Neler Yeni

oyunlarda fps dalgalanması

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
arkadaşlar merhabalar birkaç gün önce bilgisayarıma sıvı soğutma taktım ve o günden beri oyunlarda fps dalgalanması yaşıyorum nedeni nedir yardımcı olabilir misiniz
ekran kartı: msi4060ti
işlemci: ryzen7 7700
anakart: msi pro B650M-A WİFİ
sıvı soğutma: thermalright aqua elite 240mm v3
ram: crucial 16gb DDR5

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammed Koçak
arkadaşlar merhabalar birkaç gün önce bilgisayarıma sıvı soğutma taktım ve o günden beri oyunlarda fps dalgalanması yaşıyorum nedeni nedir yardımcı olabilir misiniz
ekran kartı: msi4060ti
işlemci: ryzen7 7700
anakart: msi pro B650M-A WİFİ
sıvı soğutma: thermalright aqua elite 240mm v3
ram: crucial 16gb DDR5
ısı değerleri nedir sıvı soğutmayı doğru montajladığına eminmisin

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ısı değerleri nedir sıvı soğutmayı doğru montajladığına eminmisin
hocam HWinfoda 56 derece normalde doğru montajladığıma eminim bugün bilgisayarcıya götürdüm bir montaj hatası olsa sanırım söylerdi

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammed Koçak
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
boşta 56 dimi yükte kaç derece
prime95 testlerini 15 20dk çalıştırdığımda 75 dereceyi gördü en fazla donanımsal kaynaklıdan ziyade yazılımsal olduğunu düşünüyorum fresh start atıp bios update ardından windows kurulumu ile çözüme ulaşır mı ne dersiniz

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammed Koçak
prime95 testlerini 15 20dk çalıştırdığımda 75 dereceyi gördü en fazla donanımsal kaynaklıdan ziyade yazılımsal olduğunu düşünüyorum fresh start atıp bios update ardından windows kurulumu ile çözüme ulaşır mı ne dersiniz
aslında olabilir be fresh kurulumla 15 20fps fazla almıştım ama benim windows baya harap olmuştu denemenizde fayda var çünkü sıcaklıklar normal seviyelerde

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
aslında olabilir be fresh kurulumla 15 20fps fazla almıştım ama benim windows baya harap olmuştu denemenizde fayda var çünkü sıcaklıklar normal seviyelerde
şöyle söyleyeyim soğutma montajından önce max grafiklerde lolde 240fpsten aşağı almıyordum ancak şu an 240tan 180e bazen 140lara kadar iniyor ve bu sorun cs için de geçerli anlam veremedim şahsen stok soğutucu stabil değerler sunuyordu psunun yetersiz kalma gibi bir durumu olabilir mi atlas marka 750w bir psu var kasada

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammed Koçak
şöyle söyleyeyim soğutma montajından önce max grafiklerde lolde 240fpsten aşağı almıyordum ancak şu an 240tan 180e bazen 140lara kadar iniyor ve bu sorun cs için de geçerli anlam veremedim şahsen stok soğutucu stabil değerler sunuyordu psunun yetersiz kalma gibi bir durumu olabilir mi atlas marka 750w bir psu var kasada
markayı ilk defa duydum normalde o sisteme 750 çok rahat yeter

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
markayı ilk defa duydum normalde o sisteme 750 çok rahat yeter
cougar kasamla birlikte geldi haricen satılan bir şey değil sanırım benim anlamadığım şey stok soğutucu neden daha stabil fps değerleri sunuyordu hiçbir şekilde anlamlandıramadım

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammed Koçak
cougar kasamla birlikte geldi haricen satılan bir şey değil sanırım benim anlamadığım şey stok soğutucu neden daha stabil fps değerleri sunuyordu hiçbir şekilde anlamlandıramadım
belki psu kaliteli değil ise markayla ilgili bilgim yok araştırın kalitesini kalitesiz ise 750 yalandan bi 750 olabilir mesela verdiği güç 550 600 ise sıvı soğutma biraz daha fazla watt ister yetmeyebilir ama psu markasını modelini araştırın kaliteli mi değil mi diye

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
belki psu kaliteli değil ise markayla ilgili bilgim yok araştırın kalitesini kalitesiz ise 750 yalandan bi 750 olabilir mesela verdiği güç 550 600 ise sıvı soğutma biraz daha fazla watt ister yetmeyebilir ama psu markasını modelini araştırın kaliteli mi değil mi diye
kral bronz sertifikalı falan diyor ancak tek satılan bir şey olmadığı için çok fazla yorum yok rica etsem bir de sen bakabilir misin

dlep

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Muhammed Koçak
kral bronz sertifikalı falan diyor ancak tek satılan bir şey olmadığı için çok fazla yorum yok rica etsem bir de sen bakabilir misin
tam markasını ve modelini yazarmısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

atlas cougarın modeli imiş kalitede bir problem yoktur diye düşünüyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
kutay
tam markasını ve modelini yazarmısın
Mesaj otomatik birleştirildi:

atlas cougarın modeli imiş kalitede bir problem yoktur diye düşünüyorum
yani ben de öyle düşünüyorum ancak sorunu bir yere bağlayamıyorum tek 16gb ram yetersiz kalmış olabilir mi peki böyle bir ihtimal var mı

Top Bottom