Neler Yeni

Nasıl Matematik Çalışabilirim?

Saian SS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
439
İsim
Mehmet
Konuyu çalış ardından git 1-2 tane kolay seviye kitap al onları çöz ardından orta seviye al onları çöz bu yazılın için yeterli olur sınav içinse artı olarak zor seviye çöz

Ayrıca fasikül alabilirsin tavsiyem çap trigonometri fasikülü
Yani genel olarak çap fasiküllerini beğeniyorum

Nasparus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,684
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, JS, İktisat, Felsefe, İslam, Müzik
Matematik bi bana mı kolay geliyo la. Matematiği 12. Sınıfa kadar hiç yapamadım daha doğrusu yapmadım yapmak istemedim çünkü dersleri dinlemiyordum zaten dinlemek istediğim zamanlardada temelim olmadığı için anlamayıp dinlemekten vazgeçiyordum güzel bi üniye gitmek istediğim için çalışmaya karar verdim yazın ilk önce temelden başlamalıydım matematiğim sıfıra yakındı, antrenmanlarla matematik kitaplarını 1 den 4 e kadar hepsini aldım.
1. tamamen temel
2. 9,10 temel
3. 10,11 temel
4. 11,12 temel
Şuan 3. Kitabın ortalarındayım. Matematik artık bana kolay geliyor çözemediğim soruları videolu çözümler ile dinleyip tekrar çözmeyi deniyordum böyle böyle matematiği temellendirdim. Artık bi konuya çalıştığım zaman çok kolay kavrıyorum. Yani sana önerim antrenmanlarla matematik serisini bitir matematikle derdin kalmayacak. Tabii sayısal zekan varsa daha kolay olur.

asertyu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
matematik basit.biraz fazla soru çözmen lazım.zamanla oturuyor.yeni şeyleri kolay anlıyorsun.hayatım boyunca matematikte hiç zorluk çekmedim.üniversite calculus, diferansiyel, lineer cebir dersleri dahil.iyi bir öğrenci de değildim.düzenli falan çalışmam hep son gün bakarım.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sorunun mantığını anlamazsan tabii ki yapamazsın.
İstersen 10 saat aynı konuya çalış sadece ezber yapmış olursun.
1 saatlik anladığın bir konuyu 10 saatlik konuya tercih etmelisin.
Mantığını kavradıktan sonra her soruyu yapabilirsin.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Sıfırdan temelini atarak başla. Sorunun mantığını anla gerisi gelir. Ya seviyene uygun bir kitap al ya da seviyenin birazcık üstünde kitap al ki zorlasın ve alış.

crazyboy40

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,554
İsim
Samet Kaya

Max imre

80+ Bronze
Dostum kolay yayinlardan konulari ogrenip soru cozebilirsin. Antrenmanlarla geometri matematik sonuc yayinlari ve eis yayinlari. Ya da senol hoca kanali var oda basite indirgeyerek anlatir.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim