Neler Yeni

nisa suresi 34. ayet ile ilgili

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
bu ayeti okuduktan sonra kafam biraz karışmadı değil
müslüman olan ve olmayan arkadaşlar nasıl yorumluyorsunuz bunu

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
furkan allah razı olsun kardeşim
bilmiyordum ben bunu
bunu bilerek açtım konuyu zaten
Mesaj otomatik birleştirildi:

Proflimde yazan kişileri ciddiye alma editleyip uzun uzun yazıcam
demek istediğini pek anlamadım
profilinde kim ne yazdıysa bende gözükmüyor

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,221
İsim
Berk Atmaca
Konuşursam ağır linç yiyebileceğim düzeyde bir ayettir. Beni sorgulamaya ve araştırmaya iten ayettir. Haklı yanlarının olduğunu soylemeliyim ama bildiğin insanı insandan daha düşük bir varlik gibi gosteren şeyler yazılı. Herkesin "dovün demek istemiyor dilimize yanlış çevrilmiş" diyip "yoneticisidir" kelimesi es geçtiği, genelde insanları kutuplaştıran ve iki tarafında birbirini hor gorüp saygı duymadan tartışıp, küfürleşmeye kadar uzanan bir konu.

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Konuşursam ağır linç yiyebileceğim düzeyde bir ayettir. Beni sorgulamaya ve araştırmaya iten ayettir. Haklı yanlarının olduğunu soylemeliyim ama bildiğin insanı insandan daha düşük bir varlik gibi gosteren şeyler yazılı. Herkesin "dovün demek istemiyor dilimize yanlış çevrilmiş" diyip "yoneticisidir" kelimesi es geçtiği, genelde insanları kutuplaştıran ve iki tarafında birbirini hor gorüp saygı duymadan tartışıp, küfürleşmeye kadar uzanan bir konu.
tefsirinde şöyle savunuyor onu da
erkek gücü ve aileye bakma zorunluluğundan dolayı öyle bi cümleye yer verildi diyor tefsirciler
diğer yandan da dövmek değil serbest bırakmak kastediliyor diyorlar
kesinliği belli değil, bu arada forumda fikir özgürlüğü var başkasına saygısızlık olmadığı sürece
gönlün rahat konuşabilirsin

The Batman

80+ Silver
furkan allah razı olsun kardeşim
bilmiyordum ben bunu
bunu bilerek açtım konuyu zaten

demek istediğini pek anlamadım
profilinde kim ne yazdıysa bende gözükmüyor
Bazı İslam'a inanamayan yada inanmış gibi görünen tipler var hemen böyle konulara atlayıp dinle alay ediyorlar...

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Bazı İslam'a inanamayan yada inanmış gibi görünen tipler var hemen böyle konulara atlayıp dinle alay ediyorlar...
bi hadiste de iman eden kadınları dövmeyin diye geçiyor
yazılı kuranla ayaklı kuran diye dallar varmış
ikisi birbiriyle çelişiyor deniyor
kafam iyice karışmaya başladı

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,221
İsim
Berk Atmaca
tefsirinde şöyle savunuyor onu da
erkek gücü ve aileye bakma zorunluluğundan dolayı öyle bi cümleye yer verildi diyor tefsirciler
diğer yandan da dövmek değil serbest bırakmak kastediliyor diyorlar
kesinliği belli değil, bu arada forumda fikir özgürlüğü var başkasına saygısızlık olmadığı sürece
gönlün rahat konuşabilirsin
Dostum ucu açık bir konu. İstediğin yere çekebilirsin tesfirini. Ornek vermem gerekirse kadınlardan üstünüz o yüzden onlara istediğimizi yaptırmak için güç verildi denebilir. Bu pek akla yatmıyor değil mi? Çünkü doğduktan sonra ailemizin müslüman olması sayesinde müslümanız ve bizim için doğru o, doğru olana ters olduğundan dolayı mantıksız algılamamız olağan. Üstünde durmayacağım daha fazla. Yazdığım epey şey vardı ama paylaşmak istemedim, sildim. Az çok tarafımı belli etmiş bulunduğumu düşünüyorum. Birinin çıkıp yaawww gardeeşimmmm sen yanlış biliyonnn diyip beni otekileştirmesini istemiyorum.

The Batman

80+ Silver
bi hadiste de iman eden kadınları dövmeyin diye geçiyor
yazılı kuranla ayaklı kuran diye dallar varmış
ikisi birbiriyle çelişiyor deniyor
kafam iyice karışmaya başladı
Ben sana şöyle söyleyin Hz Muhammed hiçbir kadına tek fiske bile vurmamıştir+ olarak eşini dövenden Ahirette bizzat ben davacı olucam diye sahih hadis var şöyle düşün üstüne araba gelen arkadaşın var sen onu kurtarmak için itersin yada elinden tutar köşeye çekersin bundan fazlası olamaz! Bazı hanzolar bunu karımı tekme tokat döverim sanıyor onlara bakma

Seni az çok biliyorum zaten dinle alakası her konuya gelip taraflı bir şekilde kötüleyip gidiyorsunuz

Son düzenleme:

PİŞMANIM

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,845
İsim
İbrahim
Dostum ucu açık bir konu. İstediğin yere çekebilirsin tesfirini. Ornek vermem gerekirse kadınlardan üstünüz o yüzden onlara istediğimizi yaptırmak için güç verildi denebilir. Bu pek akla yatmıyor değil mi? Çünkü doğduktan sonra ailemizin müslüman olması sayesinde müslümanız ve bizim için doğru o, doğru olana ters olduğundan dolayı mantıksız algılamamız olağan. Üstünde durmayacağım daha fazla. Yazdığım epey şey vardı ama paylaşmak istemedim, sildim. Az çok tarafımı belli etmiş bulunduğumu düşünüyorum. Birinin çıkıp yaawww gardeeşimmmm sen yanlış biliyonnn diyip beni otekileştirmesini istemiyorum.
dostum istersen yorumunu silip özelden yazabilirsin

Margot Robbie

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
57,643
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Orada açık açık her şey yazıyor. Müslümanlar bunu evirip çevirip yumuşatıp oynatıp ters takla attırıp 3 zıplayıp 5 koşturup farklı anlama yoruyorlar, orada ne yazıyorsa o.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,662
Üyeler
138,390
Son üye
AceXV
Top Bottom