Neler Yeni

nisa suresi 34. ayet ile ilgili

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Godric
Orda dövmek derken farklı bir şey anlatılmak isteniyor diye düşünüyorum.Çünkü Allah'ın elçisi peygamberimiz hiç böyle bir davranışta bulunmadığı gibi eşini dövenleride hayırsız olarak nitelendirmiş.

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Fatih PEKER
Dostum bu Kur'an-ı Kerim 14 asır önce yazıldı. O dönemin şartlarına ve Arap toplumuna göre kadının pek bir değeri yoktu. Yani o dönemin şartlarına bakacak olursak dövmek gibi şeyler normal karşılanıyor, ancak şimdi bu durum çağ dışı kalıyor.

Hz. Muhammed'in böyle bir şey yaptığını veya yapmadığını bilemeyiz, ne de olsa gün ve gün ne yaptığı yazılmıyor. Bana kalırsa Kur'an'da geçiyor diye böyle bir şey yapmak zorunda değil. Başka yollarla da halledilebilir.
Haklısın zaten bu tür şeylerden Kur'an da bahsedilmesinin sebebi en son çare olarak izin verildiğindendir yani ilk iş şiddet uygun değil çok zor durumlar için geçerli.
Mesaj otomatik birleştirildi:

3 seneçek sunulmuş diye anlamadım
anladığım önce öğüt verin anlamazsa dövün
Kur'an da bu tür durumlar tek bir ayetle anlatılmaz kafa karışıklığı in sebebi budur bu konu ile ilgili bütün ayetleri bir araya getirerek araştırman lazım bu sayede daha iyi sonuç alabilirsin

Emektar oyuncu, kendisi çocuklara ilgi duyan birisi, toplum tarafından dışlanmış, kale alma.
Bir insana böyle bir damga vuran çok yanlış ayrıca bir insan böyle bir durumdaysa da ona bir şey diyemezsin çünkü insanların hissettiklerinde laf edilemez ancak bu hislere kapılıp çocukları taviz edenlere birşeyler diyebilirsin burada hem hissetmeyen hem de taciz etmeyen biri var iftira atmaya gerek yok.

Son düzenleme:

RevenKalr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,110
İsim
Eren Bayram
Instagram
er3nbayram
Discord
revengeess
İslam hakkında yorum yapmaması gereken, sokaklardaki taciz olaylarının insanların aile ve ahlaki eğitimi yüzünden değil de, çocukların uygunsuz kıyafet giymeleri yüzünden olduğunu savunan, gerici zihniyetteki insan(?).

Alıntıyı görüntüle
Orada arkadaşın ne dediği apaçık belli; zamanın, insanların, toplumun değiştiğini, medeniyet adı altında yobazlaştığını anlatmak istemiş,
ama herkes ne anlamak isterse tabi.

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,649
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Orada arkadaşın ne dediği apaçık belli zamanın insanların, toplumun değiştiğini, medeniyet adı altında yobazlaştığını anlatmak istemiş,
ama herkes ne anlamak isterse tabi.
Haklısın zaten bu tür şeylerden Kur'an da bahsedilmesinin sebebi en son çare olarak izin verildiğindendir yani ilk iş şiddet uygun değil çok zor durumlar için geçerli.

Kur'an da bu tür durumlar tek bir ayetle anlatılmaz kafa karışıklığı in sebebi budur bu konu ile ilgili bütün ayetleri bir araya getirerek araştırman lazım bu sayede daha iyi sonuç alabilirsin

Bir insana böyle bir damga vuran çok yanlış ayrıca bir insan böyle bir durumdaysa da ona bir şey diyemezsin çünkü insanların hissettiklerinde laf edilemez ancak bu hislere kapılıp çocukları taviz edenlere birşeyler diyebilirsin burada hem hissetmeyen hem de taciz etmeyen biri var iftira atmaya gerek yok.
Yanlış anlamışım demek ki, sonra ifade ettim zaten (y)

Carl-S

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,532
İsim
s
İlgilendiği Kategoriler
Laptop önerileri ve Telefon önerileri
Diyanet tesfir bakabilirsiniz onun hakkında uzun yazabilirim belki

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Kutay Cantürk
Dinle dalga geçme mevzusu dönmüş, ülkede isteyen istediğini yapar mevzusu-özellikle internette- çığrından çıktı. Herkes birbirinin düşüncesi ile alay edip tartışma ortamı yaratıyor. Bunu sadece bu forum için söylemiyorum ama bunların kalıcı uzaklaşması lazım.
Kimse kimsenin düşüncesine karışamaz. Örnek deistim ama dinle dalga geçmiyorum. Canıma tak eden şey Atatürk ile dalga geçmeleri-özellikle Haxball'da-.

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,570
İsim
Yavuz
Bi kaç anlama gelebiliyor diğer diller gibi. Mesela bunun gibi bisey vardı. İşte bisey bisey yapmıyorsa hafif darp edin mi ne öyle bisey yani dövmek aklına gelir. Sorduğumda dövmek değilde itmek mis mesela. Hafifçe itin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Kutay Cantürk
Konuya dönersek: Örneğin birine hadi bunu bana kanıtla dediğimde A kişisi: Kur'an-ı Kerim'de yazıyor gibi saçma bir cevap veriyor. Yapmayın bunu. Din tartışmasında Allah'ı kanıtla diyenlere pek takmayın bu arada. Cahildir onu söyleyen.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

Forum istatistikleri

Konular
905,314
Üyeler
140,476
Son üye
Saruhan3577
Top Bottom