Neler Yeni

nisa suresi 34. ayet ile ilgili

Sagittarius

80+ Silver
bu ayeti okuduktan sonra kafam biraz karışmadı değil
müslüman olan ve olmayan arkadaşlar nasıl yorumluyorsunuz bunu
Diyorki Erkek kök erkek ve kadın eşitliği olamaz Erkek kadından ustundurki onu korumakla yükümlüdür Eğer kadın size baş kaldiriyorsa erkek üstün gelmek adına dovebiliri ve onu terbiye edebilir yoksa şimdiki ukela Türk kızlarına dönerler

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,221
İsim
Berk Atmaca
Ben sana şöyle söyleyin Hz Muhammed hiçbir kadına tek fiske bile vurmamıştir+ olarak eşini dövenden Ahirette bizzat ben davacı olucam diye sahih hadis var şöyle düşün üstüne araba gelen arkadaşın var sen onu kurtarmak için itersin yada elinden tutar köşeye çekersin bundan fazlası olamaz! Bazı hanzolar bunu karımı tekme tokat döverim sanıyor onlara bakma
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seni az çok biliyorum zaten dinle alakası her konuya gelip taraflı bir şekilde kötüleyip gisiyorsunuz
Kotulediğim yeri gosterir misin rica etsem? Geldik mi yazdığım son cümleye haha. Neden bu kadar taraf tutup senin doğrularına ters gelen kişileri otekeleştiriyorsun? Fikrimi açık açık belirttim sana tek kelime cevap dahi yazmadım. Fikrini yazıp işine baksana. Neden hep kaos arayışı içindesiniz biraz anlatır mısın? Anlamak istiyorum sizi.

Sagittarius

80+ Silver
Orada açık açık her şey yazıyor. Müslümanlar bunu evirip çevirip yumuşatıp oynatıp ters takla attırıp 3 zıplayıp 5 koşturup farklı anlama yoruyorlar, orada ne yazıyorsa o.
Diyanet kafasına göre bisiler katiyo zaten her dediği doğru değil diyanetin

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,221
İsim
Berk Atmaca
Orada açık açık her şey yazıyor. Müslümanlar bunu evirip çevirip yumuşatıp oynatıp ters takla attırıp 3 zıplayıp 5 koşturup farklı anlama yoruyorlar, orada ne yazıyorsa o.
Linç geliyor...

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,643
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Kotulediğim yeri gosterir misin rica etsem? Geldik mi yazdığım son cümleye haha. Neden bu kadar taraf tutup senin doğrularına ters gelen kişileri otekeleştiriyorsun? Fikrimi açık açık belirttim sana tek kelime cevap dahi yazmadım. Fikrini yazıp işine baksana. Neden hep kaos arayışı içindesiniz biraz anlatır mısın? Anlamak istiyorum sizi.
Emektar oyuncu, kendisi çocuklara ilgi duyan birisi, toplum tarafından dışlanmış, kale alma.

Son düzenleme:

The Batman

80+ Silver
Uzun uzun tartıştık iyi hatırlıyorum

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Diyorki Erkek kök erkek ve kadın eşitliği olamaz Erkek kadından ustundurki onu korumakla yükümlüdür Eğer kadın size baş kaldiriyorsa erkek üstün gelmek adına dovebiliri ve onu terbiye edebilir yoksa şimdiki ukela Türk kızlarına dönerler

benim bi tarafım da bu kanıda fakat peygamberimizin tutumu kafamı karıştırıyor
madem kitapta bu yazıyor neden peygamberimiz bu tutumda olmadı

Sagittarius

80+ Silver
Nereden biliyorsunuz olmadığını peygamberin eşi azgin değildi ve peygamberi yönetmeye kalkışmadi kalkışsaydi bence bir sopa yerdi

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,643
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Dostum bu Kur'an-ı Kerim 14 asır önce yazıldı. O dönemin şartlarına ve Arap toplumuna göre kadının pek bir değeri yoktu. Yani o dönemin şartlarına bakacak olursak dövmek gibi şeyler normal karşılanıyor, ancak şimdi bu durum çağ dışı kalıyor.

Hz. Muhammed'in böyle bir şey yaptığını veya yapmadığını bilemeyiz, ne de olsa gün ve gün ne yaptığı yazılmıyor. Bana kalırsa Kur'an'da geçiyor diye böyle bir şey yapmak zorunda değil. Başka yollarla da halledilebilir.

The Batman

80+ Silver
Konuşursam ağır linç yerim diyince durup düşünüyor insan acaba neden linç yesin diye

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Nereden biliyorsunuz olmadığını peygamberin eşi azgin değildi ve peygamberi yönetmeye kalkışmadi kalkışsaydi bence bir sopa yerdi
hadisler ne kadar doğru belli değil tabi ki ama sadece kendi eşine değil
karısına şiddet uygulayan erkekleri lanetleyip onlara hayırsız gözüyle bakıyor imiş

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Konuşursam ağır linç yerim diyince durup düşünüyor insan acaba neden linç yesin diye
dostum isteyen istediğini saygı çerçevesinde der
eleştiri yapabilirsin de seni fazla ilgilendirmez kimin ne düşündüğü
fikir özgürlüğü var sonuçta değil mi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dostum bu Kur'an-ı Kerim 14 asır önce yazıldı. O dönemin şartlarına ve Arap toplumuna göre kadının pek bir değeri yoktu. Yani o dönemin şartlarına bakacak olursak dövmek gibi şeyler normal karşılanıyor, ancak şimdi bu durum çağ dışı kalıyor.

Hz. Muhammed'in böyle bir şey yaptığını veya yapmadığını bilemeyiz, ne de olsa gün ve gün ne yaptığı yazılmıyor. Bana kalırsa Kur'an'da geçiyor diye böyle bir şey yapmak zorunda değil. Başka yollarla da halledilebilir.
hadislerin doğruluğu kesin değil tabi ki ama peygamber efendimiz sadece kendi karısına değil
karısına şiddet uygulayan tüm erkekleri lanetliyor o yüzden kafam biraz karıştı
yani hadis gerçekse kurana aykırı bişeyi savunuyor demektir ki bu bana baya saçma geliyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,925
Üyeler
138,444
Son üye
nakkaf
Top Bottom