokmuş hocam ya şansım varken iade et o bu konudaki monitörden bahsetmiyorsun demi o optix almıştın o demi?

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,222
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
Sendede şans yokmuş hocam ya şansım varken iade et o bu konudaki monitörden bahsetmiyorsun demi o optix almıştın o demi?
G27C5 aldım hocam, msi a yazdım ama siyah pikselse 5 tane olana kadar almıyorlarmış

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

panda55

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Omer alkiz
MSİ G2412 İncelemesi
Şuanda itopyada indirimi olan bildiğiniz bir model var MSİ G2412 ve özeliklerinede baktığımızda bu fiyata çok iyi bende 60hz monitörümden kurtulmak için pazartesi akşamı sipariş verdim konuya geçelim.

Kargo ne zaman geldi?
Pazartesi akşamı sipariş verildi ertesi gün bolt kargo tarafından teslim alındığına dair mesaj geldi ondan sonraki günde saat 12'de geldi.
Kutu içeriği
Monitörün adaptörü, 1 Adet Display port, Geriye kalanlar genel monitör kurulumu için.

Monitör girişleri
1 Display girişi 2 HDMI var.

170Hz gerçek mi?

Display port'u ekran kartına bağlandığınızda maksimum 165hz alabiliyorsunuz yapmanız gereken monitörün ayarlarından Overlock'u açmak açtığınızda windows'dan yükselticeksiniz ve ilk aldığınızda 60hz olarak geldiğini unutmayın.

Renkler nasıl?
60hz TN panelden geçmiş biri olarak renklere bayıldım hepsi çok canlı monitörü ilk aldığınızda parlaklık yüksek oluyor onu monitör ayarlarından kısmanız gerekiyor.

Ölü piksel testi
Herhangi bir ölü piksel görmedim.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ghosting testi
Pek anladığım bir şey değil ama fotoğrafta aşırı az bir şekilde var ama normal duruyor kısacası ghosting yok diyebiliriz.

Alıntıyı görüntüle

Işık sızması varmı?
Genel IPS panel'deki ışık sızması var ışık sızması fazla olan bir monitörden geçen biri olarak hiç rahatsız etmedi

G-SYNC Varmı? (NVIDIA)
NVIDIA denetim masasında var açık olarak gözüküyor.
Alıntıyı görüntüle

ÖZET alınır mı? ( Yorumum )
60hz TN panelden geçmiş biri olarak çağ atlamış gibi hisettim bilgisayarımın hızlı olduğunu videoların kaliteli olduğunu bu monitörü alınca anladım. Peki bu parayı hakediyor mu? Sonuna kadar hakeden bir monitör zaten kasım ayı bitiğindede bu monitörün pahalanıcağını düşünüyorum bu fiyata kalmıcak gibi bu fiyatlarda çok rakibi olduğuda söylenmez kronik sorunu olmayan bir model olduğu için kesinlikle almanızı tavsiye ederim tek eksiği PİVOT özeliğinin olmaması bence.

Elimden geldiğince güzel bir konu hazırlamaya çalıştım umarım beğenmişsinizdir yorumda tartışalım iyi günler.
ışık sızması azmı çokmu?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

Yvşlagaçtanealıyon

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,194
İsim
.
Az ve rahatsız edici bir ışık sızması yok
G27C5 aldım hocam, msi a yazdım ama siyah pikselse 5 tane olana kadar almıyorlarmış

alınır mı? ?

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler

_AhmeT_-

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
503
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Pc İle Alakalı her şey Ve Yazılım
MSİ G2412 İncelemesi
Şuanda itopyada indirimi olan bildiğiniz bir model var MSİ G2412 ve özeliklerinede baktığımızda bu fiyata çok iyi bende 60hz monitörümden kurtulmak için pazartesi akşamı sipariş verdim konuya geçelim.

Kargo ne zaman geldi?
Pazartesi akşamı sipariş verildi ertesi gün bolt kargo tarafından teslim alındığına dair mesaj geldi ondan sonraki günde saat 12'de geldi.
Kutu içeriği
Monitörün adaptörü, 1 Adet Display port, Geriye kalanlar genel monitör kurulumu için.

Monitör girişleri
1 Display girişi 2 HDMI var.

170Hz gerçek mi?

Display port'u ekran kartına bağlandığınızda maksimum 165hz alabiliyorsunuz yapmanız gereken monitörün ayarlarından Overlock'u açmak açtığınızda windows'dan yükselticeksiniz ve ilk aldığınızda 60hz olarak geldiğini unutmayın.

Renkler nasıl?
60hz TN panelden geçmiş biri olarak renklere bayıldım hepsi çok canlı monitörü ilk aldığınızda parlaklık yüksek oluyor onu monitör ayarlarından kısmanız gerekiyor.

Ölü piksel testi
Herhangi bir ölü piksel görmedim.

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle

Ghosting testi
Pek anladığım bir şey değil ama fotoğrafta aşırı az bir şekilde var ama normal duruyor kısacası ghosting yok diyebiliriz.

Alıntıyı görüntüle

Işık sızması varmı?
Genel IPS panel'deki ışık sızması var ışık sızması fazla olan bir monitörden geçen biri olarak hiç rahatsız etmedi

G-SYNC Varmı? (NVIDIA)
NVIDIA denetim masasında var açık olarak gözüküyor.
Alıntıyı görüntüle

ÖZET alınır mı? ( Yorumum )
60hz TN panelden geçmiş biri olarak çağ atlamış gibi hisettim bilgisayarımın hızlı olduğunu videoların kaliteli olduğunu bu monitörü alınca anladım. Peki bu parayı hakediyor mu? Sonuna kadar hakeden bir monitör zaten kasım ayı bitiğindede bu monitörün pahalanıcağını düşünüyorum bu fiyata kalmıcak gibi bu fiyatlarda çok rakibi olduğuda söylenmez kronik sorunu olmayan bir model olduğu için kesinlikle almanızı tavsiye ederim tek eksiği PİVOT özeliğinin olmaması bence.

Elimden geldiğince güzel bir konu hazırlamaya çalıştım umarım beğenmişsinizdir yorumda tartışalım iyi günler.
güzel olmuş birazdan okurum da bende inceleme yardım şeyleri yok onları nerden konu başlığına ekliyonuz bende sadece yardım var

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,192
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
güzel olmuş birazdan okurum da bende inceleme yardım şeyleri yok onları nerden konu başlığına ekliyonuz bende sadece yardım var
Kullanıcı incelemeleri kategorisine konu aç gelir oraya.

Top Bottom