Neler Yeni

Oyunlarda Bilgisayar çökmesi

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
Rx 6500 xt i3 10105f sisteme sahibim bilgisayarı alalı 7 ay oluyor ve 2 haftadır oyun oynarken ekran siyah olup ses, görüntü ve bütün işlevler gidiyor. Sıcaklık değerleri oyun içinde işlemci için 75°C civarı iken halen daha buna bir çözüm bulamadım. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, Şimdiden teşekkür ederim.

Akut Yelmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Eren Kozan
psu yetersiz kalıyor olabilir. psu kaç watt?

Akut Yelmas

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
217
İsim
Eren Kozan
benimde böyle bir ekran gitme kapanma problemim vardı psu yetersizmiş değiştirince düzelmişti. Hangi parça sorun çıkartıyor kavrıyabilmiş değilim.

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
benimde böyle bir ekran gitme kapanma problemim vardı psu yetersizmiş değiştirince düzelmişti. Hangi parça sorun çıkartıyor kavrıyabilmiş değilim.
Sıcaklıktan dolayı olduğunu düşündüm Termal macunu Biraz fazla sürdüm ama sıcaklık çok da fazla değil yani macun dan önce 100°C görüyordu şimdi 80 i nadiren görüyor.

donanimci98

80+ Bronze
discord ve chrome da donanım hızlandırmayı kapatıp dener misin? ben de benzer sorunu böyle çözmüştüm.

Loading...

80+ Silver
Rx 6500 xt i3 10105f sisteme sahibim bilgisayarı alalı 7 ay oluyor ve 2 haftadır oyun oynarken ekran siyah olup ses, görüntü ve bütün işlevler gidiyor. Sıcaklık değerleri oyun içinde işlemci için 75°C civarı iken halen daha buna bir çözüm bulamadım. Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, Şimdiden teşekkür ederim.
Bence yazılımsal.
Mavi ekran yiyor musun peki?

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence yazılımsal.
Mavi ekran yiyor musun peki?
Hayır hocam oyunlarda Bi fps düşmesi veya fan hızlanması gibi bir şey oluyor bazen ondan sonra alt tab atma veya bir sekmeyi açma gibi eylemlerden sonra anında görüntü gidiyor. Kasanın ve bütün ekipmanların ışıkları yanıyor fakat hem ses hem görüntü olmayınca hiç bir çözümü olmuyor ve restart atında anında düzeliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

discord ve chrome da donanım hızlandırmayı kapatıp dener misin? ben de benzer sorunu böyle çözmüştüm.
Hocam bazen gün boyunca hiç olmuyor bazen 10dk da bir oluyor ama Bi deneyeyim.

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
777
İsim
Furkan ŞENGÜL
yazılım ile ilgili bir hata olablir

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Mustafa
Hocam wattman hatası olabilir ekran kartı dolaylı olarak

NxOnSLyr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Melihcan
ddu ile driveri sil sonra en güncelini yükle ve tabii ki de fanlarına falan bi hava tut tozu gitsin
Hocam fanları temizledim ama ddu ile sildiğimde bilgisayar bir kere hata verdiği için driverlara hiç dokunmadım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,644
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn
Top Bottom