Neler Yeni

pc donma sorunu yaşıyorum

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
pcyi yeni aldım biosunu güncelledim driverları kurdum testleri yaptım herhangi bir sorun çıkmadı. sadece pcde donma sorunları yaşıyorum. fark ettiğim 2-3 şey var sadece onları paylaşacağım. sürekli olmuyo bu donma, xboxtan bir oyun indirirken daha sık oluyo sanırım, donmaya başladığı gibi monitör üzerinden oc ayarını aç/kapa yaptığımda düzeliyo direk donma sorunu. oc kapalıydı açtım donma geçti mesela. açıkken kapadım o zaman da geçti. hatta donarken bi kez ekran tazeleme hızını 165den 144e çektim o zaman da donma düzeldi. tam olarak sorunu anlamadım bios güncelledikten sonra mı oldu onu da bilmiyorum çünkü pcyi alır almaz biosunu güncellemiştim. daha 2gün önce aldığım pcnin bu şekil sorunlar çıkarması çok canımı sıkıyo!!
aynı zamanda sonradan baktığımda amd software adrenaline editionda gördüğüm bi mesaj beklenmedik sistem arızası nedeniyle varsayılan performans optimizasyon ayarları geri yüklendi şeklinde. bunla da alakalı olabilir mi anlamıyorum hiç

Son düzenleme:

oktayxkaya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
701
İsim
Oktay
İlgilendiği Kategoriler
PC ve Telefon
Instagram
https://www.instagram.com/oktyky/
Discord
oktay#3037
6650xt de bende o yun içi droplar yiyorum kartla mı alakalı acaba ya

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
herhangi bir oyunda deneme fırsatım olmadı ancak bugün işkence testi de yaptım (furmark) onda hiçbir sorun çıkarmamıştı. bi bilen vardır sanırım. ne bileyim monitörden ekran tazeleme hızını değiştirince düzeldiğine göre yani

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
görev yöneticisinde yüzde 4 gözüküyo msı afterburnerda da gayet düşük

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati

Asilkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Asilkan
ASUS TUF GAMING 23.8 VG249Q1R, AMD Ryzen 5 5600, ASUS PRIME B450M-K II, GSKILL 8GB Ripjaws V x2, ASUS Radeon RX 6650 XT, MLD M500 ULTRA 500GB NVME 2280
Hocam bi radeon software ve driverlarını kaldırıp dener misiniz?

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati
Yok direkt programlardan kaldırabilirsiniz
nası yapıcam onu bi fikrim yok maalesef yardımcı olman gerekicek
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada bu donma sürekli olmuyo dediğim gibi arada random bi vakitte gelişiyo tekrardan belirteyim

Asilkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Asilkan
nası yapıcam onu bi fikrim yok maalesef yardımcı olman gerekicek

bu arada bu donma sürekli olmuyo dediğim gibi arada random bi vakitte gelişiyo tekrardan belirteyim

Başlar menüsü>Programlar ekle ve kaldır>radeon software: Adrenaline edition > kaldır. Tekrar deneyin umarım çözülür

necq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Necati

Başlar menüsü>Programlar ekle ve kaldır>radeon software: Adrenaline edition > kaldır. Tekrar deneyin umarım çözülür
kaldırdıktan sonra tekrar mı yükleyeceğim

radeon software: Adrenaline edition böyle bi program da yok sadece software ve chipset software gözüküyo

Top Bottom