Neler Yeni

Yardım Pasaportuma Kayıtlı telefonumu satamıyorum!

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Arkadaslar kendime 2019 da ilk çıktığı günlerde Samsung s10+ getirmiştim yurt dışından. Ozamanlar çok yeni bir cihaz olduğu için imei atilamiyordu bende pasaportuma kayıt yaptırdım. Şimdi sorun şu telefonumu satıp, üst model almak istiyorum ama pasaport benim adıma olduğu için sadece benim üzerime kayıtlı olan Hatlar kullanabiliyor. Başka kişinin hattını takınca şebeke gidiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Konu hakkında bilgisi olan yardım edebilirseniz sevnirim.

Perfectshot06

Moderatör
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,110
İsim
Oğuz Oğuz
2020 öncesi alınan cihazlarda öyle bir kural yok diye biliyorum.
Eğer var ise de 3 yıl sonra herkes takabiliyor olması lazım.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

şahin doğan

80+ Platinum

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar
e çözümü yok tabi 'yeni kanun' ile yurtdışından telefon alımlarını azaltmak için uygulanan bir uygulama :D saçma işler

equinoxx

80+ Bronze
Arkadaslar kendime 2019 da ilk çıktığı günlerde Samsung s10+ getirmiştim yurt dışından. Ozamanlar çok yeni bir cihaz olduğu için imei atilamiyordu bende pasaportuma kayıt yaptırdım. Şimdi sorun şu telefonumu satıp, üst model almak istiyorum ama pasaport benim adıma olduğu için sadece benim üzerime kayıtlı olan Hatlar kullanabiliyor. Başka kişinin hattını takınca şebeke gidiyor. Bunu nasıl çözebilirim? Konu hakkında bilgisi olan yardım edebilirseniz sevnirim.
3 yıl sonra herkes takabiliyor.

!ROGStrix!

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Daha bir yılın var üstad :)

equinoxx

80+ Bronze
30 Mayıs 2019 sonrası yurda giriş tarihi üzerinden pasaport kaydı gerçekleştirildiğinde ancak 3 yıl sonra cihaz her hatla aktif çalışır hale geliyor. BTK'yı arayıp imei kayıt tarihinizi kontrol ettirin. Ancak o tarih dolduğunda aktif hale gelir. Şahsi fikrim keşke 4 aylık süreyi kullansaydın. Üstüne cihazın çift sim ise diğer sime de hattı taktıktan sonra 8 ay yapar. O süre dolana kadar çoktan imei atılır hale gelirdi.

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
30 Mayıs 2019 sonrası yurda giriş tarihi üzerinden pasaport kaydı gerçekleştirildiğinde ancak 3 yıl sonra cihaz her hatla aktif çalışır hale geliyor. BTK'yı arayıp imei kayıt tarihinizi kontrol ettirin. Ancak o tarih dolduğunda aktif hale gelir. Şahsi fikrim keşke 4 aylık süreyi kullansaydın. Üstüne cihazın çift sim ise diğer sime de hattı taktıktan sonra 8 ay yapar. O süre dolana kadar çoktan imei atılır hale gelirdi.
Cihazım çift simli. Turkiyede satılan modelden değil. Diğer sim olayını tam anlamadım. 3 yılı doldurduğum da ikisi birden açılmayacak mi yoksa sadece sim 1 mi aktif olacak

equinoxx

80+ Bronze
Cihazım çift simli. Turkiyede satılan modelden değil. Diğer sim olayını tam anlamadım. 3 yılı doldurduğum da ikisi birden açılmayacak mi yoksa sadece sim 1 mi aktif olacak
Kaydettiğin imei hangisi ise o kullanılır hale gelir. Dediğim şey şuydu. Cihaz yeni olduğu için imei atılmıyordu ya, çift sim 4+4 8 ay kullanım hakkı sunardı sana. pasaport kaydı yerine imei atma için bu süre içinde bekleyebilirdin.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Kaydettiğin imei hangisi ise o kullanılır hale gelir. Dediğim şey şuydu. Cihaz yeni olduğu için imei atılmıyordu ya, çift sim 4+4 8 ay kullanım hakkı sunardı sana. pasaport kaydı yerine imei atma için bu süre içinde bekleyebilirdin.
Şu an imei atılabiliyorsa şu an attırıp satsın?

equinoxx

80+ Bronze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,712
Üyeler
141,477
Son üye
teixeira22
Top Bottom