Neler Yeni

Ortaokul kayıt için 3000 TL istiyorlar

Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Father
oooo bir de dolar 1 lirayken her sene karne alacağın zaman senden 50 TL istiyorlardı vermezsen karne vermiyorlardı insanlar böyle böyle zengin oluyor nereden baksan 50dolar az para mı ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tamamdır hocam siz şimdi gidip Cimer'e olan biteni yazın ben Eskişehir'de yaşamadığım için bir şey yapamam çünkü ben Ankara'da yaşadığım için benim ilgilenmem tuhaf olur benim yardım ettiklerimin çoğu Ankara'daydı onun için yapabildim benim tavsiyem sizin Cimer'e olan biteni anlatıp başka hiçbir şey yapmamanız ayrıca eğer ki siz bulunduğunuz ilçede bir Siyasi Parti'ye gidip yardım isterseniz şikayette bulunup dava açılıyor sonrasında okul müdürü disiplin cezası alıyor keşke Eskişehir'de yaşasamda şu utanmazlara haddini bildirsem 😠 Bu ne utanmazlıktır ya biz ne hale geldik böyle devlet okulu nasıl kayıt ücreti ister :( 3000₺ birde ya yuh

Özür dilerim hocam keşke size yardım edebilseydim ama nafile size de umut vermiş gibi oldum kusuruma bakmayın :(
Peki bu paraları ne yapıyorlar cebe cukka mı ?

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Tamamdır hocam siz şimdi gidip Cimer'e olan biteni yazın ben Eskişehir'de yaşamadığım için bir şey yapamam çünkü ben Ankara'da yaşadığım için benim ilgilenmem tuhaf olur benim yardım ettiklerimin çoğu Ankara'daydı onun için yapabildim benim tavsiyem sizin Cimer'e olan biteni anlatıp başka hiçbir şey yapmamanız ayrıca eğer ki siz bulunduğunuz ilçede bir Siyasi Parti'ye gidip yardım isterseniz şikayette bulunup dava açılıyor sonrasında okul müdürü disiplin cezası alıyor keşke Eskişehir'de yaşasamda şu utanmazlara haddini bildirsem 😠 Bu ne utanmazlıktır ya biz ne hale geldik böyle devlet okulu nasıl kayıt ücreti ister :( 3000₺ birde ya yuh

Özür dilerim hocam keşke size yardım edebilseydim ama nafile size de umut vermiş gibi oldum kusuruma bakmayın :(
Ne özrü hocam gerek yok, sağolun

YazılımKafa

80+ Silver
Kardeşim 6. sınıfı başka bir ortaokulda bitirdi, nakil olacak başka bir ortaokula.
Gideceği okul; kayıt için 3000 TL, sıvı sabun, 3 top A4 kağıdı, tuvalet kağıdı, şeffaf dosya istemişler. Bunlar olmadan kayıt olunmuyormuş.
Böyle bir uygulama var mı? Yoksa yaptıkları yanlış mı?
A4 genelde istiyorlarda para istemek vs gibi bir şey kesinlikle yapamazlar. İl eğitim müdürlüğüne başvurun. Asla böyle bir meblağ falan vermeyin

benim için de ilkokulda 2014 senesinde 3000 tl vermiştik kardeşim için de geçen sene 15000 tl verdik(devlet okulu) adresimiz tutmuyor diye almışlardı bizden sizinkide öyle bir şey olabilir malzemeler normal onları herkesten istiyorlar.3000 tl yi istemek için yasal hakları yok.
15 bin mi verdiniz? Cidden nasıl böyle bir şey yaptınız

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,685
İsim
Mert Can Ergün
Hocam malzeme istekleri de böyleymiş:
3 top A4 kağıdı
24'lü tuvalet kağıdı
1 paket şeffaf dosya
sıvı sabun
tahta silgisi

