Neler Yeni

Panteizm inancı hakkında ne düşünüyorsunuz ?

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Panteizim yok oizim buizim arkadaş bu ne ya. Gelin yeni inanç kuruyorum Atak Helikopterizim

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
İlk yazdığın cümleye bak dostum tüm tartışmayı başlatan cümle. 🥱
Baktım bir şey yok.
Screenshot_20230808-004547_Chrome.jpg

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Saçma bir cümle değil doğru bir cümle. Bu dinler ve inançlar insan ürünü.
İnanacak bir şey aramak insanın doğasında vardır. Issız ormanlarda izole olarak yaşayan kabilelerin bile çizdikleri şekillere, bazı hayvanlara veya gök cisimlerine (ay, güneş) taptıkları görülmüştür. Elbette inanmak ve inanmamak tercih meselesi ancak insan ürünü demek çok büyük bir saygısızlık. Bunu algılamamak veya algılayamamak sonucu değiştirmez, bu kelimeyi kullanmamanız gerek. Herkes kendi inancını kendisi yaşasın ve diğerlerine dayatma yapmasın. Kimse de yersizce diğerinin inancına saygısızlık etmesin. Bu kadar basit aslında :)

José Mourinho

80+ Silver
Uygunsuz davranış
2 tane takipçi için din uyduruyorlarya sinir oluyorum. Ateizm dir Agnostizm dir bunlar beni ilgilendirmezde. Bu tur saçma s a | a k dinler uydurup sonra bunlara inanan 5 iq muz soyup muz yiyen internet maymunlara oluşuyor. En ufak bunların dinini eleştirincede hemen sövmeye başlıyorlar. Kısaca bunlar saçmalık.

TinerciAlper

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,228
İsim
Alper Burak Sarı
Instagram
alperburaks
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198343077776
Discord
Alperburaks
ve
bu videodaki kız hakkında ne düşünüyorsunuz bence biraz kafasında problem var akıl hastanesine acilen gitmesi lazım
Bunlarda yeni turedi asiri tilt oluyorum izleyenin kendisine saygisi yoktur

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Saçma bir cümle değil doğru bir cümle. Bu dinler ve inançlar insan ürünü.
Birde şuna değineyim atlamışım. Ben zaten insan ürünü değil demedim. Hâlâ başta takılı kalmışsın dostum sanki hiç son konuştuklarımız yaşanmamış gibi. Sen aynı kefeye koymadığını ima ettin ve bu durum da söylediğin ilk cümleyi boşa çıkardı yani aynı kefeye koymakla ilgili cümlene saçma vurgusu yaptım aslında. Bir nevi kendinle çeliştiğini gösterdim. Yani artık söylediğin ilk cümle saçma kalıyor son söylediklerine göre.

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
İnanacak bir şey aramak insanın doğasında vardır. Issız ormanlarda izole olarak yaşayan kabilelerin bile çizdikleri şekillere, bazı hayvanlara veya gök cisimlerine (ay, güneş) taptıkları görülmüştür. Elbette inanmak ve inanmamak tercih meselesi ancak insan ürünü demek çok büyük bir saygısızlık. Bunu algılamamak veya algılayamamak sonucu değiştirmez, bu kelimeyi kullanmamanız gerek. Herkes kendi inancını kendisi yaşasın ve diğerlerine dayatma yapmasın. Kimse de yersizce diğerinin inancına saygısızlık etmesin. Bu kadar basit aslında :)
Haklısınız hocam.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,820
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam
✪SoloTürk
Twitter
rulerkoala
Discord
stereohearts#1401
Haklısınız hocam.
Haklı haksızlık bir durum yok hocam aslında, siz de haklısınız diğer kişiler de çok dayatma yapabiliyor veya kendi dini hakkında pek bir şey bilmeden diğer kişilere sallama yapabiliyor. Adama derler cuma namazı kaç rekat diye bön bön bakar :D

Dash Zeus

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,233
İsim
Hezekiel
Baktın, şimdi son yazdığımı öyle oku ona göre yanıtla
Birde şuna değineyim atlamışım. Ben zaten insan ürünü değil demedim. Hâlâ başta takılı kalmışsın dostum sanki hiç son konuştuklarımız yaşanmamış gibi. Sen aynı kefeye koymadığını ima ettin ve bu durum da söylediğin ilk cümleyi boşa çıkardı yani aynı kefeye koymakla ilgili cümlene saçma vurgusu yaptım aslında. Bir nevi kendinle çeliştiğini gösterdim. Yani artık söylediğin ilk cümle saçma kalıyor son söylediklerine göre.
Koymadığımı ve ne durumda aynı kefeye koyduğumu söyledim.

The Semih

80+ Silver
Tarih boyunca insanoğlu birşeylere inanma ihtiyacı duymuş zaten, doğamızda var bu tatmin olmak için tonlarca inanç çıkarıyorlar.

F.A. Idoll

80+ Bronze
En İyi Cevap
3
Koymadığımı ve ne durumda aynı kefeye koyduğumu söyledim.
OFFFFFFFF Beynin herhalde sınırlı kapasitede çalışıyor dostum ya da unutkanlık falan var sende bazı bilgileri alıp diğerlerini mi atıyorsun artık ne yapıyorsan anlamadım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Panteizm bu videoyla ortaya çıkmış bir şey değil arkadaşlar.
Allah allah öyle mi olmuş

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,058
Üyeler
140,757
Son üye
Adnan27
Top Bottom