Neler Yeni

Neye yatirim yapmak daha mantikli? Dolar , borsa vb

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
Bi miktar paranız var diyelim en kötü ihtimalle haziran ayına kadar ( yaz tatili geliyor) em iyi ihtimalle tam 1 sene biseye yatiracaksiniz . Kafamda thy ye vs mi yatirsam diye düşünüyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?

TahinPekmez

80+ Silver
Altın

ExploiT

80+ Bronze
Bi miktar paranız var diyelim en kötü ihtimalle haziran ayına kadar ( yaz tatili geliyor) em iyi ihtimalle tam 1 sene biseye yatiracaksiniz . Kafamda thy ye vs mi yatirsam diye düşünüyorum bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi ?
Valla şuan en mantıklısı Altın gibi duruyor. Çünkü FED daha fazla faiz arttırmayacak dolayısı ile dolar dünya piyasasında yine değer kaybedecektir. Tabi rakibi (altın) bu arada değer kazanacaktır diye düşünüyorum. Ülkemizde tabi dolar gerçek değerinde olmadığı için hala artmaya devam edecek özellikle Mart ayından sonra. Tabi dolar artsa da doların dünyada değer kaybetmesi bu sırada kayıp yaşamanıza neden olabilir. Borsa şuan için çok düşük seyrediyor. Şişirme firmaların ve halka arzların dibini sonunda gördük. Bu yatay eğrinin bir süre daha devam edeceğini düşünüyorum. Sonuç olarak uzun vade yatırım için önümüzde ki yıl Altın yatırımcısını üzmeyecek gibi.

Tabi bunların hepsi benim düşüncem yatırım tavsiyesi değildir.

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Valla şuan en mantıklısı Altın gibi duruyor. Çünkü FED daha fazla faiz arttırmayacak dolayısı ile dolar dünya piyasasında yine değer kaybedecektir. Tabi rakibi (altın) bu arada değer kazanacaktır diye düşünüyorum. Ülkemizde tabi dolar gerçek değerinde olmadığı için hala artmaya devam edecek özellikle Mart ayından sonra. Tabi dolar artsa da doların dünyada değer kaybetmesi bu sırada kayıp yaşamanıza neden olabilir. Borsa şuan için çok düşük seyrediyor. Şişirme firmaların ve halka arzların dibini sonunda gördük. Bu yatay eğrinin bir süre daha devam edeceğini düşünüyorum. Sonuç olarak uzun vade yatırım için önümüzde ki yıl Altın yatırımcısını üzmeyecek gibi.

Tabi bunların hepsi benim düşüncem yatırım tavsiyesi değildir.
Hocam peki hangi hangi altın turunu almak mantikli mesela gram çeyrek vb . Birde alacağım dolar miktarı 230 dolar civarı büyük yatırımcı degilim parayi tlde tutmak istemiyorum sadece doların 5 TL artacağını farzetsek kar 1k oluyor yani çok bisey degil . Altında 8 k tllik bir yatırımın tahmini karı ne kadar olabilir 6 ayda ?

Vsermet

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
411
İsim
Volkan
Borsadan uzak dur da , feci zarar ettirdi kaç gündür.

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi altın türü ?
Hangi Altın türü? Ve bahsettiğim süreç 2024 yazına kadar kar tahmini olarak ne kadar olurdu sence
Mesaj otomatik birleştirildi:

Borsadan uzak dur da , feci zarar ettirdi kaç gündür.
Halka arzlar berbat gidiyor evet ama borsa zaten uzun süreç işi yani kısa vadede karı olmaz

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,577
İsim
Yavuz
İşlemsiz külçeler oluyor onlardan bak.

berkec34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Berkecan Ergin
Hangi altın türü ?

Hangi Altın türü? Ve bahsettiğim süreç 2024 yazına kadar kar tahmini olarak ne kadar olurdu sence

Halka arzlar berbat gidiyor evet ama borsa zaten uzun süreç işi yani kısa vadede karı olmaz
Çok gereksiz sorular soruyorsun, adam zaten ne kadar kar edebilceğini bilse söyler mi? Zaten yatırım tavsiyesi vermekte doğru değil. Altın ile paranın değerini en iyi şekilde korursun.

Altın alacaksan işlenmemiş altınlar var kesme altın alırsan daha mantıklı diğerlerinde işçilik vs oluyor

The Semih

80+ Silver
Çok gereksiz sorular soruyorsun, adam zaten ne kadar kar edebilceğini bilse söyler mi? Zaten yatırım tavsiyesi vermekte doğru değil. Altın ile paranın değerini en iyi şekilde korursun.

Altın alacaksan işlenmemiş altınlar var kesme altın alırsan daha mantıklı diğerlerinde işçilik vs oluyor
Hocam 2024 te dolar almak mantıklımı 1 yıllık sence ?

Tearz

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hangi altın türü ?

Altın türünde kulpsuz olan satarken aradaki fark daha az oluyor galiba. Kuyumcuya sorarsın.

alperenn01

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,516
İsim
Alperen Ceylan
Instagram
Alperen.cyln

Sorduğum sorular gerekli veya gereksiz . Kar payını adamın söylediğine göre inanıp kesilmiş gibi davranmicsm zaten sadece tahmini karı merak ettim .ne kadar kar edeceğini bilse soylermi demişsin çok saçma bu cümle hocam .neden söylemesin? Bilgi almak için soru sormakta yanlışsa vay haline

Sorduğum sorular gerekli veya gereksiz . Kar payını adamın söylediğine göre inanıp kesilmiş gibi davranmicsm zaten sadece tahmini karı merak ettim .ne kadar kar edeceğini bilse soylermi demişsin çok saçma bu cümle hocam .neden söylemesin? Bilgi almak için soru sormakta yanlışsa vay haline

Altın türünde kulpsuz olan satarken aradaki fark daha az oluyor galiba. Kuyumcuya sorarsın.
Sanal almayı düşünüyorum

İşlemsiz külçeler oluyor onlardan bak.
Sanaldan alabiliyormuyuz onları acaba yoksa kuyumcuyami sormak lazım?

dynamics

80+
Yerel secimlere kadar bankalarin yuksek hosgeldin faizlerini somur, ardindan banka uzerinden altin hesabi acip parani oraya yatir.

Top Bottom