Gerçekten de ihtiyaç listesini vermişler :D

Bizim adres tutuyor ona rağmen istemişler birde
Bütün okullar mı böyle yoksa başvuru yaptığınız okul mu böyle

Rivyalı Geralt

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,497
İsim
Gerald
İlgilendiği Kategoriler
YKS , League of Legends , witcher serisi , fantastik kitaplar
Kardeşim 6. sınıfı başka bir ortaokulda bitirdi, nakil olacak başka bir ortaokula.
Gideceği okul; kayıt için 3000 TL, sıvı sabun, 3 top A4 kağıdı, tuvalet kağıdı, şeffaf dosya istemişler. Bunlar olmadan kayıt olunmuyormuş.
Böyle bir uygulama var mı? Yoksa yaptıkları yanlış mı?
cimere yazın

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,685
İsim
Mert Can Ergün

Marginale

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,038
İsim
Muhammed emin efe
Bekle okulda yapabiliyor muydun?
Valla yapıyordum ama imkan varsa hocadan izin alır giderdim teneffüste çok kalabalık olur diye. Bazıları ilk izin vermiyordu sonra harbiden yalan değil ama yüz halimi vs görünce izin veriyorlardı rahat yapıyordum peçete yoksa kopariyordum bi a4 jilettt. Teneffüste de kapıya vuranlar ile vs çok kavga ettim ama.

Saintes Maries

80+ Bronze
daha bu ne?? onbinlerce lirayı bağış adı altında zorla isteyen mi dersiniz, kayıt için okula sıra alınmasını talep edenler mi dersiniz... daha neler neler var da denetleyen yok işte.

Palo DAYI

80+ Gold
devlet okulunda boyle bır durum olması kesınlıkle soz konusu olamaz cımere sıkayette bulunun benım kardesım 2 kez okul degıstı 1-2 sene once boyle bır durum olamaz
BU bıldıgın adamı s*lak yerıne koyup dolandırmak
Cımere sıkayette bulunun mudure varana kadar harkez ısınden olur o okulda

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
bedirhan
Bu saçma yasak ile yasak olan bir şeyi nasıl kanıtlayacak o zaman
yasaları ben koymuyorum yapabiliceğim bir şey yok internette şöyle yazıyor
soru: ses kaydı delil sayılır mı?
cevap: Ses kaydı, günümüzde birçok alanda kullanılan ve önemli delil niteliği taşıyabilen bir araçtır. Ancak, her kayıt hukuka uygun delil değildir. Özellikle, izinsiz ve hukuka aykırı şekilde elde edilen ses kayıtları, delil olarak kullanılamaz. Hatta, bu tür kaydetme eylemlerinin suç teşkil etmesi mümkündür.
soru2:izinsiz ses kaydı yasal mı
cevap2:Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

yasaları ben koymuyorum yapabiliceğim bir şey yok internette şöyle yazıyor
soru: ses kaydı delil sayılır mı?
cevap: Ses kaydı, günümüzde birçok alanda kullanılan ve önemli delil niteliği taşıyabilen bir araçtır. Ancak, her kayıt hukuka uygun delil değildir. Özellikle, izinsiz ve hukuka aykırı şekilde elde edilen ses kayıtları, delil olarak kullanılamaz. Hatta, bu tür kaydetme eylemlerinin suç teşkil etmesi mümkündür.
soru2:izinsiz ses kaydı yasal mı
cevap2:Kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları, taraflardan herhangi birinin rızası olmaksızın bir aletle dinleyen veya bunları bir ses alma cihazı ile kaydeden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
ancak odada kamera varsa kamera kayıtlarını delil olarak gösterebilir diye düşünüyorum

Feyzoş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Feyzan Mutluay
izinsiz ses kayıtları sadece küfürde sıkıntı çıkarmıyor çünkü ses kaydı aliyorum dersen kufur etmez fakat diger izinsiz ses kayıtlari yasaktir

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,155
Üyeler
154,877
Son üye
hotslie
Top Bottom