Neler Yeni

Neden Pardus'a Destek Vermeliyiz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Recep Baltaş
Pardus'u iki kelimeyle ifade etsem "Giydirilmiş Debian" olurdu. Piyasada birçok alternatif varken neden bir Debian kopyası indireyim? Arch stabilliğini Debian bize ne zaman sağladı?

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Pardus'u iki kelimeyle ifade etsem "Giydirilmiş Debian" olurdu. Piyasada birçok alternatif varken neden bir Debian kopyası indireyim? Arch stabilliğini Debian bize ne zaman sağladı?
Hepsi giydirilmiş debian ona bakarsan :D

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
Olay; terminal, paket yöneticisi, üzerinden yapıldığı işletim sisteminden -varsa- farkları.
Pardus'un da kendi deposu var. Pardus'un da kendisi için geliştirdiği araçlar mevcut. Neden destek verelim konusuna yazdım zaten. Farklı farklı ülkeler kendi Linux dağıtımlarını yayarken biz neden kullanmayalım. İsteyen PiSi de kullansın. Ama Pardus Debian tabanlı olmasından ötürü birçok yazılımı hazır destekliyor. Tabi ki bu demek değildir PiSİ desteklemiyor. PiSİ'ye de bir zaman kullanmışımdır.

fahrettinaga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
fahret yukas
Pardus'un da kendi deposu var. Pardus'un da kendisi için geliştirdiği araçlar mevcut. Neden destek verelim konusuna yazdım zaten. Farklı farklı ülkeler kendi Linux dağıtımlarını yayarken biz neden kullanmayalım. İsteyen PiSi de kullansın. Ama Pardus Debian tabanlı olmasından ötürü birçok yazılımı hazır destekliyor. Tabi ki bu demek değildir PiSİ desteklemiyor. PiSİ'ye de bir zaman kullanmışımdır.
deposu yabancı yazılımların kodlarından araklandı bunuda anlat

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Recep Baltaş
"YeRlİ mİlLi İşLeTiM sİsTeMiMiZ cCc" demekten objektif bakamıyorsun ne diyelim. Debian tabanlı değil Pardus, Debian. Kurulumu Linux Mint'ten çalıntı, işletim sistemi çok az şey eklenmiş Debian.

Lrkende

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
Mehmet Gündoğdu
Akıllı tahtalarda Pardus ile mı alakalı bilmiyorum ama dokunmatik sorunu var çoğu zaman kullanımıda çok zor
Yüz bin kere katılacağım bir şey bu. Akıllı tahtalardan nefret ediyorum. Pardus yüklüyorlar içine ve dokunmatikleri çok fazla sorun çıkarıyor.

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
"YeRlİ mİlLi İşLeTiM sİsTeMiMiZ cCc" demekten objektif bakamıyorsun ne diyelim.
Milletimiz Pardus'a destek verseydi bence işler daha farklı olurdu. Daha farklı bir boyutta olabilirdi. Ama günümüzde tek Pardus özelinde değil TR yapımı olan her şeye millet sallıyor. En şaşırdığım örnek TOGG buna örnek olarak gösterilebilir.
İkincisi eminim bir gün sıkılıp farklı bir dağıtıma atlayacağım. Ama o gün gelene kadar Pardus'tayım. Bir de söylemeden edemeyeceğim ben standart bir ev tipi bilgisayar kullanıcısıyım.
Yani böyle Level 0 Linux kullanıcısı diyebilirsiniz. Sadece amacım şu: insanların Linux'u Windows'un gerisinde kullanması zor buglu içi boş bir şey olarak görmeleri. Bu forumda yenisiniz. Eğer Pardus değil komple Linux övücü mesajlar yazarsanız HAHAHALAR alacaksınızdır. Çünkü Windows Linux'un asla ulaşamayacağı yegane ilah OS'u.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Recep Baltash Bunun yanında ek olarak Pardus'ta iken kendi evim gibi hissediyorum.

@Recep Baltash Linux konusunda bilgili misiniz? Bilgi düzeyinize 10 üzerinden puan verecek olsanız kaç verirsiniz?

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,687
İsim
Nejat İşler
İlgilendiği Kategoriler
Gündem,siyaset,PC parçaları,konu dışı
Yerli olan herşeyi poh poh lamaya gerek yok daha iyi dağıtımlar olduğunu için ben Pardus kullanmam

fahrettinaga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
fahret yukas
Milletimiz Pardus'a destek verseydi bence işler daha farklı olurdu. Daha farklı bir boyutta olabilirdi. Ama günümüzde tek Pardus özelinde değil TR yapımı olan her şeye millet sallıyor. En şaşırdığım örnek TOGG buna örnek olarak gösterilebilir.
İkincisi eminim bir gün sıkılıp farklı bir dağıtıma atlayacağım. Ama o gün gelene kadar Pardus'tayım. Bir de söylemeden edemeyeceğim ben standart bir ev tipi bilgisayar kullanıcısıyım.
Yani böyle Level 0 Linux kullanıcısı diyebilirsiniz. Sadece amacım şu: insanların Linux'u Windows'un gerisinde kullanması zor buglu içi boş bir şey olarak görmeleri. Bu forumda yenisiniz. Eğer Pardus değil komple Linux övücü mesajlar yazarsanız HAHAHALAR alacaksınızdır. Çünkü Windows Linux'un asla ulaşamayacağı yegane ilah OS'u.

@Recep Baltash Bunun yanında ek olarak Pardus'ta iken kendi evim gibi hissediyorum.

@Recep Baltash Linux konusunda bilgili misiniz? Bilgi düzeyinize 10 üzerinden puan verecek olsanız kaç verirsiniz?
dediklerin bireysel bu işletim sisteminin kerneli mint ile aynı deposu da farklı bir distronun ben sımdı logo ekleyınce benım olmuyor
nolur linux hakkında milletin kafasına karıstırıyorsun yanlıs bılgı dagıtma

ve linuxu windowsa benzetmıssın vallah linux hakkında hıcbır bılgın yok kernel guncellemesının nasıl yapılcagını anlat 1 saat surer wındowsun yerını asla tutamaz linuxlar ev kullanıcıları ıcın degıldır

Top Bottom