Neler Yeni

Pc Güç Geliyor Ama Açılmıyor

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Batuhan
Selamlar Uzun Süredir Bilgisayarı Kullanmıyordum Geçen Günlerde sistemi açmaya çalıştım fakat başaramadım kasaya güç geliyor 3-4 saniye sonra bios ekranı bile gelmeden kendini kapatıyor ve bunu sürekli tekrarlıyor bu sorunu çözebilir miyim bilgisi olanlar varsa lütfen yazabilir mi

i5-750
Gtx 1050ti Zotac
500gb Seagate HDD
4x2 ddr3 ram
Gigabyte P55-usl anakart
Mesaj otomatik birleştirildi:

@MuratTheFounderOfGariban @Kürşat Kütükçü çıkar mı hocam bışeyler

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,242
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Kasa içi görsel atabilir misin ? Birde termal macun durumu nedir ? Ne zaman değişti ?

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasa içi görsel atabilir misin ? Birde termal macun durumu nedir ? Ne zaman değişti ?
2023 Kasım Gibi Termal Macunlar Değişti Kasa İçi Fotoğrafı Şuan Atmam Çok Zor Kusra Bakmayın Eğer Söyleyebileceğim Bir Detay İse Belirtir Misiniz?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,242
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
2023 Kasım Gibi Termal Macunlar Değişti Kasa İçi Fotoğrafı Şuan Atmam Çok Zor Kusra Bakmayın Eğer Söyleyebileceğim Bir Detay İse Belirtir Misiniz?
Ramlarin yerini değiş bios pilini çıkar 5dk bekle tak

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,242
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Peki Hocam Deneyeceğim Teşekkürler Son Durumu Yarın Haber Vereyim İzninizle Denemem Gereken Farklı Şeyler Var Mı Acaba
CMOS reset yapabiliriz birde PSU ya vs de bakmak lazım aniden gitmesi herşeyden kaynaklı olabilir uzay montaj yapıp da denemek lazım.

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Batuhan
CMOS reset yapabiliriz birde PSU ya vs de bakmak lazım aniden gitmesi herşeyden kaynaklı olabilir uzay montaj yapıp da denemek lazım.
uzay montaj yapacak kadar becerikli değilim maalesef cmos reset nasıl yapılıyor acaba bilgi verebilir misiniz

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,242
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
uzay montaj yapacak kadar becerikli değilim maalesef cmos reset nasıl yapılıyor acaba bilgi verebilir misiniz
Anakartin modelini giriyorsun sitesinden kullanım kılavuzu indirip oradan clrtc olabilir CMOS olabilir clr olabilir böyle bir yer var orayı tespit edip tornavida ile 30sn kısa devre konumunda bekliyorsun iki pin olur zaten bunlar birbirine değecek bu işlem anakarti komple sınıflamaya yarıyor bios pili olmazsa bazen bu yöntem de işe yarıyor.

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Batuhan
peki tesekkurler

batubaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
Batuhan
@Kürşat Kütükçü hocam müsaitseniz bakabilir misiniz

cmos reset denedim düzelmedi bios pili cikarip bekledim duzelmedi var olan ramleri deniyorum tik yok neden kaynakli olabilir

anakart resim dosyasi buyuk oldugu icin site kabul etmedi fotograf burda https://hizliresim.com/s84tlms

Ek Olarak Phase Led Sürekli Olarak Yaniyor Kasada Güç varken

Top Bottom