Neler Yeni

Yardım OLED monitör sürekli uyarı verir mi?

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Arkadaşlar ben şimdi IPS kullanıyorum, sorun yaşamıyorum fakat bu OLED kalitesi de cezbetti. Fakat şu ekran tazeleme yenileme olayı beni rahatsız edebilir. Kullanan arkadaşlar ne sıklıkla bu uyarı gelir? Online oyun oynayan biri olarak aniden gelen o uyarı beni çok rahatsız eder cevaplarınız bekliyorum, teşekkürler.

Almayı düşündüğüm monitör: MSI 26.5” MAG 271qpx qd-OLED E2.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,731
İsim
Oğuz Oğuz
Arkadaşlar ben şimdi IPS kullanıyorum, sorun yaşamıyorum fakat bu OLED kalitesi de cezbetti. Fakat şu ekran tazeleme yenileme olayı beni rahatsız edebilir. Kullanan arkadaşlar ne sıklıkla bu uyarı gelir? Online oyun oynayan biri olarak aniden gelen o uyarı beni çok rahatsız eder cevaplarınız bekliyorum, teşekkürler.

Almayı düşündüğüm monitör: MSI 26.5” MAG 271qpx qd-OLED E2.
Ne uyarısı?

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

valoo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
isim soyisim
Sürekli aynı görüntü ekrandaysa uyarının geleceğini söylemiş ve uyarıyı kaç saatlik kapatılacağıda anlatılmış attığın sitede. Beyaz ekranda afk kalırsan vs. panel yanmaması için uyarı verir ama oyun esnasinda ısınma harici uyarı vermez diye düşünüyorum.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,731
İsim
Oğuz Oğuz
Bende Asus ROG oled vad bildirim falan gelmiyor. Kaç defa 10 saat aynı ekran açık kaldı sorun olmadı. OLED yanığı tamamen parlaklık ile alakalı. Yüzde 70'in altındaki parlakliklarda sorun olmuyor. Üstünde ise OLED kaydırma ve panel temizleme gibi çözümler var.
Benim parlaklık yüzde 15 de o yüzden hiç sorun yaşamadım.

corez

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
256
İsim
Mert Uysal
bendede hic gelmiyor ilk defa duydum :D

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Sürekli aynı görüntü ekrandaysa uyarının geleceğini söylemiş ve uyarıyı kaç saatlik kapatılacağıda anlatılmış attığın sitede. Beyaz ekranda afk kalırsan vs. panel yanmaması için uyarı verir ama oyun esnasinda ısınma harici uyarı vermez diye düşünüyorum.
Bende Asus ROG oled vad bildirim falan gelmiyor. Kaç defa 10 saat aynı ekran açık kaldı sorun olmadı. OLED yanığı tamamen parlaklık ile alakalı. Yüzde 70'in altındaki parlakliklarda sorun olmuyor. Üstünde ise OLED kaydırma ve panel temizleme gibi çözümler var.
Benim parlaklık yüzde 15 de o yüzden hiç sorun yaşamadım.
bendede hic gelmiyor ilk defa duydum :D
Anladım arkadaşlar sağ olun anladım tamamdır. :)

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
363
İsim
Batın Köse
Oled yanıklığı parlaklık ile alakalı msı da olan uyarıyı istersen kapatabilir veya süre vererek de yapabilirsin mesala 16 saat kullandıktan sonra uyarsın gibi.

DracheN

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
.
Oled yanıklığı parlaklık ile alakalı msı da olan uyarıyı istersen kapatabilir veya süre vererek de yapabilirsin mesala 16 saat kullandıktan sonra uyarsın gibi.
Ben 400 nit parlaklı monitörümü %50'de kullanıyorum mesela çok parlak ekran sevmem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,937
Üyeler
156,861
Son üye
cacaxrd
Top Bottom