Neler Yeni

nasıl ders çalışabilirim ?

Sir Cem T-oker

80+ Gold
11.sınıfa gidiyorum teknolojik araçlardan ders çalışmaktan bıktım. kitaplardan çalışmak istiyorum ne tavsiye edersiniz nasıl çalışmalıyım ??? @Harley Quinn❖

Reteekspisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
471
İsim
sosyeteDİNOZOR
YouTube den lo fi aç soru çöz

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
2-3 arkadaş toplanın. Sesli bir şekilde, mizahi derecede ders çalışın.
En sevdiğim aktivite.

Tarconi2

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Aygün Cengiz
Alanına göre değişir. Ben lise öğretmeniyim, kendi öğrenciliğimde sadece kütüphanelerde ve tek başıma çalışabiliyordum. Etrafında senin gibi ders çalışan insanları görmek motive eder :)

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Fizik ve matematikte Çap föylerinden al, ondan ilerle. Biyoloji sözel bir ders gibi ders kitabını oku ve not çıkar. Ardından sözel ders gibi test çöz. Kimya bilmiyorum, genelde ağlayarak test çözmeye çalışıyorum ben. Tarih, din, felsefe, İngilizce, Almanca son gün tüm kitaptan özet çıkarıp onu ezberliyorum ben. Yalnız coğrafya konusunda Coğrafyanın Kodları'nı izle ve onun videolarından çıkardığın notlara çalış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Etrafında senin gibi ders çalışan insanları görmek motive eder :)
Evet bu da çok iyi bir motive kaynağı ama kütüphanenin aksine arkadaş ortamında gırgır şamata ile çalışılmıyor.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Fizik ve matematikte Çap föylerinden al, ondan ilerle. Biyoloji sözel bir ders gibi ders kitabını oku ve not çıkar. Ardından sözel ders gibi test çöz. Kimya bilmiyorum, genelde ağlayarak test çözmeye çalışıyorum ben. Tarih, din, felsefe, İngilizce, Almanca son gün tüm kitaptan özet çıkarıp onu ezberliyorum ben. Yalnız coğrafya konusunda Coğrafyanın Kodları'nı izle ve onun videolarından çıkardığın notlara çalış.

Evet bu da çok iyi bir motive kaynağı ama kütüphanenin aksine arkadaş ortamında gırgır şamata ile çalışılmıyor.
Eğer arkadaşların zekiyse, çalışılıyor. böyle yöntemle sınava çalışıyorum. aynı şekil 11. sınıfta 80+ notlara ulaşabiliyorum.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer arkadaşların zekiyse, çalışılıyor. böyle yöntemle sınava çalışıyorum. aynı şekil 11. sınıfta 80+ notlara ulaşabiliyorum.
hocam geçen kütüphane diye çıktık kütüphaneye almadılar internet kafeye gittik bizde.

Rulep

80+ Gold
Ben defter tutmadığım fasükül şekilde kitaplardan çalışıyorum (çap,aydın,gür,sonuç, karekök vb.) onlardan al başla sonra üstüne soru bankası çöz bitti

Sir Cem T-oker

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

meb kitapları nasıldır onlara pek bakmıyoruz onlardan çalışılır mı ?

Ben defter tutmadığım fasükül şekilde kitaplardan çalışıyorum (çap,aydın,gür,sonuç, karekök vb.) onlardan al başla sonra üstüne soru bankası çöz bitti
link var mı hocam ?

Rulep

80+ Gold

link var mı hocam ?
Link yok hocam kitapçılarda araştır hangisi hoşuna gidiyorsa MEB kitaplarını inceleyin ama bence yeterli değil

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,825
İsim
Akın Taşkan
Ben fen lisesiyim bizim kitaplar farklı. Ama mat ve fizikte asla bakılmaz. Kimyada bizim kitap kadar berbatını görmedim (Anadolu lisesi nasıl bilmem), Biyolojide bizim kitap güzel (Anadolu lisesi nasıl bilmem). Sözel derslerde zaten kitaptan çalışmanı tavsiye ederim (coğrafya hariç anlattım onu). Kitaptan çalışmaktan kastım, kitaptan not çıkarıp ona çalışmak bu arada. Kendin not çıkarmak çok önemli, çünkü yazmak en iyi çalışma şeklidir, ayrıca kendi yazdığın yazı da görsel hafızana çok daha iyi oturur. Çok fazla sözel sınava akşamdan not çıkarıp sabah sınavdan önce tekrar ederek girip 85-90+ notlar aldım.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Ben fen lisesiyim bizim kitaplar farklı. Ama mat ve fizikte asla bakılmaz. Kimyada bizim kitap kadar berbatını görmedim (Anadolu lisesi nasıl bilmem), Biyolojide bizim kitap güzel (Anadolu lisesi nasıl bilmem). Sözel derslerde zaten kitaptan çalışmanı tavsiye ederim (coğrafya hariç anlattım onu). Kitaptan çalışmaktan kastım, kitaptan not çıkarıp ona çalışmak bu arada. Kendin not çıkarmak çok önemli, çünkü yazmak en iyi çalışma şeklidir, ayrıca kendi yazdığın yazı da görsel hafızana çok daha iyi oturur. Çok fazla sözel sınava akşamdan not çıkarıp sabah sınavdan önce tekrar ederek girip 85-90+ notlar aldım.
ben de fen lisesindeyim. biyoloji konusunda sıkıntımız yok hocamız kendi yazdığı kağıtları veriyor. matematik çok sorun değil rehber matematikten dinliyorum zaten. benim için tek sıkıntı olan fizik ve kimya. sözel derslerde sıkıntım yok onları yapabiliyorum.

ben de fen lisesindeyim. biyoloji konusunda sıkıntımız yok hocamız kendi yazdığı kağıtları veriyor. matematik çok sorun değil rehber matematikten dinliyorum zaten. benim için tek sıkıntı olan fizik ve kimya. sözel derslerde sıkıntım yok onları yapabiliyorum.
fiziği dinlesem bile anlamıyorum o yüzden kitaptan bakıp yapmak istiyorum. kimyayı çok tekrar etmedim ama pratik defter gibi bir şey varmış onla deneyeceğim.

Star trek

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
951
İsim
Mehmet bozan
Önce oku. Sonra aklında kalanları bir deftere yaz. Sessiz yerde çalış.

Top Bottom