Neler Yeni

Netspeed Bağlantı Sürecim ve Yaşadıklarım

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba arkadaşlar. Buradaki bazı saygıdeğer arkadaşlarımın tavsiyesi ile Netspeed internete dün itibari ile geçiş yapmış bulunmaktayım. Tüm detayları ile anlatacağım. Öncelikle 444 0 217 numaralı çağrı merkezlerini aradım. Telefondaki hanımefendi gayet kibar ve kurumsal bir üslüp ile paketleri anlattı. Öncelikle altyapımı kontrol etti. Altyapım 60 Mbit'e kadar VDSL destekliyormuş. Sunulan paketler şu şekildeydi;

Net Avantaj 16/1 Mbit Taahütsüz : 76 TL
Speedmax Avantaj 35/6 Mbit Taahütsüz : 86 TL

Bana uygun bu iki pakek olduğunu söyledi ve modemimi sordu. Dedim ADSL modemim var. Hanımefendi ise modeminiz 35 Mbit'lik pakete uygun değil isterseniz VDSL modem alın isterseniz Net Avantaj 16 Mbit paketten sizleri yararlandıralım dedi. Ben de o zaman Net Avantaj olsun dedim. Sonrasında daha sonra modem aldığımda sizi arayıp yükseltebilirim değil mi diye sordum o da evet dedi. Ben de iyi hoş güzel o zaman 16 olsun dedim. Zira VDSL modem masrafına girecek durumda değilim şu an. Daha sonrasında kimlik bilgilerimi istedi. Ben de telefonda kimlik bilgisi veremeyeceğimi söyledim. O da dedi o zaman internetten başvuru yapabilirsiniz. Sonra fark ettim aradığım numara kurumsal 444 numara ben de verdim. TC, Seri No vs tüm bilgileri istedi. Daha sonrasında önce TT ekipleri binanıza gelecek sinyalinizi bırakacak ondan sonra bizim ekiplerimiz sizi 4 iş günü içinde arayacaklar kurulum için randevunuzu alacaklar dedi ben de tamamdır dedim kapattık telefonu.

Ardından hemen 1 gün sonra şaşırtıcı hızlı bir şekilde telefonuma TT tarafından ankastre bağlantımın yapıldığını ve 4 iş günü içinde kurulum için randevu alınacağı bilgisi SMS olarak geldi bayağı hızlılar şarşırdım doğrusu. İkinci bir şaşırmam ise aynı günün akşamı Netspeed tarafından kurulum randevusu için aranmam oldu. 2 gün sonrasına randevu verdiler. Yani aynı gün hem ankastre bağlantım yapıldı hem de kurulum randevusu için arandım. Daha önce Türknet kullanıyordum ve bu işlem 3 hafta kadar sürmüştü. Daha bağlanmadan illallah etmiştim keza bağlandıktan sonra da illallah ettirdi orası ayrı bir konu. Her neyse dediğim gibi bayağı speed çıktı adamlar adı üstünde diyorum geçiyorum :D 2 gün sonra yani dün bir abi geldi 10 DK içinde kurulumu yaptı ve gitti. Hız testi yaptığımda 16'nın tamamını alabildiğimi görüntüledim. Tabi Wifi'de bu hız 10'a düşüyor ama CAT6 ile kullandığımda 16'nın hepsini görebiliyorum. Vaat ettikleri hızı veriyorlar yani. Türknet gibi düzenbaz değiller. Adamlar sana 12 vereceğiz dedi ne hikmetse 5'i göremiyordum Allah Allah bak sen şu işe. Hatta Netspeed kurulumuna gelen abi Türknet'i kötülüyordu :D Konuyu dağıtmak istemiyorum hala kızgınım onlara kusura bakmayın :D

Her neyse toplamak gerekirse tüm işlemlerim aradığım günü saymazsak 3 günde halloldu ve ben şuan sorunsuz internet kullanıyorum. Arka odalarda kopma oluyor ona yapacak bir şey yok modem 2013 yılından kalma bayağı eski. Modemin olduğu odada da sıkıntısız kullanıyorum ne kopma ne donma hiçbir sorun yok. Netspeed "şimdilik" adamdır. Geçmek isteyenlere tavsiye ederim. İyi forumlar.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,853
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Hocam internet konusunda konumunuz ve altyapınıza göre şansa bağlı bir şekilde farklı issler daha iyi oluyor. Bizim burda da tt ve kablonet illallah ettiriyor, türknet oh be dedirtiyor

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocamm internet konusunda konumunuz ve altyapınıza göre şansa bağlı bir şekilde farklı issler daha iyi oluyor. Bizim burda da tt ve kablonet illallah ettiriyor, türknet oh be dedirtiyor
Doğrudur hocam. En azından sen en fazla 5 alırsın falan deseler yine eyvallah. Hayır bir de yan komşum TT kullanıyor 13 rahat alıyordu. Adamlar inatla 12 mbit alıyorsun diyorlar kaç kez belgeledim arıza kaydı oluşturdum yok :D

Squex

80+ Silver
Bu iss işi daha çok komşulara kalıyor bence gideceksin soracaksın komşuna ne kullanıyor nasıl hız alıyor diye. Altyapıya göre değişiyor iss işi.
Misal bizim burada vodafone bile iyi ama karşı sokakta vodafone kullanan annemin arkadaşı var her gün yakınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

eline sağlık bu arada

DonanımFikir

Fikr-i Donanım
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,595
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Sağolasın, ilerleyen zaman için NetSpeed düşündüğüm için güzel oldu sonuna kadar okuyacağım.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,853
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Doğrudur hocam. En azından sen en fazla 5 alırsın falan deseler yine eyvallah. Adamlar inatla 12 mbit alıyorsun diyorlar kaç kez belgeledim arıza kaydı oluşturdum yok :D
Bana türk telekom 24 vaat edip 10 veriyor, kablonet sizin orda alt yapı yok müdürlüğe gidin diyor. Türknet ise :cool:;
IMG_20210620_044534.jpg

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu iss işi daha çok komşulara kalıyor bence gideceksin soracaksın komşuna ne kullanıyor nasıl hız alıyor diye. Altyapıya göre değişiyor iss işi.
Misal bizim burada vodafone bile iyi ama karşı sokakta vodafone kullanan annemin arkadaşı var her gün yakınıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

eline sağlık bu arada
Oturduğum binada internet kullanan 2 daire var. Gittim sordum. Şaka gibi ama gerçek. Binada hep yaşlı çiftler var int kullanmıyorlar. O kullananlar da TSOL kullanıyor. Bendeki biraz kumar oynamak gibi oldu.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,853
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Squex

80+ Silver
Oturduğum binada internet kullanan 2 daire var. Gittim sordum. Şaka gibi ama gerçek. Binada hep yaşlı çiftler var int kullanmıyorlar. O kullananlar da TSOL kullanıyor. Bendeki biraz kumar oynamak gibi oldu.
Bizim bir komşu başka bir komşuya sorup superbox almış altyapı yok diye :D

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Top Bottom