Neler Yeni

Okulu bırakma zamanı galiba

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Yılmaz
Şuan 9. Sınıfa gidiyorum ortalama bir anadoluda okuyorum ve eskisinden daha çok okuldan soğudum. Her gün lanet ederek kalkıyorum. Zaten sabah 7 güneş bile yok karanlıkta okula gitmek ayrı bir saçmalık. Okulda sadece en iyi denecek 2 kişi var geri kalan kişiler bildiğiniz terörist k*rtistanı savunan ve bunun kutsal bir şey olarak görüyorlar. Neyse bu çokta umurumda değil. Notlar çöküşte odaklanma sıkıntısı var onun içinde doktora gittim ve kan tahlili istedi çünkü annemin kaynında (bunun benim neyim olduğunu bilmiyorum) kalp hastalığı varmış ve 40'ını göremeden ölmüş. O yüzden de ilaçlar sıkıntı yaşatmasın diye normal olarak bunu istedi ve birkaç şey daha istedi ama ben bilmiyorum ve hala ilaç için doktora gidemedim. Bende öyle bir odaklanma sıkıntısı var ki ders çalışırken bile duvardaki minik bir çıkıntıya dahi takılıyorum ve bu benim ders çalışmamı verimsiz hale getiriyor. Grafiker olmak istiyorum ama zaten ülkenin durumu da belli okusam bile iş bulacağımı düşünmüyorum. Zaten bu gidişle 10. Sınıfı bile göreceğimi düşünmemeye başladım her şey çöküşte zaten mental olarak sorunlarım var bunlar günlük yaşamımı da etkiliyor tahmin ediyorsunuzdur söylemek istemiyorum. Sizce okulu bırakmalı mıyım? yoksa bırakmamalı mıyım?
Not: benim daha küçük olduğum için beni hor görenler olabilir "daha ne yaşadın ki vb." Emin olun kötü şeyler yaşadım ve hala yaşamaya devam ediyorum. Lütfen yardım edin. 2. Yazılıların başlamasına az kaldı notlarımı arttırmak istiyorum. Çoğu çalışma yöntemini biliyorum ama bu odaklanma sıkıntısı her şeyi yok ediyor. Umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim 💚

Crest

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Ömer Onur Alpaslan
okulu bırakıp ne yapacaksın peki?

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
726
İsim
Furkan ŞENGÜL
okulu bırakcan saat 6 da kalkıp 12 saat işte çalışcann

Berkarda

80+ Silver
Çıraklık oku hem para kazan ve iş öğrenirsin ben senin yerinde olsam öyle yaparım bende belki Çıraklığa gidebilirim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Okul gereksiz geliyor artık

K1NGO82

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Okulu bırakacaksan usta olmaya çalışacaksın. Çıraklık belgesi alacaksın. Açığa geçeceksin ama nasıl geçileceğini bilmiyorum. Değişti çünkü. Bunları araştır. Mental çöküntü içinse ya psikolona git ya da çok ileri seviyeyse psikiyatriye git. Ama emin ol belli bir şeyden sonra her şeyi dalgaya vurmaya başlıyorsun ciddiye almıyorsun bir şeyi. Alışıyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ahmet Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Okulu bırakacaksan usta olmaya çalışacaksın. Çıraklık belgesi alacaksın. Açığa geçeceksin ama nasıl geçileceğini bilmiyorum. Değişti çünkü. Bunları araştır. Mental çöküntü içinse ya psikolona git ya da çok ileri seviyeyse psikiyatriye git. Ama emin ol belli bir şeyden sonra her şeyi dalgaya vurmaya başlıyorsun ciddiye almıyorsun bir şeyi. Alışıyorsun.
Psikiyatriye gidiyorum zaten ve dalgaya vurmayı seven biriyim çok ciddi olmak sıkıcı geliyor o yüzden benim kişilik özelliğim gibi bir şey artık

Çıraklık oku hem para kazan ve iş öğrenirsin ben senin yerinde olsam öyle yaparım bende belki Çıraklığa gidebilirim

Okul gereksiz geliyor artık
Bilmiyom ben direk babamın yanına gitmeyi düşünüyorum

okulu bırakıp ne yapacaksın peki?
Yazın çalıştığım gibi çalışacağım

saçma sapan konuşma okulu bırakta bi hammalık yap seni büyüten anaya babaya yazık
Ne ben umurlarındayım ne onlar benim

