Neler Yeni

Pazartesi almak istedigim bilgisayarı inceler misiniz lütfen

BurakBek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Burak Bektaş
Screenshot_20240504-095013_Samsung Internet.jpg

Mesaj otomatik birleştirildi:

Eski diye endişe etme hemen hemen aynı güçte ekran kartları ;)

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Fırat divitci
Biostar anakart alma hocam bana güven
Sebep? O seçenekler arasında kendisinden 2500tl dsha pahalı olan ATX asus b650 anakartından daha iyi VRM'lere sahip o anakart. Markacılık oynamayalım, modele bakalım lütfen.

En f/p sistem bu şu an. Bütçen yetmiyor ise soğutucuyu şimdilik çıkar, birkaç ay sonra eline para geçince 1500tl'ye phantom spirit alır takarsın. Ramleri mümkünse 2x16 6000mhz cl30 al. 7000 serisinin en iyi performans verdiği frekanslar bunlar.
Ben benim 7800x3d'de de bu frekansları kullanıyorum.

Ekler

• Screenshot_20240504_100239_Chrome.jpg
    Screenshot_20240504_100239_Chrome.jpg
    520 KB · Hit: 57

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,804
İsim
Emir
Knk işlemci farkı Ram farkı ssd farkı birde marka farkı var ben sana elimden geldiğince kaliteli ucuz topladım yine karar senin seçim senin ama benim topladığım senin topladığın dan daha iyi fiyat olarak da bence gösterdiğin kasaya kalitelisine göre iyi iyi ki fiyat farkı var zaten artı sen işlemci soğutucu ile hd eklememişsin bende onları çıkarırsam 44k yapıyor 4k fark kaliteye performans ele alırsak 4 k iyi
Bilmeyen birisi olsa ne kandırırsın insanları ya :D
işlemci farkı yok denecek kadar az
ram farkı veyahut m2 farkı diye sallamışsın.Benim attıklarım bile daha iyi :D.Ekran kartı konusuna bile girmeyeceğim.Soğutucu 1.5k ya soğutucu alırsın geçer gider.Rica ediyorum insanları yanlış bilgilendirme.

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Fırat divitci
Seçtiğim asus daha iyi değil midir

Msi pro b650 var seçeneklerde 400 küsürat fark ile o olur mu hocam
Seçtiğim asus daha iyi değil midir

Msi pro b650 var seçeneklerde 400 küsürat fark ile o olur mu hocam
O anakartlar iyi modeller değil beyler, sırf bir markanın başka bir ürünü iyiydi diye model bakmadan ürün seçilmez.

Ekler

• Screenshot_20240504_090202_YouTube.jpg
    Screenshot_20240504_090202_YouTube.jpg
    1.1 MB · Hit: 99

ThE LoSt

80+ Silver
Pazartesi maaşım yattığı için artık istediğim bilgisayarı almak istiyorum ben böyle özelleştirdim sizin daha iyi öneriniz var mı acaba kasa olarak en fazla 50 k verebilirim ama bu sistem özellikleri yeterse daha fazla vermeye gerek yoktur sanırım 😊ürün linki: https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ Alıntıyı görüntüle
Psu o sisteme layık değil uzak durun alttaki arkadaşın önerisi kyber 750w daha mantıklı olacaktır.

Nquyen

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,251
İsim
Selim
Pazartesi maaşım yattığı için artık istediğim bilgisayarı almak istiyorum ben böyle özelleştirdim sizin daha iyi öneriniz var mı acaba kasa olarak en fazla 50 k verebilirim ama bu sistem özellikleri yeterse daha fazla vermeye gerek yoktur sanırım 😊ürün linki: https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ Alıntıyı görüntüle
Soğutucuyu çıkart ssd de normal orjinalde ne veriyorsa o kalsın hatta sistemi hiç elleme 7400 lira farkla 4070ti ekleyin geri kalan parçaları da ay ay eklersiniz çünkü ucuz o parçalar ha istersen anakarti biraz farkla şuan ki yaptığın gibi yap

https://www.itopya.com/KendinTopla?...3331_1-25290_1-25661_1-25325_1-20305_1-8839_1 sana önerim işlemci daha güçlü artı seçtiğim rx 6800 anakart rtx 4070 eş değer neredeyse fiyat farkı çok olduğu rx 6800 seçtim ekran kartı gerçekten güzel drive sorunları kesinlikle yok 1080p 2K çözünürlük de ultra graphics 120 fps yakın oynatır
Driver sorunları var ve 4070 ile kıyaslanamaz 👍 7000 serisi çıkmışken 6800 almak ve bunu 4070 superle kıyaslamakta bilim 🤔 fsr 2.0 var çamur 720p yap daha iyi olur aynı fps verir 👍

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Abdul
askim bence kule tipi soğutma al ssd hızını az bişi daha arttır fistik gibi olur
Önerileceginiz görsel var mı linkten özelleştirip resim atsanız

Sebep? O seçenekler arasında kendisinden 2500tl dsha pahalı olan ATX asus b650 anakartından daha iyi VRM'lere sahip o anakart. Markacılık oynamayalım, modele bakalım lütfen.

En f/p sistem bu şu an. Bütçen yetmiyor ise soğutucuyu şimdilik çıkar, birkaç ay sonra eline para geçince 1500tl'ye phantom spirit alır takarsın. Ramleri mümkünse 2x16 6000mhz cl30 al. 7000 serisinin en iyi performans verdiği frekanslar bunlar.
1 2 ay soğutucu olmadan sorun olmaz mı yani

Son düzenleme:

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
425
İsim
Barış Okçu

Özelliğe değil de yazılımına da elimdeki aynı cihaz iki farklı anakartta farklı performanslar gösteriyor. Ssd hızı ve oyunlarda saçma ***** fps farklılıkları görüyorum. Ayrıca tpm ayarı biosta sıkıntı çıkartıyor çok uğraştırıyor. Ayrıca bios arayüzü de çok kötüdür kendisinin. Kullanıp deneyimleyen biri olarak ravsiye etmiyorum. Ha sen alırsın orası beni bağlamaz 👍

Omerturen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Ömer Faruk
Ben senin yerinde olsam inno palit gibi marka ekran kartları almam ramlarda aynı şekil ram için corsair ekran kartı asus msi gibi bilindik markalar seçmen olur bu tamamen şahsi fikrim yinede sen bilirsin

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
224
İsim
Fırat divitci
Önerileceginiz görsel var mı linkten özelleştirip resim atsanız

1 2 ay soğutucu olmadan sorun olmaz mı yani
İdare edersin, ısınır ama 7500f muazzam ısınan bir işlemci değil.

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
434
İsim
oguz kagan
İlgilendiği Kategoriler
pc toplama. hazır sistemler
Discord
kaan8765
hocam tek tek anlatıyorum dikkat edin eğer sadece valorant gibi fps oyuu oynayacaksan https://www.gamegaraj.com/urun/pentakill-7a-rtx4000-ti-s/ bu sistemde işlemciyi 7800x3d anakartı biostar ramı lexar thor ssd adata legend ve soğutucuyu coler master 240mm yaparak alabilirsin eğer sadece hikayeli oyun oynayacaksan https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ bu sisteme ekran kartı 4070 ti super jetstream ram lexar kasa xpg soğutucu thermal right peerless assains yapıp al eğer iki oyun türünüde oynayacksan https://www.gamegaraj.com/urun/shark-7000/ ramı lexar thor kasayı xpg soğutucuyu peerless assasins ekran kartını inno3d yap ve al

Top Bottom