Neler Yeni

Müzik Hakkında Her şey

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

DenizGöksu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
161
İsim
Deniz Göksu
https://www.enstrumarket.com/madison-meg-2ts-elektro-gitar
@Letrion dostum "Gitar Dersi" Youtube kanalı bu elektro gitarı önermiş hatta videosunda da çalmış sizce nasıl başlangıç için iyi mi beni nereye kadar idare eder? Ve bunun yanına akşamları da çalabileceğim komşuları rahatsız etmeyecek düzeyde ucuz ama kaliteli yani fiyat performans bir amfi var mıdır?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
https://www.enstrumarket.com/madison-meg-2ts-elektro-gitar
@Letrion dostum "Gitar Dersi" Youtube kanalı bu elektro gitarı önermiş hatta videosunda da çalmış sizce nasıl başlangıç için iyi mi beni nereye kadar idare eder? Ve bunun yanına akşamları da çalabileceğim komşuları rahatsız etmeyecek düzeyde ucuz ama kaliteli yani fiyat performans bir amfi var mıdır?
Kaliteli değil hiç bilinmedik bir marka, alınmaz. Bende izlemiştim o videoyu ama alınmaz yani, ancak 1 kuruş yukarı çıkamıyorsan alınır.

Bu bütçede ikinci el Ibanez, Cort, Washburn markaları alınabilir fakat siz sıfır arıyordunuz sanırım. Bu bütçelerde sıfır olarak iyi bir gitar yok profosyonel gitaristler kendilerininde ikinci el aldığını sıfır alınmamasını söylüyorlar, çünkü fiyat farkı devasa. Bende F/P amfi arıyordum, Boston GA-10 düşünüyorum ikinci el alacağım.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,679
İsim
Deniz Efe

43t41tt1r

80+
Daha önce Akai MPK Mini Play alıp FL Studio ve Ableton üzerinden müzik yapmayı denedim fakat beceremeyip sattım. Acaba yine alıp denesem mi çok canım çekiyor ama yine alıp köşede bırakmak istemiyorum.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Daha önce Akai MPK Mini Play alıp FL Studio ve Ableton üzerinden müzik yapmayı denedim fakat beceremeyip sattım. Acaba yine alıp denesem mi çok canım çekiyor ama yine alıp köşede bırakmak istemiyorum.
Bu işin heves olmazsa olmayacağını düşünüyorum.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Aslında ilk başta çok hevesliydim ama bu işin tahmin ettiğimden çok daha komplike olduğunu farkedince hevesim söndü. Bir gün belki yine denerim bilmiyorum.
Ne zaman öğrenmek için hazır olacağını en iyi sen bilirsin. Hazır olduğun an başlamalısın.

FronX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,679
İsim
Deniz Efe
Sıfır veya 2. El elektro gitar alımında yardımcı olabilirim. Özelden ulaşabilir veya konu altına etiketleyebilirsiniz.
Amfi konusunda da bilgim vardır. Danışabilirsiniz.

Gitarın tipine bakarak değil özellik ve kullanılan ağaçlara bakan insanlardan bilgi alınız. Daha elektro gitarı eline almamış bir bireye Floyd Rose gitar önerenlerden öneri almayınız. :)
Hocam bir kaç kişiden öneri aldım sizden de alayım bari bilgiden zarar gelmez. yakın zamanlarda elektro gitar almak istiyorum (sürekli ertelemek zorunda kalıyorum ama elime para geçerse ilk işim o olacak) Daha çok pop tarzı diyim siz anlayın yani arada metal rock falan da çalayım ama daha çok pop'a kaysın şimdilik diye düşünüyorum bütçem en fazla 4000e çıkar amfiyi ilerleyen zamanlarda alacağım ses kartlı bir kulaklığım var onu bilgisayara bağlayıp öyle kullanırım diye düşünüyorum şuan aklımda telecaster ss olarak bir gitar bulup onu almak var ama hangi markalara güvenip güvenemiyeceğime karar veremedim sx ve squier in stok sıkıntıları var bir gün var bir gün yoklar onun için ne yapsam karar veremedim var mıdır bir öneriniz?

Prmy

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
bu tarz videolar ile çok uğraştım beceremedim hani yardım almam gerekiyor açıkcası..
Ben o konularda daha araştırma yapmadım ama @Prmy hocam biliyordur diye düşünüyorum
Pluginlerle kısıtlı deneyimim var. Kullandığım zamanlarda da hoparlörden ses almak için kullanıyorum. Discord ile ilgili pek bir fikrim yok benim de.

Zaten kurmuşsunuzdur diye tahmin ediyorum ama windows üzerinden ses için şu driver kullanılıyor. Bu tarz videolarla çok uğraştım derken menülerde eksik yapmanızı engelleyen bir şey mi çıkıyor yoksa aynen uygulayıp sonuç alamıyor musunuz? Discord'da giriş aygıtı olarak ses kartı gözüküyor ses mi gelmiyor?

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3

Aybars Han

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,583
İsim
İsmi ismi.
Önermiyorum bu tarz hiç bilinmedik markaların gitarları çok dandik diye biliyorum. @Dontaçhi yanlış mı biliyorum sizce? Kozmos, Madison gibi markaların gitarları alınmamalı diye düşünüyorum.
ıbanez öneriyorsunuz ancak değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önermiyorum bu tarz hiç bilinmedik markaların gitarları çok dandik diye biliyorum. @Dontaçhi yanlış mı biliyorum sizce? Kozmos, Madison gibi markaların gitarları alınmamalı diye düşünüyorum.
https://www.zuhalmuzik.com/squier-mm-strat-hard-tail-red-elektro-gitar-0370910558 peki bu hocam

Top Bottom