Neler Yeni

Çözüldü✓ PC DONANIM İYİ AMA GEÇ AÇILIYOR !!!

XzBİT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre KARASU
diskmark tan hız ve sağlık kontrolü yapıp at bakalım bir , bende ssd aldııgm da ( oda kingston ) yavas acılma ve masaüstünde bile yavaslık vardı , değişime yolladım gitti geldi sorun düzeldi.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    73.8 KB · Hit: 27

XzBİT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre KARASU
Ssd test yapıp ssd sağlığını kontrol edermisiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunun başlangıçla bir alakası yok arkadaşlar. Daha Windows yüklemeye geçmeden beklediğini söylüyor zaten arkadaş. Bir BIOS sorunu bu belli yani. Fastboot yoksa donanımları açılışta uzun süre tarar o da böyle uzun sürer.
Evet bios ekranı gelene kadar olan süre çok uzun sonrasında bir sıkıntı yok.

Ekler

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    73.8 KB · Hit: 20

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,596
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları

Evet bios ekranı gelene kadar olan süre çok uzun sonrasında bir sıkıntı yok.
SSD falan uğraşmayın boşuna, BIOS'ta o fastboot seçeneğini bulmanız gerekiyor bir şekilde. Ayrıca buna ek olarak belleklerde XMP falan açıksa kapatıp denemenizi de öneririm.

XzBİT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre KARASU
Onlar M.2'si en iyi sistemler.
7300 okuma 6000 yazma hızı var benim ssd de bence gayet iyi bir ssd

SSD falan uğraşmayın boşuna, BIOS'ta o fastboot seçeneğini bulmanız gerekiyor bir şekilde. Ayrıca buna ek olarak belleklerde XMP falan açıksa kapatıp denemenizi de öneririm.
Evet açık ama kapatıp denedim ve hatta ram hızlarını düşürüp denedim onunlada ilgili değil.

crazyreign

80+ Titanium
En İyi Cevap
80
Dahası  
Reaksiyon skoru
38,602
İsim
Hayalet
İlgilendiği Kategoriler
fotoşop
AM5 platformunda olan bir sıkıntı. İlerde çıkacak olan BIOS güncellemeleriyle çözülür anca bu. Beklemekten başka yapabileceğin bir şey yok.
1680629346452.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
Talha Karaaslan
hocam aynı sorunu bende yaşadım ve çözdüm samsung 980 pro ile 40 saniyede açılıyordu çözüm olarak tek yaptığım kasanın ön tarafındaki usb portlarını boşaltmak oldu şuan da 7snde açılıyor, artık kasanın önüne bir şey takmıyorum açılışta ciddi yavaşlatıyo. eğer ön taraflar boş ise tavsiyem usb aygıtlarını cihaz açıldıktan sonra başlat seçeneğini windowsta ayarlarda bulman yerini tam bilmiyorum

XzBİT

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Emre KARASU

hocam aynı sorunu bende yaşadım ve çözdüm samsung 980 pro ile 40 saniyede açılıyordu çözüm olarak tek yaptığım kasanın ön tarafındaki usb portlarını boşaltmak oldu şuan da 7snde açılıyor, artık kasanın önüne bir şey takmıyorum açılışta ciddi yavaşlatıyo. eğer ön taraflar boş ise tavsiyem usb aygıtlarını cihaz açıldıktan sonra başlat seçeneğini windowsta ayarlarda bulman yerini tam bilmiyorum
Portlar boş

Top Bottom