Neler Yeni

Pc Kendini Resetliyor

Riontic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus Emre Demiray
Ryzen 3300x ile problem yaşıyordu arkadaşım.Çok uğraştık.Tüm bileşenleri söktük ramleri denedik ayrı PSU denedik termal macun yeniledik hiç bir şey işe yaramadı.En son anakartın işlemciye fazla voltaj verdiğini bu yüzden bilgisayarın sürekli reset attığını düşündüm.Ryzen Master diye bi uygulama var amd işlemciler için kendi sitesinde.Onu indirip OC modunu off durumundan oto OC durumuna çektim ve şu an sıkıntısız çalışıyor.Bir denemenizi öneririm.Sonucu paylaşırsanız sevinirim.Yardımcı olmaya çalışacağım.
Tamamdır hocam teşekkürler deneyip döneceğim inşallah
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ryzen 3300x ile problem yaşıyordu arkadaşım.Çok uğraştık.Tüm bileşenleri söktük ramleri denedik ayrı PSU denedik termal macun yeniledik hiç bir şey işe yaramadı.En son anakartın işlemciye fazla voltaj verdiğini bu yüzden bilgisayarın sürekli reset attığını düşündüm.Ryzen Master diye bi uygulama var amd işlemciler için kendi sitesinde.Onu indirip OC modunu off durumundan oto OC durumuna çektim ve şu an sıkıntısız çalışıyor.Bir denemenizi öneririm.Sonucu paylaşırsanız sevinirim.Yardımcı olmaya çalışacağım.
Tamamdır hocam teşekkürler deneyip döneceğim inşallah

Riontic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus Emre Demiray
Hocam çözüm olmadı. Sizce sorun RAM de midir?

Salim5820

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
588
İsim
Salim budak

Riontic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus Emre Demiray
Format atıp Memtest de test ettim 4 saat civarı sürdü hiç hata bulmadı. Az önce masa üstünde lol'e girerken yine reset attı. PSU sorunlu desem oyunlarda neden reset atmıyor da durduk yere masaüstündeyken reset atıyor. İşlemci de sıkıntı olabilir mi?

redlinetr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Oğulcan
Hocam normal kullanımda ekran donup ses takılıp "ııııııııııııııııııııııııııı" diye kalıp resliyor değil mi ?

Kraftoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Kraftoon
Knk bendede pc çok ısınıyor 2 el valoranttan sonra kapanıyor.Soğutucu al ya da havadar bir yerde takıl. 5 ayda sistem kendisini kapatacak kadar kirlenmez( tabi temperli camı açık bırakırsan başka). Merak etme 1-2 aya havalar düzelsin sorununda düzelir.

Riontic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus Emre Demiray
Hocam normal kullanımda ekran donup ses takılıp "ııııııııııııııııııııııııııı" diye kalıp resliyor değil mi ?
youtube ve twitchdeyken reset attıgında aynen dedıgınız gıbı ses donması ve ekran donması olup resetliyordu kendini.

Knk bendede PC çok ısınıyor 2 el valoranttan sonra kapanıyor.Soğutucu al ya da havadar bir yerde takıl. 5 ayda sistem kendisini kapatacak kadar kirlenmez( tabi temperli camı açık bırakırsan başka). Merak etme 1-2 aya havalar düzelsin sorununda düzelir.
kanka pcnin ısındıgını dusunmuyorum 3 önde 2 tepede 1 arkada fan var 1660 süper ryzen 2600 var valorant düşük ayarlarda ve 144 sabit oynuyorum. Zaten bugune kadar hiç bir zaman oyundayken reset atmadı pc

redlinetr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
528
İsim
Oğulcan
youtube ve twitchdeyken reset attıgında aynen dedıgınız gıbı ses donması ve ekran donması olup resetliyordu kendini.

Hocam sıcaklık değerlerini sürekli olarak kontrol edin. Ben sorunun ssd'den kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer imkanınız varsa HDD veya başka bir SSD takıp 2-3 gün kullanmaya çalışın.

Riontic

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Yunus Emre Demiray
Hocam sıcaklık değerlerini sürekli olarak kontrol edin. Ben sorunun ssd'den kaynaklandığını düşünüyorum. Eğer imkanınız varsa HDD veya başka bir SSD takıp 2-3 gün kullanmaya çalışın.
hocam sistemi çok fazla yoracak bişey oynamıyorum ki lol ve valorant hepsi bu. Kaldı ki resetleri hiç bir zaman oyundayken atmadı. boştayken, youtubedayken ve twitchde yayın izlerken attı reset.

SSD nin bozuk olup olmadığını test edebilecegim bir program vs var mı ?

Kraftoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
Kraftoon
hocam sistemi çok fazla yoracak bişey oynamıyorum ki lol ve valorant hepsi bu. Kaldı ki resetleri hiç bir zaman oyundayken atmadı. boştayken, youtubedayken ve twitchde yayın izlerken attı reset.

SSD nin bozuk olup olmadığını test edebilecegim bir program vs var mı ?
Öyle bir program var Abdullah abinin
Pc alındığında ilk ne yapılmalı videosunu izle orda söylüyor o programdan bakabilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
994,751
Üyeler
157,282
Son üye
Xwlayss
Top Bottom