Neler Yeni

PC mi satıp ne yapmalıyım?

kylenix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mert Efe
Arkadaşlar merhaba şuanda rx 6600 i5 11400f li bir sistemim var ve yeni nesil oyunlar gözümü korkutuyor artık önerilenlerde görmeye başladım ekran kartını şuan için iyi olsada 1 2 sene sonra artık yetmeycek bu açık yazın çalışmayı düşünüyorum sizce pc yi satıp daha iyi bir pc mi alayım yoksa pcyi satıp ps 5 mi alayım

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
İbrahim Toglu
Arkadaşlar merhaba şuanda rx 6600 i5 11400f li bir sistemim var ve yeni nesil oyunlar gözümü korkutuyor artık önerilenlerde görmeye başladım ekran kartını şuan için iyi olsada 1 2 sene sonra artık yetmeycek bu açık yazın çalışmayı düşünüyorum sizce pc yi satıp daha iyi bir pc mi alayım yoksa pcyi satıp ps 5 mi alayım
Daha iyi bir pc. .Işlemci kalabilir bu arada bütçe sıkıntıysa.

kylenix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mert Efe
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha iyi bir pc. .Işlemci kalabilir bu arada bütçe sıkıntıysa.
ya şöyle diyim yazın çalışıcam üstüne pcyi satıcam öğrenciyim 8k verirlerse aylık 24k yapar üstüne pcyi 17 satarım yani bütçe sıkıntısı yaşamam gibi babamda yardım eder biraz

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
370
İsim
oguz kagan
ya şöyle diyim yazın çalışıcam üstüne pcyi satıcam öğrenciyim 8k verirlerse aylık 24k yapar üstüne pcyi 17 satarım yani bütçe sıkıntısı yaşamam gibi babamda yardım eder biraz
madem pcyi en kısa ve pahalı şekilde sat sonrasında para bulunca 4070 veya rx 7700 xt sistem alırsın

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
İbrahim Toglu
Neresi orası ya düşük maaş veriyorlar? 8k mı kaldı.

kylenix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mert Efe
yani şöyle diyim ben 15 yaşındayım halam ayarlıcak kuzenle gircez tam ne kadar verirler bilmiyorum ama tahminim o bakarsın daya yüksek olur bilemem
Mesaj otomatik birleştirildi:

şey düşünüyorum ben şimdi kafamda bir sistem belirledim ddr5 bir sistem ekran kartı harici 21k tuttu ekran kartını sıfır değilde ikinci elde yüksek bişey alsam mantıklı olur mu

Son düzenleme:

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
İbrahim Toglu
yani şöyle diyim ben 15 yaşındayım halam ayarlıcak kuzenle gircez tam ne kadar verirler bilmiyorum ama tahminim o bakarsın daya yüksek olur bilemem

şey düşünüyorum ben şimdi kafamda bir sistem belirledim ddr5 bir sistem ekran kartı harici 21k tuttu ekran kartını sıfır değilde ikinci elde yüksek bişey alsam mantıklı olur mu
Daha mantıklı. Psu-ram-gpu gibi parçaları 2.el alabilirsin. Ne belirledin?

kylenix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mert Efe
Daha mantıklı. Psu-ram-gpu gibi parçaları 2.el alabilirsin. Ne belirledin?
yani işelmecimi 7500f belirledim şöyle bir fiyatlara baktım ama ekran kartı olarak kafamda bişey oluşmadı ama 3000 serisi nvdia kartı almayı düşünmüyorum genelde miningli oluyor onlar 2 tane 4070 gördüm 15k ya

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
318
İsim
İbrahim Toglu
yani işelmecimi 7500f belirledim şöyle bir fiyatlara baktım ama ekran kartı olarak kafamda bişey oluşmadı ama 3000 serisi nvdia kartı almayı düşünmüyorum genelde miningli oluyor onlar 2 tane 4070 gördüm 15k ya
Doğru tespit.
7500f ile 7600 aynı fiyat bu aralar. Eğer yazın da aynı kalırsa 7600 tercih edersin.
Miningli kart her zaman sorunludur diyemeyiz. Önemli olan mining yaparken nasıl kullanıldığı. Zaten alırken test vs yaptırırsın sıcaklıklar(hotspot),tam yükte throttling vs gibi değerlere göre anlaşılır harap olup olmadığı.
Ikinci el 6700xt(6800xt) 3080 gibi kartların fiyatları uygun.

kylenix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mert Efe
Doğru tespit.
7500f ile 7600 aynı fiyat bu aralar. Eğer yazın da aynı kalırsa 7600 tercih edersin.
Miningli kart her zaman sorunludur diyemeyiz. Önemli olan mining yaparken nasıl kullanıldığı. Zaten alırken test vs yaptırırsın sıcaklıklar(hotspot),tam yükte throttling vs gibi değerlere göre anlaşılır harap olup olmadığı.
Ikinci el 6700xt(6800xt) 3080 gibi kartların fiyatları uygun.
3080ti var 13 16 arası o nasıl

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Fırat divitci
Hocam açıkçası sisteminiz 1080P için yeterli bir sistem. Niye birdenbire böyle endişenelip paniklemişsiniz onu anlamadım. Tadını çıkarın yetmeyeceği zaman için kenara para ayırırsınız ama her oyunu ultrada oynamazsanız gayet güzel sisteminiz var.

kylenix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mert Efe
3080ti var 13 16 arası o nasıl
rx6700xt yi düşünmüyorum alcaksam daha yüksek olsun istiyorum

Hocam açıkçası sisteminiz 1080P için yeterli bir sistem. Niye birdenbire böyle endişenelip paniklemişsiniz onu anlamadım. Tadını çıkarın yetmeyeceği zaman için kenara para ayırırsınız ama her oyunu ultrada oynamazsanız gayet güzel sisteminiz var.
ben yeterli değil demedim zaten ama yeni ekran kartları yolda ve 8gb vram artık yetmeyecek ddr4 gittikçe eskide kalıyor ben alıyım 4 5 sene kullanırım amacıyla bunu söylüyorum ve zaten toplarsam yazın sonunda topluycam

quistin

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
213
İsim
Fırat divitci
rx6700xt yi düşünmüyorum alcaksam daha yüksek olsun istiyorum

ben yeterli değil demedim zaten ama yeni ekran kartları yolda ve 8gb vram artık yetmeyecek ddr4 gittikçe eskide kalıyor ben alıyım 4 5 sene kullanırım amacıyla bunu söylüyorum ve zaten toplarsam yazın sonunda topluycam
Daha geçen arkadaşa ikinci elden 7.250tl'ye 6700xt aldık sen de öyle bir değişim yapabilirsin. Anladığım kadarıyla AM5 geçmek istiyorsun yeni neslini bekleyip 7500f ucuzlayınca geçebilirsin.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,000
Üyeler
141,782
Son üye
tanacar
Top Bottom