Neler Yeni

O Zaman Kızlar Ölsün

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Daha Neo feminizm ile feminizmi ayırt edemeyecek kadar acizsiniz. Feministler kadın ve erkek eşitliğini savunur. Feminizmin artışındaki sebep neredeyse her gün ya birinin ölmesi yada tecavüz edilmesinden dolayı.
bak ikidir sağda solda millete yok acissiniz yok çok cahilsiniz diye diye atıp tutuyorsun düzgün konuş ilk önce biraz ve
YazıkKafana.jpg

HoYeon Jung

80+ Gold
Bu tipleri ciddiye alman en büyük hatan zaten. Bir şey bilmeyen, boş boş konuşan tipler.

Bu konuda çok katıldığımı söylemem ama haklı olduğun bir kaç yer var. Kadına şiddet uygulayanların 1 hafta, hatta daha fazla süre boyunca haberlerde kalması doğru bir şey fakat asıl mesele ülkede sadece ''Kadına şiddete hayır'' kafasıyla yapılan haberler olması. Doğru olan ''Her türlü şiddete hayır'' kafasıyla yapılan haberler fikrimce. Kadına şiddet, erkeğe şiddet diye ayırarak bir yere varamayız. Şiddetin her türlüsüne aynı tepki verilmeli. Evet, kadın şiddetleri bu sıralar aşırı derecede arttı ve insanlar tepki gösteriyor ki sonuna kadar haklılar. Kadınların geceleri istediği zaman dışarı çıkamadığı bir ülke haline geldi Türkiye ama yine de medyada sadece kadına yönelik şiddetin dolaşması doğru değil bence. Her şiddet olayına tepki gösterilmeli, kadına veya erkeğe diye ayrılmamalı.

Şehitlerimiz konusunda da hak veriyorum, daha uzun söz edilmeli onlardan. Sadece şehidimiz var deyip geçmeleri rahatsız edici olabiliyor.

Bunun sebebi adalet sistemi. İnsanlığa dair hiç bir iz taşımayan caniler tarafından katledilen insanlara rağmen o caniler iyi hal indirimi, cart curt vesaire derken ceza bile almıyor bazen. Artık bu caniler adalet sistemi yüzünden eşimi vururum, en fazla 6 ay yatarım çıkarım kafasıyla yaşıyorlar. Bu cinayetleri işleyen caniler kadar adalet sisteminin de payı var bu işte.

Yapacağın en yanlış şey olacaktır. Böyle yaparak bahsettiğim gibi şiddeti ayrımcılığa uğratmış olursun ki bu da sana gram bir şey kazandırmaz. Kadın şiddetleri sonrası erkekler ölsün diyen kadınlar için de geçerli bir şey bu.
Son eleştirinizde size katılıyorum hocam. Biraz fazla abarttım o konuyu. Zaten yazarsam büyük ihtimal uyku falan bırakmazlar. Sürekli bildirim falan gelir.

Sfb32

80+
Hocam ben hiçbir feministin erkeği savunduğunu görmedim. Sürekli kadının erkekle eşit olduğunu söylüyorlar. Sürekli kadını savunuyorlar.
Zaten insan olanların kabul etmesi gereken kadının erkekten üstün olmadığı. Feministler kadın ve erkek eşitliğini savunur. Neo feministler ise sadece kadının gerekli olduğunu ve erkeğin gereksiz olduğunu savunur.

usper

80+ Gold
En İyi Cevap
3
. Geçen gördüm ve o kadar üzüldüm ki. 50-60 yaşlarında bir amca/dayımızın eli yanlışlıkla halk otobüsünde 16 yaşındaki (yaşını pek hatırlamıyorum ama o yaşlar falandı.) kızın eline çarpmış. Ve ne olmuş biliyor musunuz? O kızın ergen sevgilisi havalı olucam diye, bad boy olacağım diye adamı öldürmüş.
Ney.
Lan bu 14 16 yaş arası baya garip adam öldürmek ne len umarım hapislerde çürür normalde bişeyler yazardım ama neyse ban yemek istemiyorum ayrıca erkekler ölsün diyen kadınlar siz nerden çıktınız ananız kendi kendine mi yaptı a zirzoplar.

HoYeon Jung

80+ Gold
Ney.
Lan bu 14 16 yaş arası baya garip adam öldürmek ne len umarım hapislerde çürür normalde bişeyler yazardım ama neyse ban yemek istemiyorum ayrıca erkekler ölsün diyen kadınlar siz nerden çıktınız ananız kendi kendine mi yaptı a zirzoplar.
Hocam üzerinden birkaç ay geçti. Haberlere çıkmıştı. Belki yazarsanız bulabilirsiniz haberi. Kendilerini bir şey sanıyor bu çocuklar. Bir kız yüzünden her haltı yerler.

