Neler Yeni

Yardım Oyun Oynarken Kasıyor

Uslust

80+
Bir kaç gün önce açtığım konu da bununla ilgiliydi düzelmedi lütfen yardım edin. Bilgisayarım güçlü ama valorantta 200-300 fps arası alırken kasıyor. Başka oyunlarda da kasma oluyor. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Ekran kartım RX6700 arkadaşımda rx6600 var hiç bir sorun yaşamadı. DDU ile driveri sildim baştan yükledim. Dün işlemci macununu artic mx4 sürüp yeniledim içini temizledim. Xmp açık kapalı iki türlü de denedim bir şey değişmedi. AMD SmartAcces Memory açık kapalı yine bir şey değişmedi. Sorun eğer başka bir parçadaysa nasıl anlayabilirim veya yazılımsal ise nasıl düzeltebilirim lütfen anlayan birisi yardım etsin.

Sistem özellikleri
Ekran Kartı: RX 6700
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: XPG Gammix D30 8+8
SSd: WD Black SN770
Anakart: Asus B550M-K
Güç Kaynağı: Zalman MegaMax 600w

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Söylemek istemiyorum
Bir kaç gün önce açtığım konu da bununla ilgiliydi düzelmedi lütfen yardım edin. Bilgisayarım güçlü ama valorantta 200-300 fps arası alırken kasıyor. Başka oyunlarda da kasma oluyor. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyorum. Ekran kartım RX6700 arkadaşımda rx6600 var hiç bir sorun yaşamadı. DDU ile driveri sildim baştan yükledim. Dün işlemci macununu artic mx4 sürüp yeniledim içini temizledim. Xmp açık kapalı iki türlü de denedim bir şey değişmedi. AMD SmartAcces Memory açık kapalı yine bir şey değişmedi. Sorun eğer başka bir parçadaysa nasıl anlayabilirim veya yazılımsal ise nasıl düzeltebilirim lütfen anlayan birisi yardım etsin.

Sistem özellikleri
Ekran Kartı: RX 6700
İşlemci: Ryzen 5 5600
Ram: XPG Gammix D30 8+8
SSd: WD Black SN770
Anakart: Asus B550M-K
Güç Kaynağı: Zalman MegaMax 600w
V sync açıp denedinmi hocam

Palo DAYI

80+ Gold
ekran kartı drıvırında sorun olabılır mısal ben suan son surumu kullanıyrum asagıdakı sorunu yasıyorum ama bır oncekı surumde boyle bır hata almıyordum
sorunu suan sadece forza 5 de yasıyorum fps drop yıyıyorum drıver uzerınden hangı ayarı yaptıysam duzelmedı

Uslust

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
V sync açıp denedinmi hocam
Deneyip yazıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ekran kartı drıvırında sorun olabılır mısal ben suan son surumu kullanıyrum asagıdakı sorunu yasıyorum ama bır oncekı surumde boyle bır hata almıyordum
sorunu suan sadece forza 5 de yasıyorum fps drop yıyıyorum drıver uzerınden hangı ayarı yaptıysam duzelmedı
Çözümü var mı ?

Palo DAYI

80+ Gold
bahsettıgım ayarlar kısmı surda ama ne yaptıyzam cozemedım
Ekran Görüntüsü (412).png

Ameyus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
611
İsim
Ahmet Yıldırım
Oyununuz düşük ayarlardaysa yükseğe çekin. Darboğaz olabilir.

Palo DAYI

80+ Gold
Deneyip yazıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çözümü var mı ?
suan the last of us ta fsr kalıte modunda 2k 'da 00-120fps verıyor sorun yasamıyorum bendekı sorun forzada oluyor buyuk ıhıtımal cozemessem eskı drıvera donebılırım

Uslust

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oyununuz düşük ayarlardaysa yükseğe çekin. Darboğaz olabilir.
Darboğazla alakalı olduğunu düşünmüyorum uncharted 4 te full ayarlarda oynarken de fps yüksek olmasına rağmen kasıyordu. Ekran kartı %100 kullanımdaydı. Ama dediğinizi yine de denerim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,553
Üyeler
150,709
Son üye
KaranlıkAdam
Top Bottom