Berkarda

80+ Silver
Psikiyatriye gidiyorum zaten ve dalgaya vurmayı seven biriyim çok ciddi olmak sıkıcı geliyor o yüzden benim kişilik özelliğim gibi bir şey artık
Bende gidiyorum 2 ayda bir ve bende ciddi çok ciddi olmayı seven biri değilim en iyisi lise pansiyonlarında kal kafa dinle

Dahası  
Reaksiyon skoru
177
İsim
Aslı
Şuan 9. Sınıfa gidiyorum ortalama bir anadoluda okuyorum ve eskisinden daha çok okuldan soğudum. Her gün lanet ederek kalkıyorum. Zaten sabah 7 güneş bile yok karanlıkta okula gitmek ayrı bir saçmalık. Okulda sadece en iyi denecek 2 kişi var geri kalan kişiler bildiğiniz terörist k*rtistanı savunan ve bunun kutsal bir şey olarak görüyorlar. Neyse bu çokta umurumda değil. Notlar çöküşte odaklanma sıkıntısı var onun içinde doktora gittim ve kan tahlili istedi çünkü annemin kaynında (bunun benim neyim olduğunu bilmiyorum) kalp hastalığı varmış ve 40'ını göremeden ölmüş. O yüzden de ilaçlar sıkıntı yaşatmasın diye normal olarak bunu istedi ve birkaç şey daha istedi ama ben bilmiyorum ve hala ilaç için doktora gidemedim. Bende öyle bir odaklanma sıkıntısı var ki ders çalışırken bile duvardaki minik bir çıkıntıya dahi takılıyorum ve bu benim ders çalışmamı verimsiz hale getiriyor. Grafiker olmak istiyorum ama zaten ülkenin durumu da belli okusam bile iş bulacağımı düşünmüyorum. Zaten bu gidişle 10. Sınıfı bile göreceğimi düşünmemeye başladım her şey çöküşte zaten mental olarak sorunlarım var bunlar günlük yaşamımı da etkiliyor tahmin ediyorsunuzdur söylemek istemiyorum. Sizce okulu bırakmalı mıyım? yoksa bırakmamalı mıyım?
Not: benim daha küçük olduğum için beni hor görenler olabilir "daha ne yaşadın ki vb." Emin olun kötü şeyler yaşadım ve hala yaşamaya devam ediyorum. Lütfen yardım edin. 2. Yazılıların başlamasına az kaldı notlarımı arttırmak istiyorum. Çoğu çalışma yöntemini biliyorum ama bu odaklanma sıkıntısı her şeyi yok ediyor. Umarım yardımcı olursunuz şimdiden teşekkür ederim 💚
Merhaba okul hayatı biteli 2 yıl olmuş biri olarak küçükken bende senin gibi okuldan nefret ederdim gitmek istemezdim ama bazı hayatın acı gerçekleri çarpınca eşşek gibi dikkat sorunu bende de vardı bu arada ama oturdum o masanın başına ve dersleri dikkat dağınıklığı nedeniyle günlük çalıştım son gün çok az çalışıp yattım dinlendim sosyal hayatımda yola belli kişiler ile devam ettim kimseyle muhatap olmadan okulu yüksek notlar ile bitirdim ama senin dediğin gibi bir sürü sağlık ve ailevi sorunlar ile de baş ettim ama dedim ki aslı bahane yapma aksi halde bu döngü devam decek sen de sanıyorsun ki şu an okuldan kurtulmak seni kurtaracak inan öyle değil yazın çalış kendini geliştir her alanda yabancı dil özellikle neyse hayattan sorun asla bitmez şimdi okulum bitti kpss'ye hazırlanıyorum geçen yıl kaza geçirip ayak bağlarım kopma noktasına geldi sınava iyi çalışamadım tedavi gördüm bu yıl yine hastalık sorunları yaşıyorum ama hayat bu amacım var arada çok bunalıyorum psikolojik olarakta zor bazı şeyler ama pes etmek gibi seçeneğim olmadı sende kendine bir düzen koy okursam ne olur okumazsam ne olur artı ve eksileri düşün ama tekrar diyorum hayatta sorun asla bitmez birilerini boş ver ve önüne bak daha çok şey getirecek bu hayat iyisi kötüsü ile yola devam et tek tavsiyem bu aksi halde başka sorunun olursa elimden geliyorsa yardım ederim fikrimi söylerim

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,890
İsim
Lokman Doğan
Okulu bırakıp da rahat bir hayat yaşayacağını mi düşünüyorsun? Öyleyse yanılıyorsun.
Hayatını mahvetme gençliğini yaşa

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,236
Üyeler
140,793
Son üye
Salihzzeki
Top Bottom