buff

80+
Sen popülist değilsin ve durumun farkındasın. Çoğu kişi senin gibi uyanmış ya da farkında değil. Medya ve basın, sosyal medya, sinema filmleri bunlar hep halkı ve toplumun kültürünü ahlakını yönlendirir. Düşünen ve farkına varan, ahlaklı insan için "erkekler çok kadın cinayeti işliyor" , "feministler asıl cinsiyetçilerdir" gibi tartışmaların çok ötesinde, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilen kişilerdir. Bu senin örnek gösterdiğin insanlar yarın öbür gün erkek cinayetleri meselesi çok popüler olur, düşünceleri tamamen tersine döner ve asla sorgulamaz. Bunlar çok oynak ve düşünmeyen sadece tüketen toplumlardır. Sistem onlara ne veriyosa anında kabullenirler. Sen bunlardan olma ve boşuna kafayı takma. Çünkü nefesini tükettiğine değmez. Kendi çapında karşılaştığın yanlışları düzelt. Efendime söyliyim mesela sokakta kötü bi olay olur elinden geldiğince yardım et, bu dünyaya iyi dokunuşlar yapmaya çalış. Bu insanların ne düşündüğüyle doğru yönlerini sırf onlara nefret duyuyorsun diye baltalama. Kendi çapında iyi olabildiğin kadar ol, insanlar ne demiş ne yapmış kontrol edemezsin bu yüzden boşver ve kinlenip kendini doldurma, yanlış yola sokma. Düşünen ve ahlaklı bir insan olman takdir edilesi. Ve dediğim gibi bu sorgulamadan sadece gördükleriyle kendine ahlak temeli oluşturanlar için kendi canını sıkma.

HoYeon Jung

80+ Gold
Sen popülist değilsin ve durumun farkındasın. Çoğu kişi senin gibi uyanmış ya da farkında değil. Medya ve basın, sosyal medya, sinema filmleri bunlar hep halkı ve toplumun kültürünü ahlakını yönlendirir. Düşünen ve farkına varan, ahlaklı insan için "erkekler çok kadın cinayeti işliyor" , "feministler asıl cinsiyetçilerdir" gibi tartışmaların çok ötesinde, neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilen kişilerdir. Bu senin örnek gösterdiğin insanlar yarın öbür gün erkek cinayetleri meselesi çok popüler olur, düşünceleri tamamen tersine döner ve asla sorgulamaz. Bunlar çok oynak ve düşünmeyen sadece tüketen toplumlardır. Sistem onlara ne veriyosa anında kabullenirler. Sen bunlardan olma ve boşuna kafayı takma. Çünkü nefesini tükettiğine değmez. Kendi çapında karşılaştığın yanlışları düzelt. Efendime söyliyim mesela sokakta kötü bi olay olur elinden geldiğince yardım et, bu dünyaya iyi dokunuşlar yapmaya çalış. Bu insanların ne düşündüğüyle doğru yönlerini sırf onlara nefret duyuyorsun diye baltalama. Kendi çapında iyi olabildiğin kadar ol, insanlar ne demiş ne yapmış kontrol edemezsin bu yüzden boşver ve kinlenip kendini doldurma, yanlış yola sokma. Düşünen ve ahlaklı bir insan olman takdir edilesi. Ve dediğim gibi bu sorgulamadan sadece gördükleriyle kendine ahlak temeli oluşturanlar için kendi canını sıkma.
Çok sağolun hocam. Bu dediklerinize her zaman uyacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Warbandda 5 tane kiralık kılıcı tek başıma dövebiliyorum orduya gelebilir miyim?
OOO iyiymiş kral. Gel gel adam eksikliği var zaten.

• Beğen
Reaksiyonlar: buff

LineaTurco

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,066
İsim
Zeki Müren
Valla çok haklısın bir kızla konuşurken artık eskisinden çok dikkat ediyorum çünkü ağzımdan yanlış bir şey çıksa 5dk içinde kemiklerim kırılır ya da bir kızın arkasında giderken artık hızlı giderek onun önüne geçmek istiyorum çünkü çok kez arkalarına dönüp bana bakıp tedirgin oluyorlar yani bu durumdan çok rahatsız oluyorum sanki onu taciz edicem gibi bakıyorlar ve ben de hemen oradan hızlıca uzaklaşmak istiyorum gerçekten son zamanlarda ülke çok tuhaf olmaya başladı
Var ya diyelim bir şey oldu yanlışlıkla etrafım saldırmaya başlıyor birini tek yumrukte yere serdin mi diğerleri karışamaz valla çok sinir oluyorum öylelerine
Mesaj otomatik birleştirildi:

Valla çok haklısın bir kızla konuşurken artık eskisinden çok dikkat ediyorum çünkü ağzımdan yanlış bir şey çıksa 5dk içinde kemiklerim kırılır ya da bir kızın arkasında giderken artık hızlı giderek onun önüne geçmek istiyorum çünkü çok kez arkalarına dönüp bana bakıp tedirgin oluyorlar yani bu durumdan çok rahatsız oluyorum sanki onu taciz edicem gibi bakıyorlar ve ben de hemen oradan hızlıca uzaklaşmak istiyorum gerçekten son zamanlarda ülke çok tuhaf olmaya başladı
Var ya diyelim bir şey oldu yanlışlıkla etrafım saldırmaya başlıyor birini tek yumrukte yere serdin mi diğerleri karışamaz valla çok sinir oluyorum öylelerine

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,449
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom