Neler Yeni

MSI MAG B650 Tomahawk WIFI 7.237,06 ₺ AMD B650 6600 MHz (OC) DDR5 Soket AM5 ATX

lpretia

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Aykut ışık
pbo açık auto overclock ondan dolayı max 72 felan görüyor oyunlarda.
genelde 56-59 sıvıda taksan aynı derece veriyor ayar yaparsan 50-60 görür max bence.
pbo kapatsan yine düşer ama tam perfomans için açık olması lazım.
işlemci test yükte max 89 zaten geçmez o rakamı.
bu değerlerde normal değerler.
b650 tomhawk ta kullandım.
her gelen sanıyorku işlemci çok ısınıyor normal değer ilk alan herkes öyle sanıyor :)
Thermal Grizzly Kryonaut Extreme macun kullanıyorum soğutucunun içinden çıkan macunla arasında 1-2 derece var max.
b
kısaca soğutucu yetiyor thermalright çift fanlar soğutucular daği rağat yetiyor benim tercih etmemim nedeni dijital ekran var sessiz olması soğutucunun.
Tavsiye ediyor musun soğutucuyu. Bende dijital ekranın hoş durduğu kanaatindeyim. Şuanki deneyiminle bidaha alır mıydın :D

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
eyyüb
Tavsiye ediyor musun soğutucuyu. Bende dijital ekranın hoş durduğu kanaatindeyim. Şuanki deneyiminle bidaha alır mıydın :D
Alırdım sıvı ucuz olsada hava dağa garanti performans farkı yok bildiğin ve sessiz
Mesaj otomatik birleştirildi:

deep cool assassin iv güzeldi alabiliyordum ama bunu tercih ettim + onunda dijital cikicak ama fiyat çok pahalı o yüzden almazdim

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
eyyüb
Screenshot_2024-09-11-10-59-09-897_com.miui.gallery.jpg

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Musa Tente
genelde 56-59 sıvıda taksan aynı derece veriyor ayar yaparsan 50-60 görür max bence.
her gelen sanıyorku işlemci çok ısınıyor normal değer ilk alan herkes öyle sanıyor :)
Thermal Grizzly Kryonaut Extreme macun kullanıyorum soğutucunun içinden çıkan macunla arasında 1-2 derece var max.
b
kısaca soğutucu yetiyor thermalright çift fanlar soğutucular daği rağat yetiyor benim tercih etmemim nedeni dijital ekran var sessiz olması soğutucunun.
Alıntıyı görüntüle
Pbo nedir tam olarak bu 7800x3d 5.2ghz diye biliyorun pbo açınca yükseliyormu

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
eyyüb
Pbo nedir tam olarak bu 7800x3d 5.2ghz diye biliyorun pbo açınca yükseliyormu
AMD Precision Boost Overdrive, Ryzen işlemcilerde bulunan bir özelliktir ve bu özellik, işlemci performansını daha da artırmak için tasarlanmış bir otomatik hız aşırtma teknolojisidir. PBO, işlemcinin termal ve güç sınırlarını zorlamak suretiyle ek performans elde etmeyi amaçlar.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Musa Tente
AMD Precision Boost Overdrive, Ryzen işlemcilerde bulunan bir özelliktir ve bu özellik, işlemci performansını daha da artırmak için tasarlanmış bir otomatik hız aşırtma teknolojisidir. PBO, işlemcinin termal ve güç sınırlarını zorlamak suretiyle ek performans elde etmeyi amaçlar.
Ghz yükseliyor yani değilmi kaç ghzde çalışıyor sizin işlemci

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
eyyüb
Ghz yükseliyor yani değilmi kaç ghzde çalışıyor sizin işlemci
hocam hiç dikkat edip bakmıyorum aklıma bile gelmiyor kafam max 5.2 çıkabiliğini felan biliyorum 5.4 diyende var ama bikere bile bakmadım :)
merak eden olursa işlemciler 100 110 derecelere dayanıklılardır ama risk ve uzun ömür açısında sıkıntılı sıcaklıklardır ve zaten işlemciler krtik sıcaklıklara gelince kendini kapatır.
Bir diğeri ise 7800X3D'de 89 derece thermal throttle limiti var yani işlemci 89 dereceye geldiğinde,performansı otomatik olarak azaltarak,aşırı ısınmanın önüne geçer.
Bu sıcaklıklarda Oyunlarda 70 derece gayet normal.

hashasii

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Musa Tente
hocam hiç dikkat edip bakmıyorum aklıma bile gelmiyor kafam max 5.2 çıkabiliğini felan biliyorum 5.4 diyende var ama bikere bile bakmadım :)
merak eden olursa işlemciler 100 110 derecelere dayanıklılardır ama risk ve uzun ömür açısında sıkıntılı sıcaklıklardır ve zaten işlemciler krtik sıcaklıklara gelince kendini kapatır.
Bir diğeri ise 7800X3D'de 89 derece thermal throttle limiti var yani işlemci 89 dereceye geldiğinde,performansı otomatik olarak azaltarak,aşırı ısınmanın önüne geçer.
Bu sıcaklıklarda Oyunlarda 70 derece gayet normal.
Ama ömrünü kısaltamzı bu pbo oc gibi

shaco27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
589
İsim
eyyüb
Ama ömrünü kısaltamzı bu pbo oc gibi
Niye kisalsinki işlemci performansı tam almadiktan sonra bir mantıgi yok nerdeyse çoğu işlemci aynı durumda ama kolay kolay bozulmuyor.
2000 den beri çalışan halen kullanılan işlemciler var çok az bozuk ürünler var genelde Intel bozuk işlemcisi daha çok gördüm bozulmayacak diye bir durum yok. açtık diyede bozulcak halı yok.
İnce ayar yapıp ısı düşüren var isteyen yapabilir ama perfomans tan ferargah edicek az bir şey.
Kısaca onca para veriyorsun perfons alıp kullanmak hakkınız benim görüşüm zaten 5-6 sene bir çoğu parçanın devri geçiyor.
7800x3d devri geçmez dersin neler çıkar ilerde bilinmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Ertuğrul Yavuz
b
Alıntıyı görüntüle
Tecrübeli bilgili insanı hali bir başka oluyor. Hocam İşlemciyi saran metal plaka ayrı olarak satılıyor mu? Me şekilde bulur, edinebiliriz? Görünce eğer ayrı satılmıyor bulunamıyorsa elimde CNC var neden üretmeyeyim diye düşündüm de...

indirim bekledim bekledim, gelmeyince dün 6400’e B650 Gaming Plus modeli aldım, şansa bak
Hayırlısı olsun, ben de indirim takip ediyordum Msi pro b650s wifi düşünüyordum. Nasipte indirimi bulup, satın almak ve konusunu açan tek kişi olmak varmış. (bu fiyattan)

NOUR1E

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Nuri Emir kaygusuz
öncelikle alan arkadaşlara hayırlı olsun.
Msi'ın shout out kampanyasına katılmanızı şiddetle öneririm. ürüne göre 20 ile 30 dolar steam kodu alabilirsiniz. Ben kendim x670e gaming plus wifi aldım yaklaşık 2-3 günde steam kodlarını mail üzerinden verdiler .

kampanya linki ;

x670e tomahawk bekliyorum bi kere de ona indirim gelsin ya
şu an indirimde sayılır . Ayrıca yukarıda bahsettiğim kampanyaya dahil .

Ekler

• msi x670e tomahawk.PNG
    msi x670e tomahawk.PNG
    39.5 KB · Hit: 15
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
982,437
Üyeler
155,423